Piperinox: opinie, cena i efekty – jak stosować tabletki z piperyną?

P

jak kupić piperinox

Aktualizacja:

Jeśli ciągłe trudy schudnięcia spełzają na niczym, a efekt jojo po kolejnej pseudoterapii odchudzającej wraca ze zdwojoną siłą, warto zastanowić się nad wyborem sprawdzonego środka, który zapewni skuteczne wsparcie dla ponownej próby zmniejszenia masy ciała.

Nadmierne kilogramy mogą być przyczyną kompleksów. Nadwaga może być spowodowana wieloma czynnikami m.in.:

 • niewłaściwą dietą,
 • brakiem aktywności fizycznej,
 • przebytą ciążą,
 • przyjmowaniem niektórych leków,
 • zmianami hormonalnymi.

Często bywa tak, że usilne starania nie przynoszą oczekiwanych efektów. Może być to dobry moment na to, aby sięgnąć po sprawdzony suplement diety, który pomoże nam wyeliminować nadwagę.

Piperinox - suplement

Osoby, które planują odchudzanie powinny pamiętać o zdrowym rozsądku. Priorytetem jest to, aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów, a jednocześnie nie dopuścić do ich powrotu.

Odpadają głodówki, czy też restrykcyjne diety. To tylko tymczasowe rozwiązania, które ponadto mogą mieć przykre konsekwencje zdrowotne. O wiele bezpiecznej jest sięgnąć po zbilansowaną dietę, a do niej dołączyć produkt, który zapewni wsparcie od wewnątrz.

Piperyna na odchudzanie

piperyna na odchudzanie

Piperinox, bo o nim mowa, jest suplementem diety, ułatwia walkę o szczupłą sylwetkę i satysfakcjonującą wagę ciała. Wszystko to w oparciu o naturalny skład produktu i bezpieczeństwo stosowania. Tylko osoba, która podjęła wewnętrzną walkę o zdrowie jest w stanie stwierdzić ile kosztuje praca nad samym sobą. Ten środek w połączeniu ze zbilansowaną dietą może sprawić, że docelowa masa ciała uzyskana po kuracji odchudzającej zostanie na stabilnym poziomie.

Tabletki z piperyną, oprócz finalnego uodpornienia na efekt jojo, pozytywnie wpływają na ograniczenie łaknienia, a w efekcie wspierają redukcję tkanki tłuszczowej podczas stosowania. Zmniejszony apetyt, który idzie w parze z ogólną poprawą sprawności, będą stanowiły solidną podstawę do zaadaptowania zdrowego trybu życia. Producent, w odróżnieniu od konkurencji, nie zapewnia o natychmiastowej efektywności stosowania. Popularny efekt „przed i po” trwa dłużej, jednak w myśl powiedzenia

małymi krokami buduje się najtrwalsze sukcesy

satysfakcja z końcowych efektów, w przypadku kontynuowania rozsądnego trybu życia, będzie permanentna. Reasumując, zbilansowana dieta, aktywność fizyczna oraz Piperinox stanowią twardą i pewną drogę do uzyskania wymarzonej sylwetki.

Piperyna na odchudzanie bardzo często polecana jest przez dietetyków. Wynika to z faktu, że jest to produkt naturalny, czyli powszechnie uznawany za bezpieczny dla zdrowia. Zmniejsza to ryzyko pojawienia się negatywnych skutków ubocznych, oczywiście przy założeniu, że będzie stosowana według wskazań. To właśnie dzięki niej możemy znacząco zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. Liczne badania potwierdziły, że piperyna stymuluje organizm do tego, aby glukoza (w skrócie mówiąc) była przekształcana na energię, a nie tłuszcz. Sprawia to, że czujemy się lepiej, a jednocześnie redukujemy masę ciała.

redukcja wagi

Co za tym idzie opisywany produkt dodaje sił witalnych, które są niezbędne do aktywności fizycznej. Jest to szczególnie istotne dla osób trenujących. Ponadto piperyna intensyfikuje spalanie tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że wykonując te same ćwiczenia spalimy więcej tłuszczu, niż przed rozpoczęciem suplementacji.

Czym tak właściwie jest piperyna?

Piperyna jest wszechstronną substancją, która wzmaga proces odchudzania poprzez przechwyt glukozy w mięśniach oraz jej spożytkowanie do celów energetycznych zamiast przekształcania w komórki tłuszczowe. Ten proces zapewnia przeciwdziałanie odkładania się tkanki tłuszczowej, a także jej redukcję, która jest celem głównym podczas odchudzania. To właśnie ta substancja bioaktywna powoduje, że smak czarnego pieprzu jest ostry. Ponadto, zapobiega stanom zapalnym i tzw. stresowi oksydacyjnemu. Poza tym, jest obiecująca w leczeniu tak różnorodnych chorób jak rak, artretyzm, padaczka i choroba Parkinsona.

Może również zwiększyć metabolizm i utratę masy ciała, poprawić profil lipidowy (ilość cholesterolu), funkcje mózgu i zmniejszyć ból. Ponadto, piperyna zapewnia równowagę stężenia leptyny (hormonu pokarmowego) oraz greliny (hormonu głodu), a także zmniejszenie łaknienia pokarmów opartych o węglowodany proste.  Z kolei, redukcja stężenia insuliny korzystnie wpływa na obniżenie poziomu tkanki tłuszczowej, która zwykle magazynowana jest w okolicy brzucha.

Wydatek energetyczny podczas stosowania suplementu Piperinox zostanie zwiększony, nawet podczas spoczynku. Kapsułki z piperyną wykazują ogromną korzyść potreningową z uwagi na przyspieszenie regeneracji mikrouszkodzeń tkanek mięśniowych, co skutkuje wzrostem sprawności fizycznej oraz siły. Poza tym, pobudzanie wydzielania enzymów trawiennych i zwiększenie wchłaniania składników odżywczych z pożywienia pozytywnie wpływa na utrzymanie metabolizmu na wysokim poziomie.

pieprz

Fenomen czarnego pieprzu

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, iż pieprz czarny jest najpopularniejszą, a co za tym idzie, najczęściej używaną przyprawą na świecie. Jego początki sięgają medycyny ludowej, gdzie wykorzystywany był do leczenia chorób, tj. reumatyzm, grypa, ból mięśni, dreszcze, gorączka, migrena oraz problemy z trawieniem. Ponadto, stosowano go w dawnych czasach do zwiększenia krążenia krwi oraz pobudzenia apetytu. Jednym z aktywnych składników czarnego pieprzu jest piperyna, która m.in. nadaje mu specyficzny, ostry smak. Substancja w czystej postaci jest krystalicznym proszkiem o jasnożółtym zabarwieniu i pieprznym, ostrym smaku.

Pieprz jest ponadto sklasyfikowany jako tzw. cynamamid, czyli związek chemiczny o uspokajających, przeciwdepresyjnych właściwościach. O wszechstronnych właściwościach zdrowotnych piperyny świadczy również działanie przeciwzapalne, antyalergiczne, poprawa nastroju, funkcji poznawczych, a także pozytywny wpływ na regulację cholesterolu we krwi. Antyoksydacja, czyli przeciwutlenianie organizmu jest kolejnym aspektem stosowania piperyny. Podobny efekt występuje podczas rozsądnej konsumpcji czerwonego wina. Mało który suplement dostępny w aptekach wykazuje działanie antyoksydacyjne na poziomie zbliżonym do piperyny.

Antyoksydacyjne działanie substancji

Usuwanie wolnych rodników z organizmu jest istotną funkcją, która wpływa m.in. na korzystne samopoczucie. Niezależne badania wykazały, iż niskie dawki piperyny obniżają poziom wolnych rodników powodujących szybsze starzenie się komórek, jednak zbyt wysokie dawki mogą powodować wzrost wytwarzania wolnych rodników. Dzisiejszy obywatel Świata poddawany jest codziennym czynnikom ryzyka, które tworzą m.in. zanieczyszczenie powietrza, niezdrowa dieta, a nawet negatywny wpływ promieniowania różnego typu. Podawanie piperyny szczurom hodowanym w myśl diety wysokotłuszczowej podczas badań laboratoryjnych wykazało, że liczba wolnych rodników w strukturze ich organizmów uległa wyraźnemu obniżeniu. Zostało natomiast wykazane zwiększenie poziomu enzymów odpowiadających za neutralizację wolnych rodników (SOD, CAT, GPx i GST).

mechanizm dzialania piperyny

Mechanizm działania piperyny

Multifunkcjonalność tego środka czyni go atrakcyjnym dla bardzo dużej liczby odbiorców. Najważniejsze efekty, na które pośrednio wpływa to: 

 • ograniczenie stanu zapalnego – poprzez zmniejszenie poziomu tzw. cytokin prozapalnych, które podtrzymują i aktywizują stany zapalne w organizmie przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu innych cytokin, które odpowiadają za redukcję zapalenia (cytokin przeciwzapalnych),
 • wzrost biodostępności organizmu dla wielu leków i suplementów – otwieranie nowych możliwości suplementacji i leczenia poprzez wpływ na pracę enzymów odpowiadających za rozkładanie leków i zwiększenie wchłaniania substancji  w jelicie,
 • wzrost zdolności organizmu do efektywnego wykorzystania wielu innych związków – poprzez działanie utleniające usuwa wolne rodniki hydroksylowe i ponadtlenkowe, które nie są pożądane w naszym ciele i powodują szybsze starzenie się komórek organizmu,
 • wzrost serotoniny i dopaminy w mózgu – poprawa nastroju, funkcji poznawczych oraz pozytywny wpływa na przeciwdziałanie chorobom na tle psychologicznym,
 • wzrost aktywności ATP – co zwiększa możliwości np. podczas wysiłku fizycznego, przez co korzystnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej.

skladniki suplementu piperinox

Składniki suplementu Piperinox

Skład suplementu Piperinox to przede wszystkim  produkty naturalnego pochodzenia , dzięki czemu jest to produkt dostępny niemal dla każdego.

Brak szkodliwych związków chemicznych minimalizuje ryzyko pojawienia się negatywnych reakcji naszego organizmu. Wyjątek stanowią osoby uczulone na konkretny składnik. Wielkim plusem jest to, że nawet długotrwałe zażywanie produktu nie obciąża żołądka. Nie musimy więc martwić się o to, że produkt obciąży pracę układu pokarmowego.

Zdecydowana większość osób podczas zażywania Piperinox nie odnotowała żadnych niepokojących objawów. To najlepsze potwierdzenie tego, że jest to produkt godny zainteresowania.

Kompleksowe oddziaływanie na organizm

Analizując skład suplementu Piperinox warto zwrócić uwagę, że oddziałuje on na organizm w sposób kompleksowy. Oczywiście głównym naszym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej. Trzeba jednak podkreślić, że produkt wzmacnia odporność, czy też podnosi wydolność. Jest to odczuwalne nie tylko podczas treningu, ale również codziennego życia. Wzmocnienie organizmu jest niezbędne szczególnie podczas procesu odchudzania. Jeśli stosujemy szczególną dietę, to musimy pamiętać o tym, że nasz organizm wykazuje wyższe zapotrzebowanie na energię.

 Piperinox posiada także właściwości oczyszczające. Suplement posiada składniki wspierające procesy detoksykacyjne wątroby oraz układu trawiennego.  Dlaczego ma to znaczenie? Przede wszystkim dlatego, że nasz organizm na co dzień ma do czynienia z ogromną ilością toksyn. Ich źródłem są m.in. spożywane pokarmy, zanieczyszczenie środowiska.

Bardzo często utrudniają one zrzucenie zbędnych kilogramów. Ponadto mogą one być przyczyną złego samopoczucia. Obecność toksyn negatywnie wpływa nie tylko na naszą wagę, ale również stan skóry, włosów, czy też paznokci. Szkodliwe związki zakłócają pracę narządów wewnętrznych.

Omawiany suplement ułatwia także wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Zmniejsza nadmierny apetyt, dzięki czemu prościej będzie nam się powstrzymać od podjadania między posiłkami. Niektóre składniki obniżają również zapotrzebowanie organizmu na cukry. Z pewnością usatysfakcjonuje to osoby, które miały ogromny problem z odstawieniem słodyczy. Regularne zażywanie suplementu może sprawić, że przestaniemy mieć ochotę na batoniki, ciastka, czy też czekoladę.

Do głównych składników odpowiedzialnych za działanie Piperinoxu zaliczamy:

składniki Piperinox
Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego
 • Ułatwiona kontrola masy ciała.
 • Wspomaganie oczyszczania wątroby poprzez wsparcie krążenia krwi.
 • Wspomaganie funkcjonowanie układu odpornościowego.
 • Przeciwdziałanie wolnym rodnikom.
 • Wspomaganie wchłaniania składników odżywczych.
Ekstrakt z kory cynamonowca
 • Wspomaganie utrzymania optymalnego stężenia cukru we krwi.
 • Ułatwiona kontrola masy ciała.
 • Poprawienie komfortu trawiennego.
Ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej
 • Ułatwiona kontrola masy ciała.
 • Wspomaganie metabolizmu tłuszczów i węglowodanów.
Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego
 • Wspomaganie funkcjonowania układu odpornościowego.
 • Przeciwdziałanie wolnym rodnikom/
 • Wspomaganie wchłaniania składników odżywczych.
 • Obniżenie stężenia cukru we krwi.
 • Wsparcie metabolizmu węglowodanów.
Ekstrakt z owoców papryki rocznej (pieprz kajeński)
 • Korzystny wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej.
 • Ochrona żołądka w przypadku kontaktu z substancjami o działaniu drażniącym.
Chrom
 • Udział w utrzymaniu prawidłowego stężenia cukru we krwi.
 • Wsparcie układu trawiennego.
Ekstrakt z nasion guarany
 • Działanie stymulujące, pobudzające układ nerwowy.
 • Wspomaganie metabolizmu lipidów.

Piperinox – opinie

piperinox opinie

Osoby planujące zakup suplementu Piperinox z pewnością są zainteresowane opiniami użytkowników. To właśnie one są najlepszym potwierdzeniem tego, czy produkt jest skuteczny, czy też nie. Należy jednak pamiętać o tym, że każdy organizm jest inny, a wiec suplement będzie działać nieco inaczej. Pamiętajmy również o tym, że efekty nie będą zauważalne już po pierwszej dawcę.

Zwykle potrzebna jest kilkumiesięczna kuracja – wiele zależy od tego, ile kilogramów mamy do zrzucenia. Nadwaga nie pojawiła się w ciągu jednego dnia, a więc nie możemy oczekiwać, że pozbędziemy się jej w dwa tygodnie. Priorytetem jest to, aby chudnąć z głową i nie dopuścić do efektu jojo.

Użytkownicy potwierdzają, że Piperinox ma bezpieczny i łagodny skład. Wśród opinii znalezionych na forach internetowych można znaleźć wypowiedzi osób, które nie mogą wyeliminować zbędnej tkanki tłuszczowej już od kilku lat. Po kilku miesiącach suplementacji, właściwej diety, a także aktywności fizycznej ich ciało zaczęło zmieniać się na lepsze.

Wiele osób, które zdecydowało się na kurację Piperinox potwierdza pozytywny wpływ piperyny na redukcję tkanki tłuszczowej. Osoby, które nie miały dużej nadwagi zauważyły, że modelowanie i wysmuklenie ciała stało się o wiele łatwiejsze. Efekty ćwiczeń były szybciej widoczne. Po odstawieniu preparatu kilogramy nie powróciły, ani nie wystąpiły inne efekty uboczne.

Stosowanie suplementu poparte jest pozytywnymi opiniami na forach internetowych i nie tylko. Przykładowo, na oficjalnej stronie dystrybutora, dietetyk Justyna Jakacka wypowiada się o produkcie w pozytywnym tonie:

Piperinox to godny polecenia suplement diety wspomagający proces odchudzania. Walka o prawidłową masę ciała i szczupłą sylwetkę wymaga dużo pracy i wielu wyrzeczeń. Często jednak po zakończeniu diety dawna waga powraca  (tzw. efekt jo-jo). Badania przeprowadzone wśród otyłych osób potwierdzają skuteczność piperyny w stabilizacji uzyskanej masy po zakończeniu stosowania diety. Dzięki kompleksowemu działaniu nie tylko zmniejsza się zawartość tkanki tłuszczowej w ciele i apetyt, ale także poprawia się wydolność organizmu i stan zdrowia. Dzięki Piperinox proces odchudzania trwa nieznacznie dłużej, ale jest bezpieczny, nie wymaga dużego poświęcenia i daje gwarancję cieszenia się z efektów odchudzania przez długi czas. Zrównoważony sposób żywienia, aktywność fizyczna i Piperinox to pewny sukces w dążeniu do wymarzonej sylwetki.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

opakowanie suplementu

 • Wiedza o tym, jak stosować Piperinox, pozwoli w bezpieczny i skuteczny sposób cieszyć się z jego efektywności. Zaleca się przyjmowanie jednej kapsułki (popitej ok. 300 ml wody) na dobę, między posiłkami. 
 • Produkt zalecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom w celu bezpiecznej kontroli wagi ciała.
 • Cena produktu, który zapewni miesiąc skutecznej kuracji to 169 zł. Istnieją jednak pakiety produktu, dzięki którym cena sukcesywnie spada w miarę ilości zamówienia. Pakiet trzymiesięczny to koszt 338 zł, natomiast zapas na pół roku to wydatek rzędu 507 zł (dane z oficjalnej strony producenta).
 • Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić suplement diety Piperinox, najlepszym miejscem okazuje się być oficjalna strona internetowa, z której możesz złożyć bezpośrednie zamówienie. 
 • Spodziewane efekty stosowania, pamiętając o stosowaniu zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej, szacuje się na kilka tygodni.
 • Suplement zawarty jest w tzw. kapsułkach DRcaps, o opatentowanej technologii, która zapewnia łatwiejsze dotarcie aktywnych składników wprost do jelit. Niskie pH kwasu żołądkowego powoduje zbyt wczesne trawienie suplementu, a przy tym degradację jego składników. Zastosowanie wegetariańskich kapsułek DRcaps w połączeniu z suplementem Piperinox gwarantuje uwolnienie składników w odpowiednim momencie.
 • Dzięki opatentowanemu systemowi BioPerine, naturalny ekstrakt piperyny pozyskiwany z owoców czarnego pieprzu, wolny jest od substancji chemicznych stosowanych do nawożenia oraz ochrony roślin. Zgodnie z informacjami jakie znajdziemy na stronie oficjalnego dystrybutora, bezpieczeństwo stosowania piperyny zawartej w suplemencie Piperinox zostało potwierdzone badaniami Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).
 • Produkt uważany jest za bezpieczny w stosowaniu przy zachowanych wytycznych odnośnie stosowania. Z uwagi na odpowiedni dobór składników, formuła zastosowana w suplemencie Piperinox powinna być tolerowana, nawet przez osoby cechujące się dużą wrażliwością układu pokarmowego.


Jak kupić Piperinox w najlepszej cenie z oficjalnego źródła?


Opisujemy jak najkorzystniej kupić produkt w obniżonej cenie i od oficjalnego dystrybutora, omijając przy tym podróbki (informacje są aktualne – stan na listopad 2019).

Na początku trzeba zdecydować się ile opakowań chcemy zakupić:

  1. Jeżeli tylko jedno opakowanie „na próbę”, TEN LINK przekieruje nas do strony ze specjalną ofertą zamówienia u oficjalnego dystrybutora (czyli Piperinox.pl). Obniżka wynosi 20%. Trzeba mieć jednak na uwadze, że jedno opakowanie może jeszcze nie przynieść wymarzonych efektów.
  2. Jeżeli decydujemy się na pełną kurację tj. zakup większej ilości opakowań, najlepiej zamówić POD TYM LINKIEM, gdzie oficjalny dystrybutor pozwala na atrakcyjny zakup pakietów, czyli właśnie przykładowo kupując 3 sztuki, aż 3 otrzymujemy gratis.

OFICJALNA STRONA DYSTRYBUTORA

Oceń artykuł:
[Głosów: 238 Średnia ocena: 4]
 
Źródła:

1. Butt M. S. i wsp.: Black pepper and health claims: a comprehensive treatise. Crit Rev Food Sci Nutr. 2013;53(9):875-86.

2. Derosa G. i wsp.: Piperine and Its Role in Chronic Diseases. Adv Exp Med Biol. 2016;928:173-184.

3. Park U. H. i wsp.: Piperine, a component of black pepper, inhibits adipogenesis by antagonizing PPARγ activity in 3T3-L1 cells. J Agric Food Chem. 2012 Apr 18;60(15):3853-60.

4. Srinivasan K.: Black pepper and its pungent principle-piperine: a review of diverse physiological effects. Crit Rev Food Sci Nutr. 2007;47(8):735-48.

Weryfikacja merytoryczna

lic. dietetyk Żaneta Michalak

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ziołolecznictwa na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego, trener personalny, diet coach z zamiłowaniem do dietetyki sportowej i klinicznej. Zainspirowana zbilansowanym żywieniem z uwzględnieniem naturalnych, wartościowych produktów. Na codzień praktykuje w poznańskiej poradni dietetycznej.

Dba o merytorykę treści na Naturalnych Metodach i podpowiada swoją rozległą wiedzą, którą bezustannie poszerza na branżowych szkoleniach, konferencjach i kursach z zakresu dietetyki oraz sportu. Poza Naturalnymi Metodami, można ją spotkać także w innych renomowanych polskich portalach o zdrowiu oraz w czasopiśmie Postępy Dietetyki w Geriatrii i Gerontologii. Ponadto, Żaneta to aktywna członkini Stowarzyszenia "Spożywo" propagującego zdrowe nawyki żywieniowe.


17 komentarzy

 • Czy można ten suplement zakupić w jakiejś aptece? Unikam zakupów internetowych, a jestem
  zainteresowana zakupem. Po ciąży pozostało mi trochę zbędnych kilogramów, a opinie zachęciły mnie do rozpoczęcia suplementacji. Może ktoś spotkał się z Piperinox stacjonarnie?

  • Niestety suplementu diety Piperinox nie można zakupić w aptekach, ani stacjonarnie. Nie należy
   jednak obawiać się zakupów online, gdyż jest on zupełnie bezpieczny. Ważne jest jednak to, aby
   skorzystać z oficjalnej strony producenta. W ten sposób można zminimalizować ryzyko do zera.

   Dodatkowym plusem są atrakcyjne promocje, dzięki którym można zaoszczędzić sporą ilość gotówki.
   Nawet, jeśli nie posiada Pani dużej wiedzy z zakresu transakcji internetowych, to nie jest to problemem. Proces złożenia zamówienia przebiega intuicyjnie, a ponadto jest on bardzo krótki.

 • Stosuje Piperinox już trzy miesiące i muszę przyznać, że jestem zadowolona. Nigdy nie sądziłam, że sięgnę po suplement diety, gdyż do tej pory uważałam, że to głupota. Szczerze, to współczułam moim koleżankom, że wierzą w ich działanie 🙂 Gdzieś trafiłam na merytoryczny artykuł o piperynie i to właśnie on zachęcił mnie do spróbowania. Długo szukałam suplementu na bazie tego składnika, który nie będzie kosztował majątku, a jednocześnie będzie posiadał dobre opinie.

  Postawiłam na Piperinox, bo był on często polecany na forach. Przekonała mnie również łagodna formuła, gdyż często cierpię na dolegliwości żołądkowe po przyjmowaniu różnych specyfików. W tym przypadku zero skutków ubocznych. Na początku efektów nie było, ale po 6 tygodniach zaczęłam jednak odczuwać pozytywne rezultaty stosowania i będę stosować dalej.

 • Znalazłem Piperinox na aukcji internetowej w korzystnej cenie, ale boje się zamawiać. Doradzi ktoś? Jak sprawdzić, czy to oryginalny produkt? Proszę o odpowiedź!

  • Zakup na tego rodzaju stronach nie jest dobrym pomysłem. Jest to loteria, gdyż nigdy nie mamy
   pewności, co naprawdę otrzymamy. Nie można przez ekran monitora jednoznacznie stwierdzić, czy
   produkt jest oryginalny, czy też nie. Teoretycznie sprzedawca może przedstawić dowód zakupu,
   jednak w dobie oszustów nie będziemy znać prawdziwego źródła pochodzenia. Może okazać się, że
   nie będzie to oszczędność, a wyrzucenie pieniędzy w błoto. Trzeba mieć świadomość, że Piperinox
   jest aktualnie bardzo popularnym produktem. Jest to chętnie wykorzystywane przez nieuczciwych
   handlarzy, którzy pragną zarobić na naiwności kupujących. Rekomendujemy zakup na stronie
   producenta, gdyż jest to najbezpieczniejsza opcja.

 • Piperyna naprawdę obniża apetyt. Ten suplement polecił mi kolega z pracy. Wcześniej mogłam jeść
  praktycznie non stop. Mogę powiedzieć, że nie mogłam żyć bez podjadania. Chrupałam coś podczas
  stania na przystanku, oglądania filmu, czekania aż woda w czajniku się zagotuje… Nigdy nie miałam dużej nadwagi, no ale brzuch przestał wyglądać tak smukło jak kiedyś. Teraz nie mam już takich problemów, gdyż nie mam apetytu na podjadanie między posiłkami.

 • Na krytyczne uwagi na temat tego produktu, a także podobnych warto spojrzeć z rozsądkiem.
  Opowiem wam przykład mojej sąsiadki. Była pełna entuzjazmu, kiedy kupiła suplement na
  odchudzanie. Już widziała się w skąpym bikini na plaży. Spotykałyśmy się dość często i za każdym
  razem nie odmawiała sobie tłustej karkówki, ciasta, czekoladek, chipsów i innych tego typu produktów. Chyba liczyła na dietę cud 🙂

  Widziałam, jak obsmarowała produkt w mediach społecznościowych, bo przecież „miałam schudnąć, a nie zrzuciłam nawet grama”. Uwierzcie, podobnych osób jest masa i jestem praktycznie pewna, że 90% hejtów wychodzi spod ich pióra. Niestety samo nic się nie wydarzy.

 • Jak dla mnie 170 zł to przegięcie za jedno opakowanie. Nawet ciekawy artykuł, ale szkoda mi kasy. To jednak spory koszt.

  • Aktualnie na stronie producenta trwa promocja, gdzie można zakupić Piperinox 20% taniej. Oznacza
   to, że jedno opakowanie kosztuje nieco powyżej 135 zł. Ponadto w przypadku opakowań zbiorczych
   można zapłacić jeszcze mniej za jedną sztukę. Rozumiemy jednak, że chcesz „przetestować” działanie
   suplementu. Weź pod uwagę, że jest to produkt, który zgarnia naprawdę dobre opinie. Tutaj płaci się
   za jakość, a przede wszystkim dobrze zbilansowany skład. To lepsza inwestycja, niż zakup
   kilku tańszych suplementów, które nie przyniosą tak dobrych rezultatów. Oczywiście decyzja należy
   wyłącznie do Ciebie.

 • Osoby piszące, że to za drogo powinny wziąć pod uwagę, że ciężko znaleźć jest sprawdzony produkt
  na bazie piperyny. Na temat Piperinox można bez trudu znaleźć wyczerpujące artykuły, które
  przedstawiają skład, działanie, skutki uboczne itd. Jest to suplement dość łatwo dostępny, a więc opinie użytkowników również bez trudu można znaleźć. Wiemy za co płacimy, czego nie można
  powiedzieć o innych podobnych produktach.

  Ja wolę nie ryzykować, a kilkanaście złotych nie robi aż takiej różnicy.

 • Jak jest z wielkościami tabletek? Mam trudności z przełykaniem i zwykle szukamy wersji „w
  proszku”. Boje się, że nie będę mogła łykać tych kapsułek.

  • Kapsułki mają standardową wielkość – niemal wszystkie suplementy diety mają podobny rozmiar. Nie są one problematyczne w przełykaniu. Wystarczy duża ilość wody. Na uwagę zasługuje fakt, że Piperinox to kapsułki. W ostateczności możne je otworzyć, a zawartość przesypać na łyżkę. Dzięki temu ma Pani pewność, że produkt się nie zmarnuje. Niezależnie od sytuacji będzie mógł on zostać spożyty.

 • Myślicie, że jak zwiększę dawkę suplementu, to efekty będą lepsze? Dodam, że mam mocny żołądek i
  raczej nie boję się żadnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. W necie przeczytałam, że
  zwiększenie dziennej dawki może przynieść spoko rezultaty.

  • Oczywiście, że NIE i przestrzegamy przed tym, aby tego nie robić! Lepsze efekty są w tym przypadku jedynie wymysłem. Organizm posiada swoje dzienne zapotrzebowanie na konkretne składniki. Ich nadmiar wcale nie wpływa pozytywnie na zdrowie. Z tego względu należy bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta, które znajdują się na ulotce. Warto również pamiętać, że każdy organizm jest zupełnie inny, a więc rezultaty nigdy nie przyjdą w tym samym czasie.

   Należy uzbroić się w cierpliwość, a podwajanie dawki może skończyć się wieloma niepożądanymi objawami m.in. biegunką, nudnościami, wymiotami, bólami głowy, zmianami skórnymi.

 • U mnie wszystko ok., więc mogę polecić. Piperinox jest dobry, ale trochę drogi. Myślę, że następnym razem zamówię opakowanie zbiorcze. Wzbraniałem się przed takim wydatkiem jednorazowym, jednak jest to najlepsza opcja. Bardziej się to opłaca, niż kupowanie „po jednym” pudełku.

 • Biorę Pipeinox już 3 tygodnie i jakoś nie widzę poprawy. Dziewczyny na forum pisały, że u nich już po tym czasie były jakieś efekty. Co jest nie tak?

  • Nie ma powodów do zmartwień! Każdy organizm jest inny. Trzy tygodnie to nie jest wystarczający
   czas do tego, aby ocenić skuteczność suplementu. Poczekaj minimum sześć tygodni. To, że u innych
   szybciej pojawiły się efekty, to jeszcze nic nie znaczy.

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: