EcoSlim: opinie, cena i działanie kropli odchudzających

E

Ecoslim - krople na odchudzanie

Rozwój cywilizacyjny, a co za nim idzie zmniejszenie aktywności fizycznej i zmiana nawyków żywieniowych sprawiają, że nadwaga i otyłość to przypadłość, z którą borykają się setki milionów Europejczyków.

Nadmierna masa ciała to dolegliwość, która stanowi nie tylko defekt o charakterze estetycznym, ale przede wszystkim – zagrożenie dla zdrowia, a czasem nawet życia pacjenta. Udowodniono bowiem związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy otyłością, a chorobami układu krążenia (m.in.: nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna), cukrzycą typu II czy nowotworami.

Nikogo nie dziwi zatem fakt, że lwia część społeczności decyduje się na wdrożenie procesów redukcyjnych w celu poprawy urody i profilaktyki zdrowotnej. Obok różnego rodzaju diet odchudzających i planów treningowych na redukcję, zastosowanie znajdują suplementy.

Raporty publikowane przez Krajową Radę Suplementów i Odżywek wskazują, że w ostatnich latach wartość rynku suplementów diet każdego roku wzrasta o 8%.1 Szacuje się, że w chwili obecnej wynosi ona około 4 miliardów złotych. Wzrost wartości rynku suplementów diet uwarunkowany jest przez szereg różnych czynników, między innymi jest to:

 • wzrost zamożności Polaków
 • większa świadomość społeczna
 • bezustanny wzrost skali nadwagi i otyłości

Na rynku suplementów diet znajdziemy mnóstwo preparatów o działaniu wspomagającym redukcję zbędnych kilogramów. Środki tego typu mogą wykazywać różne działanie, między innymi:

 • redukować apetyt
 • zmniejszać wchłanianie tłuszczów i węglowodanów
 • usprawniać pracę układu trawiennego
 • przyśpieszać metabolizm

Jednym z preparatów, który cieszy się obecnie ogromną popularnością i zainteresowaniem jest EcoSlim.

Co to jest EcoSlim?

co to jest?

EcoSlim to produkt dedykowany osobom, które pragną schudnąć. Występuje pod postacią specjalistycznych kropelek, których skład ma być w 100% naturalny.

Ciężko było nam dojść do tego, która z witryn jest oficjalną i sprawdzoną stroną sprzedaży kropel EcoSlim, dlatego pod lupę wzięliśmy dane dostępne na pl.ecoslimmer.pro. Za elementy świadczące o wiarygodności przyjęliśmy tutaj dostępność Polityki Prywatności oraz fakt, że strona www dostępna jest w różnych wariantach językowych (wystarczy podmienić przedrostek .pl na skrót innego kraju). W omawianym miejscu, EcoSlim na przedstawiany jest jako innowacyjne odkrycie naukowców, które:

 • oczyszcza organizm z toksyn
 • pobudza metabolizm
 • nie wpływa na serce i układ nerwowy
 • precyzyjnie wpływa na złogi tłuszczu

Czy tak jest w rzeczywistości? Odpowiedź na to pytanie jest więcej, niż trudna. Wszak, podobne slogany możemy znaleźć na niemal każdej stronie tabletek na odchudzanie. Jednakże powszechnie wiadomo – nie każdy suplement jest skuteczny. Jak jest w przypadku EcoSlim? Czy jest to środek wart rekomendacji?

Skład kropli na odchudzanie EcoSlim

Jak przeczytamy w internecie, EcoSlim to produkt, który bazuje na czterech składnikach, a mianowicie:

 • wyciągu z liści zielonej herbaty
 • wyciągu z dzikiej róży
 • wyciągu z imbiru
 • glicerynie roślinnej

Na stronie znajdujemy również informację o zastosowanym aromacie malinowym.

Jeśli zaś chodzi o właściwości poszczególnych składników, to przedstawiamy zarówno informacje zawarte na stronie pl.ecoslimmer.pro, jak i wiedzę encyklopedyczną (źródło: wikipedia.pl).

Herbata chińska (Camellia sinensis) to roślina z rodziny herbatowatych. Jej liście i pączki wykorzystywane są do przygotowywania naparu. Pochodzi prawdopodobnie z pogranicza Chin, Indii i Mjanmy.

Na stronie przeczytać możemy, że herbata chińska:

 • spowalnia procesy starzenia
 • chroni ciało przed negatywnym wpływem oddziaływania czynników środowiskowych
 • dodaje energii i witalności

Natomiast, anglojęzyczna wikipedia2 podaje, że nie ma jednoznacznych dowodów na to, że herbata przynosi korzyści. Co więcej, w badaniu klinicznym na początku XXI wieku herbata chińska była intensywnie badana pod kątem rzekomego obniżenia ryzyka chorób. Niestety, żadne z tych badań nie było rozstrzygające.

Dzika róża (Rosa Canina L.) to gatunek krzewu z rodziny różowatych. Znany również pod takimi nazwami jak: psia róża oraz szypszyna. Występuje w niemal całej Europie.

Na stronie, przedstawiając wyciąg z dzikiej róży zapewniani jesteśmy o jej dobroczynnych właściwościach:

 • łagodzi psychiczne i emocjonalne objawy stresu
 • normalizuje sen

Z kolei w polskiej wikipedii3 przedstawiane są nieco inne właściwości dzikiej róży. Mowa jest między innymi o działaniu rozkurczającym, żółciopędnym i moczopędnym. Ponadto, dzika róża opisywana jest jako roślina o działaniu typowo wzmacniającym, co jest efektem bardzo dużej zawartości witaminy C. Wspomina się także o pozytywnym wpływie na nerki, wątrobę oraz układ pokarmowy. Dla ciekawskich, na Naturalnych Metodach również dostępny jest artykuł o dzikiej róży, gdzie opisujemy jej zalety.

Imbir (Zingiber Boehm.) to rodzaj byliny z rodziny imbirowatych. To roślina jadalna, przyprawowa i kosmetyczna. Znajdziemy ją w wielu suplementach diet i dermokosmetykach.

skład Eco Slim - imbir

Zgodnie z tym, co znajdujemy na stronie, wyciąg z imbiru powinien:

 • poprawiać pracę układu trawiennego
 • przyśpieszać procesy metaboliczne
 • zapobiegać odkładaniu się tłuszczu w podskórnej tkance tłuszczowej

W związku z tym, że zarówno w polskiej, jak i angielskiej Wikipedii trudno o zestawienie właściwości wyciągu z imbiru, musimy odwołać się do innych źródeł. Ciekawe zestawienie faktów i mitów na temat imbiru znajdujemy na oficjalnej stronie Natur House (naturhouse-polska.pl) 4.

Według ekspertów w redukcji żywieniowej, Imbir faktycznie jest środkiem, który ułatwia trawienie i przyspiesza procesy metaboliczne. Co więcej, opublikowane informacje sugerują, że filiżanka wody z cytryną i imbirem to sprawdzony sposób na odchudzanie. Autorzy zauważają jednak, że samo stosowanie imbiru nie wystarczy.

Gliceryna roślinna to bezbarwna, silnie higroskopijna substancja o konsystencji gęstego syropu. Powszechnie wykorzystywana jest jako środek o działaniu nawilżającym (składnik między innymi: pomadek i kremów).

Na stronie pl.ecoslimmer.pro, możemy przeczytać, że jest to substancja o działaniu:

 • przeczyszczającym
 • wypłukującym nadmiar wody z organizmu

O ile nie trudno znaleźć potwierdzenie informacji o działaniu przeczyszczającym, o tyle materiały opublikowane na anglojęzycznej wikipedii nie wskazują na działanie wypłukujące nadmiar wody z organizmu.

Reasumując, w składzie EcoSlim znajdujemy jeden składnik, który z całą pewnością wpływa na odchudzanie. Imbir, bo o nim mowa – przyśpiesza metabolizm i poprawia pracę całego układu trawiennego. Niewątpliwie, to właściwość, która sprzyja redukcji zbędnych kilogramów.

Opinie na temat EcoSlim

EcoSlim to bez wątpienia produkt cieszący się bardzo wysokim zainteresowaniem. Dzięki temu, nie ma najmniejszego problemu z dotarciem do opinii na temat tego środka.

W Internecie – na portalach, forach i serwisach informacyjnych znajdziemy nie tylko recenzje przygotowywane przez ekspertów, ale także opinie konsumentów. To doskonała podstawa do wyciągnięcia wniosków i odpowiedzenia sobie na pytanie czy warto wybrać właśnie ten preparat.

EcoSlim to preparat, który opiniowany jest bardzo różnie. Spora ilość recenzji ma negatywny wydźwięk, choć rzecz jasna – zdarzają się również komentarze sugerujące, że EcoSlim to prawdziwa rewolucja w odchudzaniu.

Naszym zdaniem EcoSlim nie jest środkiem, który okaże się skutecznym antidotum w każdym przypadku. Wynika to z prostej przyczyny – wszak, przyczyny nadwagi i otyłości są bardzo różne.

Pamiętaj! EcoSlim, podobnie jak inne suplementy jest środkiem uzupełniającym dietę. Dlatego też, aby oczekiwać satysfakcjonujących efektów, musimy zastosować zmiany w żywieniu, zwiększyć aktywność fizyczną i zadbać o zdrowy styl życia.

Jakich efektów można spodziewać się stosując EcoSlim?

Na analizowanej stronie możemy natknąć się na następujący slogan: unikatowe połączenie składników pozwala osiągnąć maksymalne wyniki.

Trudno jednak doszukać się tam jakichkolwiek badań, które mogłyby stanowić potwierdzenie tej tezy. Na oficjalnych stronach brak materiałów źródłowych, dlatego też – tego typu informacje traktujemy z przymrużeniem oka. Tym bardziej, że liczne opinie na temat EcoSlim mogą sugerować, że produkt nie jest skuteczny w każdym przypadku. Nie ma w tym nic dziwnego. Możemy zaryzykować stwierdzeniem, że gdyby przemysł farmaceutyczny oferował środki na odchudzanie skuteczne w 100% przypadków, to problem nadwagi i otyłości byłby wręcz niezauważalny.

Co ciekawe, na niektórych wersjach językowych analizowanej strony sprzedażowej znajdujemy informację sugerującą, że EcoSlim pozwala redukować od 10 do nawet 12 kilogramów w skali miesiąca. Brak takich zapisów na polskojęzycznej wersji strony EcoSlim jest małym zaskoczeniem.

Jak stosować EcoSlim?

jak stosować krople ecoslim?Prawdopodobnie potwierdzone i w 100% pewne informacje na temat stosowania EcoSlim uzyskamy dopiero po zakupie preparatu. Na szczęście, takie informacje nie stanowią większej tajemnicy dla konsumentów. Z łatwością można dotrzeć do informacji, że zalecane dawkowanie to 10-25 kropli – trzy razy na dobę. Preparat należy rozpuszczać w niewielkiej ilości wody i przyjmować na 30 minut przed planowanym posiłkiem.

Czy EcoSlim można kupić w aptece?

Suplement diety EcoSlim to preparat, który kupić można przez internet. Według naszych informacji, żadna apteka nie ma w ofercie tego suplementu.
Środek niekiedy można znaleźć na aukcjach w popularnych serwisach ogłoszeniowych. Nie mniej jednak, mimo niższej ceny – nie rekomendujemy zakupu suplementów diety i wyrobów medycznych z nieznanych źródeł.

Ile kosztuje EcoSlim?

cena ecoslimIstnieje szereg czynników, które mają wpływ na naszą decyzję dotyczącą zakupu preparatu. Obok opinii, recenzji i składu suplementu diety, niezwykle istotnym elementem jest jego cena. W przypadku EcoSlim, w momencie opracowywania tego artykułu, za opakowanie preparatu zapłacić musimy 169,00 złotych. Mimo obowiązującego od dłuższego czasu 50% rabatu, środek ten z całą pewnością nie należy do najtańszych.

Regularna cena EcoSlim to 338,00 złotych, choć jak wspomnieliśmy powyżej – cyklicznie dostępny jest z 50% rabatem. Niestety, na stronie sprzedażowej nie ma informacji o pojemności opakowania. Na podstawie zamieszczanych opinii na forach i serwisach traktujących o odchudzaniu, wnioskujemy, że opakowanie EcoSlim wystarcza na około 30 dni. Bazując na tych informacjach, przygotowaliśmy tabelę podglądową z szacunkowym kosztem kuracji:

Dzienny koszt kuracji kropel do odchudzania EcoSlim


Cena opakowania

Dzienny koszt kuracji

Regularna: 338,00 zł.

11,27 zł.

Promocyjna: 169,00 zł.

5,63 zł.

Trzeba zauważyć, że EcoSlim to rozwiązanie, które może stanowić wyzwanie dla niejednego budżetu. Dzienny koszt kuracji, nawet przy 50%. rabacie jest dosyć wysoki.

Czy EcoSlim jest bezpieczny?

EcoSlim to preparat mający bazować wyłącznie na naturalnych składnikach, dzięki czemu w teorii nie powinien stanowić zagrożenia dla zdrowia organizmu. Należy jednak wiedzieć, że nawet najzdrowsze składniki – najzwyczajniej w świecie – można przedawkować. Poniżej w oparciu o dane encyklopedyczne, przedstawiamy możliwe skutki uboczne wynikające ze stosowania: dzikiej róży, imbiru, chińskiej herbaty i gliceryny roślinnej:

 • doustne przyjmowanie gliceryny może powodować gwałtowny, przejściowy spadek ciśnienia wewnątrz oka
 • przedawkowanie kofeiny (obecna w herbacie chińskiej) skutkuje silnym pobudzeniem psychoruchowym, niemiarowością serca, nudnościami i wymiotami
 • zbyt duże spożycie imbiru skutkować może: zgagą, wzdęciami, gazami, problemami żołądkowymi oraz mdłościami

Przeciwwskazania do stosowania EcoSlim

ecoslim - przeciwwskazaniaDecydując się na zakup jakiegokolwiek suplementu diety, warto zaznajomić się z przeciwwskazaniami do stosowania. Niestety na stronie brak jakichkolwiek informacji na ten temat.
Przed zastosowaniem preparatu zalecamy więc lekturę ulotki EcoSlim (teoretycznie powinna do nas dotrzeć wraz z preparatem) i/lub konsultację z lekarzem/specjalistą ds. żywienia.

Czy warto sięgnąć po EcoSlim?

EcoSlim to preparat, o którym można powiedzieć naprawdę wiele. Z jednej strony – to środek w pełni naturalny (a więc – prawdopodobnie bezpieczny dla organizmu), z drugiej zaś – stosunkowo drogi.
Mało tego! Decyzji o ewentualnym zakupie EcoSlim nie ułatwiają nam opinie na temat preparatu. Znajdujemy mnóstwo wpisów zarówno o charakterze pozytywnym, jak i negatywnym. W związku z tym, trudno o jakąkolwiek sugestię ze strony redakcji Naturalnemetody.pl.

Krople na odchudzanie EcoSlim – podobnie jak wiele innych środków – stanowią unikalną formułę, która nie ma zamienników (preparatów identycznych pod względem składu). Istnieją jednak alternatywy, których stosowanie (może, ale nie musi!) być znacznie bardziej opłacalne – zarówno z punktu widzenia efektywności odchudzania, jak i naszego portfela.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: