Olejek rycynowy na rzęsy i brwi: jakie ma opinie, jak stosować i kiedy efekty?

O

oko kobiece z olejkiem rycynowym

Moda na grube brwi i rzęsy jest w dzisiejszych czasach bardzo mocno eksponowana. Wielkie gwiazdy świata kina oraz muzyki, wielokrotnie pokazując się na czerwonych dywanach, pomnażają ten trend wśród swoich fanek. Satysfakcjonująca gęstość brwi i rzęs może być trudna do osiągnięcia dla osób o przerzedzonych włosach i tendencji do ich utraty. Głównym problemem kobiet, w temacie brwi, jest trudność odrastania po depilacji. Jednym z najskuteczniejszych sposobów, jak się okazuje, jest olejek rycynowy na brwi, który posiada zdolność do ich zagęszczania oraz zapewnia atrakcyjny wygląd.

Czym jest olejek rycynowy?

Zalety, jakie wykazuje olejek rycynowy na brwi i rzęsy są dobrze znane. Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych czyni go doskonałym składnikiem kosmetycznym, który ma pozytywny wpływ na porost włosów. Jego działanie polega na głębokiej penetracji wgłąb włosa, która poprzez dotarcie do cebulek, odżywia i ułatwia wzrost.

Brwi i rzęsy po olejku rycynowym mogą zyskać nowy wygląd. Co więcej, jego niepodważalną zaletą jest niska cena, która w zestawieniu z zadziwiająco dobrym działaniem, stanowi naturalną alternatywę dla profesjonalnej i kosztownej ochrony włosów.

Olejek rycynowy na rzęsy i brwi może działać na dwa sposoby. Po pierwsze zapobiegawczo, przed wypadaniem włosów, a także jako środek wspomagający wzrost. Takim pozytywnym działaniem produktu, zapewne zainteresowane będą kobiety, które wpadają w pułapkę wyskubywania lub golenia brwi. Dążenie do obecnego kanonu piękna graniczy z przesadą, a powrót do naturalnego wyglądu bywa utrudniony. Przekroczenie pewnej granicy dobrego wyglądu poprzez np. całkowite usunięcie brwi, może być kłopotliwą sytuacją, ponieważ to zawsze droga w jedną stronę. Maskowanie przy użyciu kredek lub innych dóbr kosmetyki bywa niesatysfakcjonujące z uwagi na codzienną czasochłonność oraz niepewny efekt.
olejki

Jamajski, czy klasyczny?

Olejek rycynowy na rzęsy jest niewątpliwie jednym z najlepszych ogólnodostępnych naturalnych zabiegów odnawiających. Uważany powszechnie jest za specyfik o szerokiej gamie zastosowań leczniczych i terapeutycznych, również jako odżywka do rzęs. Stosowany może być zarówno miejscowo, jak i wewnętrznie. Istnieją dwie odmiany oleju rycynowego:

  • olej rycynowy tłoczony na zimno,
  • jamajski czarny olej rycynowy.

Jamajska odmiana oleju rycynowego to substancja o ciemnym zabarwieniu, a wytwarzana jest poprzez proces prażenia ziaren rośliny o nazwie rącznik. Podobnie jak klasyczna wersja, ciemna odmiana bogata jest w fitochemikalia i kwasy tłuszczowe, dzięki czemu znajduje zastosowanie, jako olejek na porost rzęs, brwi i włosów oraz jako recepta na problemy skórne.

Jedyną różnicą między jamajskim olejkiem a zwykłym jest proces wytwarzania oraz kolor, natomiast zawierają te same właściwości.

Efekty oleju rycynowego na rzęsy

Olejek rycynowy na rzęsy efektywnie wspiera ich objętość z uwagi na obecność bogatych składników odżywczych:

  • Zawiera witaminę E,
  • minerały,
  • białka,
  • jest bogaty w trójglicerydy kwasów tłuszczowych
  • oraz wykazuje właściwości antybakteryjne.

To właśnie te składniki sprawiają, że olej rycynowy jest skutecznym środkiem o szerokim zakresie zdrowotnych korzyści. Z uwagi na powyższe zestawienie substancji odżywczych, olejek rycynowy do rzęs stosowany jest głównie w celu leczenia problemów spowodowanych brakiem właściwego odżywiania. Jest to dobrze znany produkt przeciwzapalny o wysokiej skuteczności działania. Wiedza, po jakim czasie efekty stosowania będą widoczne, może wpłynąć na zastosowanie produktu oraz psychiczne nastawienie na rezultat końcowy.  Naturalna rehydracja, czyli nawodnienie obszarów objętych kuracją, stanowi istotny czynnik dla zastosowania.

olejek rycynowy

Olejek rycynowy na rzęsy a efekty uboczne

Nikt nie ma wątpliwości, że użycie oleju rycynowego wspiera wzmocnienie rzęs i niweluje tendencje do łamania. Olejek rycynowy przed i po aplikacji powinien utrzymywać się na rzęsach jak najdłużej, bo w zasadzie niewiele ma ograniczeń stosowania.

Liczba osób, które skorzystały z bogatych korzyści zastosowania tej naturalnej metody, zdecydowanie przewyższa liczbę osób, które uległy skutkom ubocznym spowodowanym nadmiernym użyciem tego specyfiku.

Zakłada się, że przy umiarkowanej dawce olej rycynowy działa dobrze bez żadnych skutków ubocznych. Wciąż, niezmiennie nie zaleca się kobietom w ciąży lub karmiącym piersią przyjmowania doustnego oleju rycynowego, ponieważ może to prowadzić do zapalnych chorób jelit oraz przewlekłego bólu brzucha.

Zastosowanie produktu – jak stosować krok po kroku?

Wiedza o tym, jak stosować olejek rycynowy zapewni skuteczną i, co ważniejsze, bezpieczną aplikację. O ile korzystanie z dóbr olejku w ciągu dnia jest całkowicie w porządku, istnieje duża zaleta zastosowania w nocy, ponieważ pozwala to na wydłużenie czasu nasycenia i rozpoczęcie procesu, który pomaga w powiększaniu rzęs.

Należy zachować ostrożność, aby nie dopuścić do kontaktu z oczami, a w przypadku jego wystąpienia należy natychmiast przemyć oczy w celu uniknięcia silnego podrażnienia. Ważne jest, aby dać sobie dużo czasu, aby olej poprawił kondycję Twoich rzęs. Czasami oczekiwanie wyników może potrwać kilka tygodni, ale ważne jest, aby kuracje rycynową stosować rutynowo w celu utrzymania wyglądu i kondycji rzęs. Aby poprawnie wykonać tą operację odżywiającą zastosuj się do poniższych wytycznych:

  1. Oczyść wodą twarz oraz usuń pozostałości makijażu, szczególnie w okolicy oczu,
  2. Upewnij się, że używasz odpowiedniego oleju rycynowego, zgodnie z przeznaczeniem,
  3. Weź pędzelek eyelinera i powoli zanurz go w olejku rycynowym, odpowiednio odsącz szczotkę pędzelka, aby nie przeniosła oleju w nadmiarze,
  4. Przy użyciu nawilżonego pędzla ostrożnie nałóż olejek na rzęsy. Pamiętaj, że nie ma nic gorszego jak nakładać olejek brudnym, niedomytym pędzelkiem.
  5. Najlepszą porą do stosowania jest noc, więc aplikację wykonaj przed zaśnięciem,
  6. Rano po przebudzeniu, użyj zmywacz do makijażu, aby usunąć olejek z rzęs.

rycyna - roslina

Czy olejek rycynowy pomaga na rzęsy?

Marzenie o długich, grubych i ciemnych rzęsach może stanowić cel wielu kobiet dzisiejszego, skierowanego na zewnętrzną atrakcyjność. Powszechna opinia świadczy o tym, iż kobiece oczy w połączeniu z długimi rzęsami gwarantują oszałamiający efekt na płci przeciwnej. Niestety nie wszystkie Panie mają to szczęście posiadania.

Dla tych, których natura nie obdarzyła obficie pięknymi rzęsami, istnieje wiele naturalnych środków, które wspomogą w celu wyrównania szans. Przykładem takiego produktu jest właśnie olejek rycynowy, który znany jest z dużej skuteczności w temacie regeneracji, zwiększania objętości oraz wydłużania rzęs oraz zapobieganiu ich łamania. 

W dzisiejszych czasach ludzie są gotowi wydać dowolną ilość pieniędzy na produkty kosmetyczne, aby osiągnąć piękne grube rzęsy. Wśród nich jedną z najszerzej akceptowanych metod jest używanie tuszu do rzęs, tak uwielbianego przez większość kobiet. Dzieję się tak z uwagi na możliwość zapewnienia oczom piękna w stosunkowo krótkim czasie. Te sztuczne metody nie będą jednak działały przez dłuższy czas.

Jeśli Twoje rzęsy są ważnym aspektem Twojego kobiecego piękna, dzięki którym czujesz się atrakcyjna, rozejrzyj się w temacie i zastosuj skuteczną i naturalną alternatywę dla drogich i czasochłonnych w aplikacji kosmetyków – wypróbuj działanie olejku rycynowego.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: