Czym różnią się profesjonalne kremy do twarzy od tych drogeryjnych?

C

krem profesjonalny a drogeryjny

Który krem wybrać:  profesjonalny czy drogeryjny ? Na czym polega różnica pomiędzy wspomnianymi produktami?

Umieszcza się je na billboardach, w gazetach, emituje w telewizji i na antenie radiowej. O czym mowa? O reklamach kosmetyków rzecz jasna! W istocie; ilość dostępnych na polskim rynku produktów tego rodzaju potrafi przyprawić o zawrót głowy nawet osoby, które na co dzień stykają się z branżą beauty.

Niemniej jednak warto zauważyć, że kosmetyk kosmetykowi nierówny. Jak się bowiem okazuje, wyłącznie niektóre wyroby mogą pochwalić się wysokim stopniem skuteczności. Mowa o kosmetykach profesjonalnych. Czym zatem różnią się produkty profesjonalne od drogeryjnych?

Krem do twarzy – profesjonalny czy drogeryjny?

jaki krem wybrać?

Jednym z najważniejszych produktów o charakterze pielęgnacyjnym jest oczywiście krem do twarzy. To absolutny must have, który powinien znaleźć się w kosmetyczce dosłownie każdej kobiety.

Zanim jednak pobiegniesz do pobliskiej drogerii w celu zakupu opisywanego kosmetyku, w pierwszej kolejności dokładnie przeanalizuj jego skład. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ to właśnie skład decyduje o skuteczności kremu do twarzy.

Krem drogeryjny: czy warto?

Kosmetyki rynkowe to produkty ogólnodostępne, które możemy nabyć zarówno w drogerii, jak i supermarkecie. W ich składzie znajdziemy co prawda substancje aktywne, niemniej jednak będzie ich nieporównywalnie mniej, niż w wyrobach profesjonalnych. Na liście komponentów użytych do produkcji kremów drogeryjnych nie zabraknie natomiast składników konserwujących czy też parabenów.

Wszystko ze względu na fakt, iż kosmetyki rynkowe nierzadko dość długo zalegają na półkach wspomnianych powyżej sklepów. W związku z powyższym producenci dokładają wszelkich starań, by oferowane przez nich wyroby zachowały swoją świeżość tak długo, jak to tylko możliwe.

Krem profesjonalny i różnice

Profesjonalne kremy do twarzy stanowią swego rodzaju odwrotność produktów drogeryjnych. W ich składzie znajdziemy naprawdę solidną dawkę składników aktywnych. To właśnie dlatego produkty profesjonalne są zdecydowanie bardziej skuteczne, niż ogólnodostępne kremy drogeryjne.

No dobrze, ale  gdzie w takim razie kupić profesjonalny krem do twarzy, jeśli nie w drogerii ? W praktyce wszystko uzależnione jest od sposobu dystrybucji, jaki został przyjęty przez daną markę. Spora ilość produktów profesjonalnych dostępna jest w salonach kosmetycznych, które nierzadko polecają konkretny krem w charakterze przedłużenia efektu danego zabiegu.

Warto zaznaczyć, iż niektóre produkty profesjonalne mają tak silne działanie, że mogą być stosowane wyłącznie przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Na szczęście część firm tworzy specjalne linie kosmetyków profesjonalnych, które nadają się do użytku domowego. Tego typu produkty znajdziesz w ofercie marki Bandi.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: