Zielona kawa

Z

Zielona kawa – nieoceniony pomocnik w odchudzaniu?

zielona kawa na odchudzanie

Zielona kawa już od dłuższego czasu cieszy się dużą popularnością wśród odchudzających. W serwisach aukcyjnych można znaleźć setki ofert, a w sieci prowadzone są burzliwe dyskusje na temat jej właściwości. Czy faktycznie produkt, na który moda dotarła do nas zza oceanu jest cudownym pomocnikiem w diecie?

Warto zacząć od tego, że kawa zielona jako produkt, nie jest niczym niezwykłym. To dokładnie te same ziarna kawowca, jak w przypadku kawy czarnej, z jednym wyjątkiem – nie zostają poddane procesowi wypalania. Może się wydawać, że taka drobna na pierwszy rzut oka modyfikacja nie zrobi wielkiej różnicy w przełożeniu na właściwości, okazuje się jednak, że jest inaczej. Niepalone ziarna kawy zawierają w sobie wysoką zawartość kwasu chlorogenowego (można go też znaleźć m.in. w yerba mate, pokrzywie, czy głogu), który znany jest z działania obniżającego wchłanianie cukrów do organizmu, co sprzyja odchudzaniu i szybszej likwidacji tkanki tłuszczowej.

Kawa zielona, zamiast czarnej?

Pierwszą myślą wielu osób, które mają w zamyśle zdrową dietę, jest wymiana porannego Espresso na napar z zielonej kawy. Najbardziej zachwalaną metodą, jest kupno ziaren i samodzielne ich mielenie. Decydując się na tego typu rozwiązanie należy jednak pamiętać, że nie każdy młynek poradzi sobie z zieloną kawą, bowiem jej ziarna są bardzo twarde. Na rynku dostępne są też w sproszkowanej formie, które wystarczy zalać wodą (nie powinien to być wrzątek!), jednak nawet w tej sytuacji może pojawić się przeszkoda.

Niestety, kawa zielona smakuje zupełnie inaczej od czarnej i daleko jej do charakterystycznego aromatu, którym lubimy się rozkoszować na przykład po przebudzeniu. Wiele osób sięga po ziarna lub proszek do zaparzania, tylko po to, aby po spróbowaniu stwierdzić, że nie jest w stanie przyzwyczaić się do tego, jak smakuje – warto o tym wiedzieć przed zakupem.

A może tabletki?

Odpowiedzią na mało przyjemny smak zielonej kawy jest ich odpowiednik w tabletkach. Decydując się na to rozwiązanie, należy bardzo uważać ze względu na suplementy różnego pochodzenia. Spotkaliśmy się z sytuacją, gdy nazwa pewnego produktu sugerowała zawartość zielonej kawy, jednak okazało się, że tak naprawdę nie zawiera jej ani grama! Warto czytać skład produktów, bo bardzo duża popularność to też obecność kuszących cenowo podróbek i nadużyć takich, jak omawiane wyżej. Produkt wysokiej jakości powinien zawierać mocną dawkę ekstraktu z zielonej kawy i kwasu chlorogenowego.

Ile kosztuje niepalona kawa?

zielona kawa na odchudzanie

Najniższa cena, jaką udało nam się znaleźć to poniżej 10 zł, a najwyższa – w okolicach 300. Naszym zdaniem zarówno nie warto przepłacać, jak i kupować najtańszej możliwej opcji. Z powodzeniem można znaleźć dobry produkt o dobrym stosunku jakości do ceny, w okolicach 100 zł za miesiąc kuracji (zalecamy zakupy bezpośrednio u producentów).

Efekty

Naszym zdaniem zapewnienia typu: „Schudniesz 10kg w miesiąc bez zmian w diecie” rozmijają się z rzeczywistością i być może stanowią dobre hasło reklamowe, ale powinny być traktowane właśnie w takich kategoriach. Zielona kawa może być dobrym pomocnikiem, ale nawet przeprowadzane przed doktorów testy nie cechowały się aż tak spektakularnymi wynikami (więcej informacji znajdziesz tutaj). Wiemy natomiast, że pozytywne zmiany w diecie, na przykład spożywanie mniejszej ilości słodyczy i regularna aktywność fizyczna, w połączeniu ze stosowaniem tabletek lub parzonej zielonej kawy to już recepta na sukces.

Nie warto dłużej czekać, zainspiruj się do pozytywnej zmiany i sięgnij po nową dawkę motywacji, zieloną kawę.

Oceń artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (6 głosów, średnia ocena: 4,17 na 5)

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: