African Mango 900: opinie, cena, skutki uboczne i działanie – jak stosować?

A
African Mango 900

Co do tego, że nadwaga i otyłość to bardzo poważny problem Polaków, nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Według najnowszych raportów, z nadmiarem tkanki tłuszczowej może zmagać się nawet 60% Polaków.

Co oczywiste, w momencie kiedy podejmujemy trudy odchudzania – w pierwszej kolejności musimy zadbać o wyeliminowanie przyczyny gromadzenia się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wiąże się to z metamorfozą stylu życia. Wszakże, w lwiej części przypadków nadwaga i otyłość to problem wywołany przez prowadzenie niezdrowego trybu życia, tj. brak aktywności fizycznej, nieregularny rytm dobowy i niezbilansowana dieta. To jednak nie wszystko! Osobom, które redukują zbędne kilogramy poleca się również zastosowanie środków wspomagających – na przykład suplementów diety
Do preparatów, cieszących się sporym zainteresowaniem z całą pewnością można zaliczyć wszystkie suplementy diety z African Mango. W związku z tym, dziś „pod lupę” pragniemy wziąć African Mango 900.

 • Czy ten suplement jest skuteczny?
 • Czy African Mango 900 to dobra propozycja dla osób pragnących zgubić zbędne kilogramy?

Co to jest African Mango 900?

African Mango 900 to suplement diety, którego skład oparty jest  w 100% na ekstrakcie z owoców afrykańskiego mango .

Na oficjalnej stronie producenta, możemy przeczytać, że jest to rozwiązanie gwarantujące:

 • przyśpieszenie metabolizmu
 • ograniczenie apetytu
 • obniżenie poziomu glukozy (cukru) we krwi oraz tzw. „złego” cholesterolu

Oczywiście, tego typu zapewnień nie można brać za pewnik. Każdy producent – w podobny sposób zachwala swój produkt. Aby zrozumieć, czy African Mango 900 działa, konieczna jest głębsza analiza substancji aktywnej – ekstraktu z afrykańskiego mango.

Skąd się wzięła ogromna popularność Afrykańskiego Mango? 

African Mango to substancja, o której głośno zrobiło się za sprawą Mehmeta Oza – prowadzącego talk-show w amerykańskiej telewizji „Dr. Oz radzi!”.

Prezenter stwierdził na wizji, że African Mango to prawdziwy cud i poinformował swoich widzów, że za sprawą tego preparatu schudł 7 funtów (ponad 3 kilogramy) w ciągu jednego miesiąca. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Mehmet Oz – nie zmienił stylu życia, a jego dieta wyglądała tak samo jak przed kuracją odchudzającą.

Wartym odnotowania jest fakt, że program „Dr. Oz radzi!” ma własną pełnoetatową jednostkę medyczną złożoną z badaczy, producentów leków i lekarzy. Medycy dodatkowo oceniają i zatwierdzają wszystkie produkty, które pojawiają się w programie, a każdego miesiąca otrzymują ponad dwieście niezamówionych wyrobów. [źródło: Wikipedia.org]

Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że produkt z miejsca stał się jednym z najpopularniejszych środków na odchudzanie w Stanach Zjednoczonych. Co oczywiste, po krótkim czasie „moda na African Mango” zawitała także do Europy, w tym do Polski. Dzisiaj na rynku suplementów diety, dostępnych jest co najmniej kilka produktów opartych na African Mango.

Jak działa Afrykańskie Mango?

jak szybko zrzucić brzuch z African Mango?

Na rynku suplementów diety dostępnych jest mnóstwo produktów, których efektywność nie została nigdy potwierdzona niezależnymi badaniami. Na szczęście, w przypadku African Mango jest inaczej. Afrykańskie mango było przedmiotem wielu analiz i badań klinicznych, dzięki czemu możemy z pełnym przekonaniem mówić o skuteczności tego preparatu.

Jednym z badań, które potwierdzają efektywność African Mango było to przeprowadzone przez badaczy z Kamerunu, zatytułowane „The effect of Irvingia gabonensis seeds on body weight and blood lipids of obese subjects in Cameroon”. Celem tego badania była ocena efektywności African Mango w leczeniu nadwagi/otyłości oraz możliwego wpływu na profil lipidowy.
W randomizowanym, ślepym badaniu wzięło udział 40 osób, których średni wiek wynosił 42,4 lat. Dwudziestu ośmiu śmiałkom podano African Mango (1,05g trzy razy dziennie przez 30 dni). Pozostałym dwunastu osobom podawano placebo. Wszystkie osoby biorące udział w badaniu były na tej samej diecie.

U osób stosujących African Mango zauważono utratę wagi na poziomie 5,3%, zaś w przypadku osób stosujących placebo – zaledwie 1,3%. Autorom: Judith L Ngondi, Julius E Oben i Samuel R Minka z University of Yaounde w Kamerunie pozwoliło to wyciągnąć wniosek, że African Mango zwiększa efektywność odchudzania nawet 4-krotnie. Wartym odnotowania jest również fakt, że u wszystkich badanych odnotowano poprawę profilu lipidowego: obniżenie „złego” cholesterolu oraz trójglicerydów.
Rzecz jasna, nie było to jedyne badanie potwierdzające skuteczność African Mango w leczeniu nadwagi i otyłości.

W 2009 roku, po raz kolejny dowiedziono, że wyciąg z afrykańskiego mango faktycznie jest skuteczny. Udział w badaniu wzięły 102 osoby, które podzielono na dwie grupy. Jedna z grup otrzymywała dwa razy dziennie 150,00 mg ekstraktu z African Mango, druga zaś – placebo.
Korzystając z US National Library of Medicine National Institutes of Health, pozwolimy sobie zacytować i przetłumaczyć wniosek z tego badania:

Irvingia gabonensis podawana 150 mg dwa razy dziennie przed posiłkami ochotnikom z nadwagą i / lub otyłym człowiekiem korzystnie wpływa na masę ciała i różne parametry charakterystyczne dla zespołu metabolicznego. Jest to pierwsze podwójnie ślepe randomizowane badanie kliniczne kontrolowane placebo dotyczące działania przeciw otyłości i modulacji profilu lipidowego ekstraktu Irvingia gabonensis. Pozytywne wyniki kliniczne, wraz z naszymi wcześniej opublikowanymi mechanizmami modulacji ekspresji genów związanymi z kluczowymi szlakami metabolicznymi w metabolizmie lipidów, zapewniają impuls do znacznie większych badań klinicznych. Wyciąg z Irvingia gabonensis może okazać się przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z pojawiającymi się globalnymi epidemiami otyłości, hiperlipidemii, oporności na insulinę i ich współistniejących chorób.
Czy można oczekiwać czegokolwiek więcej?

Opinie na temat African Mango 900

African Mango 900 - opinie

Bardzo wysoka skuteczność African Mango w odchudzaniu, znajduje potwierdzenie także w licznych opiniach i recenzjach.

Co istotne, prócz efektywności, produkt komplementowany jest za:

 • brak skutków ubocznych
 • szybkość działania (efekty zauważalne są już w pierwszych tygodniach stosowania)

Warto jednak odnotować, że nie każdy produkt z African Mango działa tak samo. To w jaki sposób opiniowany jest produkt, zależne jest przede wszystkim od składu, a konkretniej – zawartości wyciągu z afrykańskiego mango w dziennej porcji.

W przypadku African Mango 900, opinie są zwykle pozytywne. Niemniej, warto wspomnieć o produkcie, który cieszy się znacznie lepszymi opiniami, tj. African Mango od Key Player Limited. Recenzję tego produktu znaleźć można w tym miejscu.

Jakie efekty daje Afrykańskie Mango?

Budowanie oczekiwań co do tempa redukcji tkanki tłuszczowej nie jest wskazane. Wszakże, skuteczność suplementów diety (w tym preparatów bazujących na wyciągu z afrykańskiego mango) zależna jest od szeregu różnych czynników:

 • uwarunkowań genetycznych,
 • zastosowanej diety,
 • poziomu aktywności fizycznej.

Niemniej, sugerując się licznymi opiniami na temat produktu, można dojść do wniosku, że African Mango pozwala schudnąć od kilku do nawet kilkunastu kilogramów w skali miesiąca. Rzecz jasna, warto mieć na uwadze, że zbyt szybkie tempo redukcji może mieć przełożenie na samopoczucie i zdrowie organizmu.

Dlatego też eksperci sugerują rozsądne podejście do żywienia w trakcie suplementacji tabletek z African Mango.

Jak stosować African Mango 900?

W jednym opakowaniu African Mango 900 znajdziemy 60 kapsułek (zapas na 1 miesiąc). Producent sugeruje przyjmować 2 kapsułki dziennie, popijając dużą ilością wody.

Jakiekolwiek zmiany w dawkowaniu African Mango 900 można realizować tylko i wyłącznie po konsultacji z dietetykiem lub lekarzem. Modyfikowanie dziennej dawki tego suplementu jest niewskazane i może powodować skutki uboczne (m.in.: problemy trawienne, bóle głowy).

Czy omawiany suplement jest bezpieczny?

Na rynku suplementów diety wspomagających odchudzanie dostępnych jest mnóstwo środków, które mogą wywoływać niepożądane reakcje organizmu. W przypadku African Mango 900 – producent informuje o pełnym bezpieczeństwie stosowania.
Oczywiście, produkt przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla osób cieszących się dobrym zdrowiem. Jakiekolwiek problemy, choroby i defekty – mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania African Mango 900. W takim przypadku suplementację tych tabletek należy skonsultować ze specjalistą.

Co więcej, produkt przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla osób dorosłych. Nie powinny po niego sięgać również kobiety w ciąży oraz matki karmiące.

Gdzie kupić African Mango 900?

gdzie kupić African Mango 900?

African Mango 900 to produkt, który zakupić można bezpośrednio na oficjalnej stronie. Brak pośredników sprawia, że klient ma gwarancję uzyskania najlepszej oferty.

Co więcej, kupując na oficjalnej stronie otrzymujemy gwarancję satysfakcji. Wszakże, podczas składania zamówienia natrafiamy na następujący komunikat:

Jesteśmy całkowicie pewni skuteczności naszych produktów – do tego stopnia, że dajemy 100% gwarancję zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że możesz w każdej chwili zwrócić nieotwarty produkt, jeśli z jakiegoś powodu uznasz, że nie spełnia Twoich oczekiwań.

Źródło: oficjalna strona zakupu African Mango 900.

Niestety, produkt w chwili obecnej nie jest dostępny w aptekach i innych drogeriach. Niekiedy dostać go możemy w serwisach aukcyjnych oraz na portalach ogłoszeniowych. Zakupy w tych miejscach nie dają jednak gwarancji oryginalności towaru i czasami kończą się sporym rozczarowaniem.

Ile kosztuje African Mango 900?

African Mango 900 to produkt dostępny w trzech wariantach:

 • program  startowy  (1 opakowanie)
 • program  ekonomiczny  (2 opakowania + 1 gratis)
 • program  maksymalny  efekty (3 opakowania + 3 gratis)

Cenę w każdym wariancie najlepiej obrazuje tabela:

Cena całkowita Cena całkowita Średni koszt / dziennie
Program startowy (1 szt.) 139,00 zł 4,63 zł
Program ekonomiczny (3 szt.) 278,00 zł 3,09 zł
Program maskymalny efekt (6 szt.) 417,00 zł 2,32 zł

W związku z powyższym, decydując się na zakup African Mango 900, warto zastanowić się jak długo będziemy korzystać z suplementu. Pozwoli nam to sporo zaoszczędzić!

Czy warto kupić African Mango 900?

African Mango 900 to produkt, który w lwiej części przypadków jest świetnym wsparciem dla procesów redukcyjnych.

Warto jednak zdać sobie sprawę, że African Mango 900 to nie jedyny produkt bazujący tylko i wyłącznie na ekstrakcie z afrykańskiego mango. W ofercie jest kilka innych produktów, których zakup może okazać się jeszcze lepszą inwestycją. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim African Mango od Key Player Limited. To produkt, który w naszym rankingu środków z African Mango plasuje się na pierwszej pozycji. Pragniemy jednak zauważyć, że choć wiele opinii sugeruje, iż African Mango to środek pozwalający osiągać świetne rezultaty bez restrykcyjnej diety, to sugerujemy zadbać o prawidłowy bilans i jakość naszego jadłospisu. W każdym przypadku wskazane jest zastosowanie zdrowej diety redukcyjnej.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: