Maszynki do strzyżenia to świetny sposób na domowe oszczędności

M

maszynki do strzyżenia

Jednorazowy zakup pozwoli Ci na lata zapomnieć o kosztach związanych z fryzjerem.

Dlaczego warto kupić maszynkę do włosów?

Regularne wizyty u fryzjera mogą mieć poważny wpływ na budżet domowy. Jeżeli zależy Ci na tym, by ograniczyć zbędne wydatki i masz pomysł, jak lepiej spożytkować te pieniądze, rozważ rezygnację z wizyt w profesjonalnym salonie na rzecz samodzielnego strzyżenia.

Zadbani panowie, którzy cenią sobie proste rozwiązania, chętnie golą głowę maszynką. Jest to szybki sposób, który nie wymaga umawiania się z kimkolwiek, ani dojazdów. Wystarczy wolna chwila, by w domowym zaciszu pozbyć się nadmiaru włosów. To także minimalizacja comiesięcznych wydatków.

Maszynka do włosów stanowi jednorazowy koszt, który zwróci się już po kilku miesiącach. Zwrot będzie jeszcze szybszy, jeśli w domu mieszka więcej niż jeden mężczyzna. Sprawdzi się ona nawet u małych chłopców.

Jak ostrzyc sobie włosy maszynką?

Obsługa maszynki do włosów jest bardzo prosta, wielu mężczyzn nie potrzebuje tu wsparcia osób trzecich. Są tacy, którzy ewentualnie proszą kogoś z domowników o dokonanie kontroli jakości po strzyżeniu.

Jeżeli chcesz skrócić swoje włosy i jesteś w posiadaniu dobrej maszynki do strzyżenia, potrzebujesz już tylko lustra w dobrze oświetlonym pomieszczeniu i gniazdka elektrycznego, chyba że Twoja maszynka jest bezprzewodowa.

Najlepiej wykonać strzyżenie nad miską lub umywalką czy zlewem z zatkanym odpływem. Dzięki temu łatwo Ci będzie posprzątać po skończonej akcji.

Zacznij od wybrania odpowiedniej nakładki na maszynkę. Jako osoba początkująca, powinieneś zacząć od tej, która zostawia dłuższy włos, niż docelowo planowany. Sprawdzisz w ten sposób jak to działa i jak sobie radzisz.

Ząbki maszynki  powinny być skierowane odwrotnie niż kierunek wzrostu włosa , a zatem zarówno od karku, jak i od czoła maszynka powinna zmierzać do czubka głowy. Boki należy golić od tyłu w stronę twarzy.

Jak wybrać maszynkę do włosów?

Bardzo istotną kwestią jest materiał, z jakiego wykonane są ostrza. To one wykonują całą robotę i od nich zależy efekt, który uzyskasz, a także lekkość z jaką maszynka będzie z Tobą współpracować. Najtrwalszym i najdłużej zachowującym ostrość materiałem jest tytan. Ostrza tytanowe pozwolą Ci cieszyć się ich skutecznością przez lata.

Szeroka oferta sklepów daje wiele możliwości w zakresie tego rodzaju urządzeń. Które z nich są godne uwagi?

  • Maszynka bezprzewodowa jest ciekawym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcesz z niej korzystać poza domem. Urządzenie zasilane akumulatorami sprawdzi się nawet na biwaku. Dłuższy pobyt w hotelu także nie będzie już problemem, niezależnie od tego, czy gniazdko w łazience zamontowano w odpowiedniej odległości od lustra.
  • Wodoodporność maszynki to cecha godna uwagi. Urządzenie tego rodzaju jest bezpieczniejsze w przypadku kontaktu z wodą, a także łatwiej się je czyści.
  • Dostępna w niektórych modelach ruchoma głowica pomoże sprawniej przeprowadzić golenie. Lepiej dopasowuje się do kształtu głowy, dzięki czemu zbiera więcej włosów przy jednym pociągnięciu.
  • Zwróć uwagę na dodatkowe akcesoria, które proponują producenci. Wśród nich możesz znaleźć: różne rodzaje nakładek, pędzelek do czyszczenia maszynki, grzebień, małe nożyczki, trymer itp.

Wybierz maszynkę, która spełni Twoje oczekiwania i regularnie ciesz się schludną fryzurą.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: