Bardzo mały biust: przyczyny i co zrobić z małymi piersiami? Jak poradzić sobie z kompleksem?

B

Małe piersi są bardzo często powodem ogromnych kompleksów. Wiele kobiet nie jest zadowolonych z rozmiaru swojego biustu. To właśnie przez niego czują się zupełnie tak, jakby im czegoś brakowało. Nie musimy uwielbiać swoich piersi i patrzyć na nie z zachwytem. Ważne jest jednak to, aby je akceptować. Rzadko można spotkać osobę, która nic by nie zmieniła w swoim wyglądzie. Rosnąca popularność operacji plastycznych jest najlepszym potwierdzeniem tego, jak łatwo zatracić się w spirali oczekiwań.

Bardzo często nie potrafimy sobie powiedzieć „dość”. Pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest uzmysłowienie sobie, co jest jego podłożem.

Dlaczego mój biust jest za mały?

Mały biust to zasługa genetyki. Niestety nie możemy samodzielnie zdecydować, jaki rozmiar piersi będziemy mieć. W wielu przypadkach jest tak, że im mniej tkanki tłuszczowej, tym mniejsze piersi. Problem z niewielkim biustem często mają kobiety bardzo szczupłe lub wysportowane. Oczywiście istnieją kobiety niezwykle chude z ogromnym, naturalnym biustem. To zwykle ich zdjęcia przeglądamy, kiedy chcemy wprawić się w jeszcze gorszy nastrój. Wiele kobiet popełnia ten sam błąd – zamiast szukać pozytywów, skupiają się na wadach.

Po pierwsze powinniśmy zastanowić się, dlaczego marzymy o dużym biuście. Czy chcemy podobać się innym? Czy nasz partner gustuje w kobietach z dużymi piersiami? Czy mamy problem z doborem odpowiedniego stanika lub stroju kąpielowego? Jak zmieniłoby się moje życie, gdyby piersi były dwa razy większe? W wielu przypadkach kobiety pragną dużego biustu, gdyż chcą spełnić oczekiwania mężczyzn. Oczywiście podczas rozmowy większość zaprzeczy, gdyż taka postawa uchodzi za dość płytką. Powinniśmy sobie uzmysłowić, że ogromny biust nie jest przepustką do szczęśliwego życia. Dzięki niemu nie znajdziemy wartościowego partnera na całe życie. Owszem, będziemy zwracać uwagę płci przeciwnej, jednak czy potrzebujemy osoby, która docenia wyłącznie aspekt fizyczny?

Wiele kobiet odpowie, że wygląd jest niezwykle istotny podczas poszukiwania partnera. Nie można temu zaprzeczyć, jednak pamiętajmy, że nie da się zbudować pewności siebie na biuście. Osobę, która jest nami zainteresowana powinien pociągać całokształt. Skupmy się na swoich atutach i podkreślajmy je.

Każda kobieta ma sobie coś atrakcyjnego – włosy, uśmiech, talia, długie nogi, zgrabne pośladki, zadbane dłonie. Nawet z niewielkim biustem można czuć się kobieco i pewnie. Wszystko zależy od naszej postawy.

dlaczego mój biust jest za mały?

Kobiety z małym biustem często obsesyjnie zaczynają o tym myśleć w momencie, gdy kompleks został im przez kogoś wytknięty. Nierzadko posiadają one partnerów, którzy pozornie akceptują ich ciało, jednak dają do zrozumienia, że mają zupełnie inne upodobania. Jak zaakceptować problem ze świadomością, że nasz partner uwielbia duże piersi? Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Jeśli mężczyzna ostentacyjnie daje nam do zrozumienia, że rozmiar naszego biustu jest zbyt mały, to najprawdopodobniej nie liczy się on z naszymi uczuciami. Być może nie jest to odpowiednia osoba dla nas. Partnerzy dobrze dopasowani do siebie nie wytykają sobie nawzajem niedoskonałości.

Warto dodać, że dla wielu mężczyzn rozmiar biustu nie ma większego znaczenia. Pożądanie rodzi się w głowie, a to chemia między dwoma osobami rodzi niepowtarzalną więź. Duży biust niczego nie zmieni w naszym życiu uczuciowym, przynajmniej nie na tyle, jak wiele osób to sobie wyobraża.

Jak poradzić sobie z kompleksem małych piersi?

kompleks małych piersi Czasami wydaje nam się, że tylko my walczymy z kompleksami. Musimy jednak uzmysłowić sobie, że najprawdopodobniej każdy spotkał się z nieprzyjemnymi uwagami na swój temat. Niekoniecznie źródłem kompleksów musi być mały biust. Powodów jest wiele, a każda historia jest zupełnie inna.

Z kompleksem małych piersi można poradzić sobie na dwa sposoby:

  • akceptacja
  • lub próba zmiany.

Z pewnością nie można powiedzieć, że łatwo jest zaakceptować małe piersi. Nie stanie się to z dnia na dzień. Jest to długi proces, który nierzadko kosztuje nas wiele wyrzeczeń. W przypadku, gdy doprowadziłyśmy się do prawdziwej obsesji, może dojść do konieczności skorzystania z pomocy psychoterapeuty.

Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli nasze życie kręci się wyłącznie wokół naszego biustu. Do psychoterapeuty warto udać się wtedy, gdy kompleks uniemożliwia nam codzienne funkcjonowanie. Wiele kobiet z małym biustem unika wyjścia na plażę lub basen, nie zakłada dopasowanych ubrań, nie rozbiera się przed partnerem, unika zbliżeń seksualnych. Jest to najlepszy moment na to, aby zgłosić się po pomoc specjalisty. Jeśli problem urósł do tak dużych rozmiarów, to najprawdopodobniej nie zniknie samoistnie.

Nie potrafię zaakceptować małego biustu! Co robić?

frustracjaJeśli nie potrafimy zaakceptować małego biustu, to powinniśmy podjąć próbę zmiany. Na rynku znajdziemy suplementy diety oraz kremy, które mają na celu wzrost biustu. Na łamach bloga znajduje się kompleksowy ranking takich preparatów.

Należy jednak liczyć się z tym, że nawet najskuteczniejsze produkty nie przyniosą spektakularnych efektów. Działają one głównie na skórę i jędrność biustu. Stają się one wypełnione, nawilżone i bardziej sprężyste. Efekt można porównać do opuchnięcia piersi przed miesiączką. Biust stanie się pełniejszy i będzie lepiej się układał. Dzięki temu będzie optycznie wydawał się większy. Rezultaty suplementacji i pielęgnacji mogą być jednak zadowalające dla kobiet, które pragną, jakichkolwiek zmian w wyglądzie swojego biustu.

Pod żadnym pozorem nie powinnyśmy sięgać po tabletki nieznanego pochodzenia. W sieci znajdziemy produkty sprowadzane od wschodnich sąsiadów. Uchodzą one za skuteczne, jednak pamiętajmy, że nie są to klasyczne, ziołowe suplementy. To tabletki hormonalne, które mogą całkowicie rozregulować pracę naszego organizmu. Ich zażywanie może okazać się źródłem wielu poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Ostatecznym rozwiązaniem problemu małych piersi jest operacja plastyczna. W dzisiejszych czasach implanty biustu nikogo nie dziwią. W nowoczesnych klinikach chirurgicznych wykorzystywane są nowoczesne materiały oraz metody pracy. Jest to jednak opcja dość kosztowna. Trzeba również podkreślić, że sztuczny biust nigdy nie będzie wyglądał tak, jak naturalny. Nie każda kobieta będzie więc usatysfakcjonowana z takiego efektu, a decydując się na chirurgiczne rozwiązanie, często narażamy się na różnego rodzaju powikłania.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: