Detoxyn: opinie, cena i działanie – czy warto sięgnąć po suplement?

D

detoxyn na pasożyty

Toksyny zalegające w naszym organizmie negatywnie wpływają na zdrowie oraz samopoczucie. Bardzo często nie mamy świadomości, że dzieje się z nami coś złego. Ignorujemy niepokojące symptomy, zamiast poszukać źródła problemu. Nie można jednoznacznie powiedzieć, dlaczego nasze ciało przepełnia się „zanieczyszczeniami”. Często winna jest zła dieta, czy też spożywane leki.

Nie możemy ustrzec się gromadzenia toksyn. Warto jednak wiedzieć, że relatywnie łatwo możemy z nimi walczyć. W przeszłości zakup dobrego suplementu na pasożyty i toksyny graniczył z cudem. Obecnie jest nieco inaczej. Bez większych trudności znajdziemy produkt nieobciążający układu  pokarmowego.

Mogłoby się wydawać, że preparaty detoksykujące często powodują nieprzyjemne dolegliwości. Pamiętajmy jednak o tym, że oczyszczenie ciała nie jest równoznaczne z biegunką. Sięgając po sprawdzony środek można mieć pewność, że organizm stopniowo będzie eliminować niepożądane toksyny. Nie trzeba więc obawiać się kłopotliwych objawów.

suplement usprawniający trawienie

Detoxyn stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny. To suplement diety, który jest chętnie wybierany przez tych, którzy borykają się z pasożytami lub innymi drobnoustrojami. Jak sama nazwa wskazuje produkt działa detoksykująco.

Wpływ toksyn na organizm

Przed sięgnięciem po jakikolwiek suplement odtruwający warto jest dowiedzieć się, w jaki sposób toksyny wpływają na organizm. Nie każdy ma świadomość, że w ciele może znajdować się kilkaset różnych związków chemicznych. Oczywistym jest, że odczuwamy ich obecność, chociaż często nie mamy pojęcia o ich istnieniu. Ciekawym jest, że toksyny dostarczane są nie tylko poprzez pożywienie. Ich źródłem może być nawet słabej jakości powietrze.

 Toksyny mogą objawiać się na wiele różnych sposobów. Często brakuje nam energii, czujemy osłabienie, nie mamy apetytu. Pojawiają się problemy ze skórą, włosami, czy też paznokciami. Szybciej pojawiają się zmarszczki. Zalegające związki chemiczne mogą być przyczyną bólów głowy, czy też problemów trawiennych. Każdy przypadek jest zupełnie inny. 

Niestety toksyny to nie tylko osłabione samopoczucie – wykazują one działanie chorobotwórcze. Oznacza to, że mogą one zapoczątkować liczne poważne schorzenia. Wielu naukowców twierdzi, że sprzyjają one powstawaniu nowotworów.

pestycydy w żywności

Zdrowa dieta pomoże nam ograniczyć ilość związków chemicznych znajdujących się w organizmie. Im mniej przetworzonych produktów spożywamy, tym lepiej. Niestety nawet osoby, które jedzą bardzo zdrowo są narażone na toksyny.

Wśród związków chemicznych, które nieświadomie spożywamy oraz wdychamy można znaleźć m.in.:

 • Pestycydy – znajdują się one w większości produktów spożywczych. Mogą one wywoływać trudności z zajściem w ciążę, poronienia, czy też wady wrodzone płodu. Sprzyjają rozwojowi choroby Parkinsona, czy też uszkodzeniu ośrodka nerwowego. W licznych badaniach naukowych można spotkać się z opinią, że powodują one raka.
 • Pleśń – znajduje się one głównie w nieświeżej lub niewłaściwie przechowywanej żywności. Należy podkreślić, że bardzo często jest ona niewyczuwalna. Dodatkowo pleśń wdychamy w zawilgoconych pomieszczeniach. Sprzyja ona chorobie Parkinsona, nowotworom, cukrzycy, czy też astmie.
 • Dioksyny – znajdują się one przede wszystkim w tłuszczach pochodzenia zwierzęcego. Mogą wywoływać niepłodność, zaburzenia rozwojowe, nadmierne owłosienie, problemy skórne, przebarwienia, a nawet raka.
 • Ftalany – to związki znajdujące się w plastikowych opakowaniach np. na żywność. Warto wiedzieć, że negatywnie wpływają one na układ hormonalny. Mogą wywołać trwałe zmiany w organizmie człowieka.

>chemia domowa a toksyny

 • Lotne związki organiczne – występują one w niemal wszystkich preparatach gospodarstwa domowego. Mowa tutaj o m.in. rozmaitych środkach czyszczących.. Należy wspomnieć, że nierzadko znajdują się one również w kosmetykach np. dezodorantach. Opisywane związki mogą być przyczyną np. podrażnienia oczu, zawrotów głowy, migreny, problemów z koncentracją oraz pamięcią.
 • Chlor – jest to szkodliwy dla zdrowia gaz, który również można znaleźć w chemii domowej np. środkach do czyszczenia armatury. W niewielkich ilościach dodawany jest do wody pitnej. Może on wywołać podrażnienia skóry, trudności z oddychaniem, bóle w klatce piersiowej, zapaść płuc.
 • Metale ciężkie – mowa tutaj o takich związkach, jak np. arsen, ołów, rtęć, aluminium. Ich źródłem mogą być niektóre kosmetyki, pestycydy, materiały budowlane, a także wiele innych produktów. Wpływają one negatywnie na układ krwionośny, czy też pracę serca. Ponadto stanowią one obciążenie dla układu nerwowego.
metale ciężkie w kosmetykach

Czym jest Detoxyn?

Detoxyn to suplement diety w kapsułkach, który wspomaga skuteczną eliminację toksyn z organizmu. Może on stanowić uzupełnienie kuracji odtruwającej. Jest to produkt, który posiada starannie zbilansowany skład.Przekłada się to na jego wysoką skuteczność, a także niskie prawdopodobieństwo pojawienia się skutków ubocznych.

detoxyn na toksyny

Przewagą omawianego suplementy jest to, że bazuje on na naturalnych składnikach. Właśnie dlatego ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych znajduje się na bardzo niskim poziomie. Nawet długotrwała suplementacja nie powinna być odczuwalna.

Wyciągi roślinne zawarte w składzie działają odtruwająco. Toksyny ulegają wiązaniom, a następnie są wydalane z organizmu. Zazwyczaj pierwsze pozytywne efekty kuracji detoksykującej można odnotować po kilku tygodniach.

Detoxyn na pasożyty i toksyny to produkt rekomendowany przede wszystkim tym, którzy zauważyli u siebie niepokojące objawy. Należy podkreślić, że odtruwanie organizmu powinniśmy przeprowadzać regularnie. Właśnie dlatego jest to suplement niemal dla każdego.

Co można znaleźć w składzie?

Opisywany suplement diety wyróżnia się łatwo przyswajalną formułą. Starannie dobrane składniki odpowiadają za efektywne działanie produktu. Warto zaznaczyć, że dzięki temu tabletki mogą być stosowane podczas odtruwania organizmu. Nie są one przeznaczone do walki z konkretną odmianą pasożytów.

 Ekstrakty roślinne, które znajdują się w suplemencie diety Detoxyn są od wielu pokoleń wykorzystywane w medycynie naturalnej. Warto jednak zaznaczyć, że omawiane kapsułki powinny stanowić uzupełnienie racjonalnej diety. Z pewnością nie zastąpią nam one zdrowego stylu życia. 

Planując kurację przeciw toksynom powinniśmy wykluczyć z codziennego menu żywność mocno przetworzoną. Sprawdzajmy również składy produktów kosmetycznych np. dezodorantów. Ponadto ostrożnie stosujmy wszelkie preparaty chemiczne – najlepiej zaopatrzyć się w maseczkę.

W składzie Detoxyn znajduje się m.in.:

 • Cholina (witamina B4) – odpowiada ona za utrzymanie w równowadze gospodarki lipidowej. Pozytywnie wpływa na pracę wątroby, dzięki czemu możliwe jest wyeliminowanie wielu dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Cholina odpowiada również za sprawny metabolizm tłuszczów. Przyczynia się do przyspieszenia przemiany materii, dzięki czemu organizm może łatwiej eliminować toksyny.
 • Gorzknik kanadyjski – to zioło, które wykazuje wiele dobroczynnych właściwości. W sposób kompleksowy wspomaga ono układ odpornościowy. Substancje odżywcze zawarte w omawianej roślinie wykazują działanie antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Plusem jest również to, że wzmacniają one mikroflorę jelitową.
 • Mięta pieprzowa – ma doskonały wpływ na układ pokarmowy. Dzięki niej można zmniejszyć ryzyko pojawienia się niestrawności, czy też innych nieprzyjemnych dolegliwości. Zioło reguluje procesy trawienne, a także wspomaga utrzymanie prawidłowego tempa przemiany materii. Pobudza ono organizm do wydzielania soków trawiennych.

mięta pieprzowa na trawienie

 • Zielona herbata – jest prawdziwą skarbnicą polifenoli. Oprócz tego znajdziemy w niej wiele drogocennych witamin m.in. A, C, D, B, czy też E. Nie można także zapomnieć minerałach m.in. cynku, wapniu, magnezie. Zielona herbata wspomaga usunięcie wolnych rodników. Świetnie wpływa także na procesy trawienne.
 • Digezyme® – to unikatowy kompleks składników odżywczych. Formuła została stworzona z myślą o usprawnieniu procesów trawiennych. Znacząco przyspiesza to wydalanie toksyn.
 • Aloes – reguluje on pracę narządów wewnętrznych. Już od pokoleń jest on wykorzystywano jako wsparcie podczas odtruwania organizmu. Omawiany składnik wspomaga pracę jelit, a także ułatwia eliminację treści pokarmowych.
 • Czosnek – nie bez powodu jest on nazywany naturalnym antybiotykiem. Działa on na organizm w sposób kompleksowy. Wspiera leczenie wielu poważnych schorzeń. Posiada właściwości antybakteryjne, antyseptyczne, czy też przeciwgrzybiczne. Ponadto wspomaga on pracę układu immunologicznego.
 • Kurkuma – to kolejny naturalny składnik, który pozytywnie wpływa na układ pokarmowy. Przyspiesza on trawienie, dzięki czemu szkodliwe produkty przemiany materii mogą zostać wydalone z organizmu w relatywnie krótkim czasie. Kurkuma chroni oraz wzmacnia wątrobę.

kurkuma na trawienie

 • BioPerine® – to wyciąg z czarnego pieprzu, który skraca czas wydalania z organizmu związków chemicznych oraz toksyn. Opisywany składnik odpowiada również za utrzymanie optymalnego tempa przemiany materii. Poprawia on metabolizm tłuszczów. Ponadto pozytywnie wpływ na układ moczowy.
 • Cynamon – składniki aktywne w nim zawarte biorą czynny udział w termogenezie. Warto również wiedzieć, że stymulują one produkcję soków trawiennych. Cynamon przeciwdziała również wolnym rodnikom.
 • Tymianek – to przyprawa, która działa przeciwzapalnie, a także antybakteryjnie. Redukuje ona ilość niepożądanych związków zawartych w organizmie (szczególnie w układzie pokarmowym). Omawiany składnik może również łagodzić wszelkie uporczywe objawy ze strony układu pokarmowego. Mowa tutaj o m.in. bólach żołądka.

wpływ toksyn na zdrowie

Jak działa Detoxyn? Jakich efektów się spodziewać?

Detoxyn to suplement, który posiada znakomite właściwości. Trzeba jednak pamiętać, że finalne efekty kuracji odtruwającej nie pojawią się w ciągu kilku dni. Należy więc wykazać się cierpliwością oraz regularnością. Kapsułki muszą być zażywane codziennie, gdyż tylko wtedy są one skuteczne.

Spożywanie suplementu diety Detoxyn ma na celu m.in.:

 • eliminację toksyn, szkodliwych związków chemicznych, złogów,
 • usprawnienie pracy układu pokarmowego,
 • przyspieszenie przemiany materii,
 • stymulację organizmu do produkcji soków trawiennych,
 • lepsze wchłanianie składników odżywczych,
 • regulację pracy wątroby,
 • spadek podatności na działanie patogenów,
 • wzrost odporności organizmu,
 • poprawę ogólnego samopoczucia.
odtruwanie organizmu

Producent zapewnia nas, że już po 30 dniach powinniśmy odnotować pozytywny wpływ suplementacji na organizm. Nie zapominajmy jednak o tym, że jest to kwestia bardzo indywidualna. Z pewnością nie należy odstawiać produktu przed upływem 6-8 tygodni. Wiele zależy również od stopnia zanieczyszczenia organizmu – im więcej toksyn, tym dłuższa kuracja jest niezbędna.

Jak stosować suplement? Potencjalne skutki uboczne

Detoxyn powinien być spożywany dwa razy dziennie po jednej kapsułce – najlepiej rano i wieczorem. Każda dawka powinna zostać popita szklanką wody.

 Nie należy przekraczać rekomendowanej dawki. Większa liczba zażytych tabletek nie oznacza lepszych efektów. To właśnie wtedy mogą pojawić się reakcje niepożądane np. biegunka, nudności wymioty. 

Detoxyn posiada naturalną formułę, a wiec ryzyko wystąpienia skutków ubocznych znajduje się na bardzo niskim poziomie. Oczywiście wyjątek stanowią ci, którzy są uczuleni na dany składnik. W takim przypadku należy bezwzględnie przerwać suplementację. Jeśli pojawiły się ciężkie objawy alergiczne, to należy skontaktować się z lekarzem.

Ile kosztuje Detoxyn? Gdzie kupić?

Z pewnością wiele osób planuje zakupienie omawianego suplementu diety. Cena za jedno opakowanie (60 kapsułek) to 199 zł. Wystarczy nam ono na miesięczną kurację. Stawiając na opakowanie zbiorcze można sporo zaoszczędzić. Trzy sztuki suplementu kosztują 398 zł, a sześć sztuk 597 zł.

Produktu nie znajdziemy w aptekach stacjonarnych. Detoxyn najbezpieczniej zamówić go poprzez oficjalną stronę producenta. Unikajmy zakupu od osób prywatnych, czy też na portalach sprzedażowych. Nie możemy mieć pewności, czy kapsułki są oryginalne.

gdzie kupić

Czy warto zakupić produkt? Opinie użytkowników

Osoby, które rozważają zakup suplementu diety Detoxyn powinny zapoznać się z opiniami użytkowników. Warto jednak pamiętać, że każdy organizm jest zupełnie inny. Nie można jednoznacznie powiedzieć, jakie rezultaty kuracji uzyskamy.

Detoxyn wspomaga pracę układu pokarmowego. Osoby, które borykają się z powolną przemianą materii są o wiele bardziej narażone na gromadzenie się szkodliwych związków chemicznych oraz toksyn. Właśnie dlatego kurację odtruwającą należy rozpocząć od usprawniania trawienia.
Sprawne usuwanie złogów i toksycznych substancji pozytywnie wpływa na samopoczucie. Dzięki temu można poczuć się lekko i zdrowo. Ustępuje wiele męczących dolegliwości np. bóle żołądka. Wszystko to przekłada się na większą ilość energii witalnej.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: