Naturalne sposoby na nawilżenie cery

N

naturalne sposoby na nawilżenie cery

Skóra twarzy będzie wyglądać zdrowo i promiennie, jeśli zadbasz o nią od zewnątrz i od środka. Jak zrobić to naturalnie?

Twoja skóra każdego dnia narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, utratę wody, a wraz z nią cennych składników, dlatego należy stale dbać o to, by była odpowiednio nawilżona i odżywiona. Tylko wtedy będzie wyglądała na zadbaną, zyska odpowiednią miękkość, gładkość, elastyczność, zdrowy koloryt oraz blask. Nadmierne przesuszenia z kolei są prostą drogą do pojawiania się podrażnień utraty jędrności, elastyczności oraz przyspieszenia procesów starzenia. Troska o nawilżoną skórę jest zatem bardzo ważna dla wszystkich, którym zależy na jej zdrowiu i estetycznym wyglądzie. Co możesz dla niej zrobić, działając w zgodzie z naturą? O co wzbogacić swoją dietę oraz jakie produkty pielęgnacyjne stosować?

Co jeść, by nawilżyć skórę od środka?

Jeśli cenisz sobie maksymalnie naturalne rozwiązania, zacznij dbać o swoja cerę, eliminując ze swojej diety przetworzoną żywność. Unikaj cukru oraz wszelkich chemicznych składników, sztucznych barwników, aromatów, ulepszaczy. Postaw na maksymalnie proste produkty.

Zwróć uwagę na to, by w twojej diecie znalazły się tłuszcze omega-3, witamina C, A, E, witaminy z grupy B, antyoksydanty. O co więc warto uzupełnić menu? O tłuste ryby np. makrela, halibut, tuńczyk, łosoś. W przypadku tego ostatniego zwracaj uwagę na miejsce połowu, unikaj łososia hodowlanego. Włącz do posiłków orzechy, siemię lniane, oliwę z oliwek lub olej z czarnuszki, świeże ogórki. Warte uwagi są także jagody i borówki, ostrygi, bataty, awokado, brokuły, jajka, szparagi, ocet jabłkowy.

Obok jedzenia pamiętaj o tym, by pić duże ilości wody. Jest absolutnie niezbędna, a jej niedobory bardzo szybko objawiają się właśnie przesuszoną skórą. Staraj się zawsze mieć pod ręką butelkę z wodą i popijaj ja w ciągu dnia niewielkimi łykami. Dobrym pomysłem jest dodawanie do wody soku z cytryny, pomarańczy, kilku plasterków imbiru, liści mięty. Wzbogacisz w ten sposób wodę o cenne witaminy.

Domowe sposoby na nawilżenie cery

Do codziennej pielęgnacji cery warto sięgnąć po krem do twarzy z dobrym składem, którego regularne stosowanie szybko przyniesie oczekiwane efekty. Zwróć uwagę, by w jego składzie były olejki naturalne, kwas hialuronowy, ceramidy.

W celu ułatwienia przedostawania się cennych składników w głąb skóry regularnie wykonuj złuszczanie martwego naskórka. Możesz do tego celu wykorzystać naturalne peelingi. Jeśli masz ochotę, wykonasz taki kosmetyk samodzielnie przy pomocy zmielonej kawy lub siemienia lnianego, miodu, jogurtu naturalnego.

Starym sprawdzonym sposobem jest też maseczka z ogórka. Nałóż jego plastry na twarz lub zetrzyj na tarce i wymieszaj z jogurtem naturalnym, miodem, sokiem z cytryny.

Dobrze jest mieć na uwadze, że za przesuszenie skóry w dużej mierze odpowiadają promienie słoneczne. Stąd właśnie zaleca się zabezpieczać twarz przed ich bezpośrednim działaniem. Niezależnie od pogody stosuj krem z filtrem UV, promienie UVB bowiem sprzyjające fotostarzeniu się skóry przenikają również przez chmury.

Aby cieszyć się piękną, nawilżoną cerą zrezygnuj z palenia papierosów i przebywania w zadymionych pomieszczeniach, unikaj też alkoholu, który mocno odwadnia cały organizm.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: