African Mango: opinie o afrykańskim mango na odchudzanie i efekty

A

african mango

Afrykańskie mango (Irvingia gabonensis) to pochodzące z Zachodniej Afryki egzotyczne drzewo, które występuje w lasach deszczowych Czarnego Lądu. Jego owoce uznawane są za żywność wysoko odżywczą i posiadają spore walory smakowe, dzięki czemu mają bardzo szerokie zastosowanie. Ich nasiona wykazują ponadto szereg właściwości wpływających na metabolizm, przez co stosowane są jako efektywny środek odchudzający.

Ze względu na obecność całego kompleksu elementów odżywczych i witamin, ekstrakt z pestek afrykańskiego mango wykorzystywany jest jako istotny składnik suplementów diety. Jak działają preparaty z afrykańskim mango na odchudzanie, jakie mają opinie i czy rzeczywiście są skuteczne?

Właściwości afrykańskiego mango

Na świecie występują różne gatunki i rodzaje mango. Ekstrakt wykazujący aktywne działanie odchudzające otrzymywany jest jednak jedynie z pestek odmiany afrykańskiej, występującej w lasach deszczowych Afryki Zachodniej. Mango afrykańskie to wiecznie zielone drzewo, dorastające do nawet 40 metrów.

Walory kulinarne pochodzących ze kolorowych afrykańskich owoców znane są już od stuleci. Afrykańskie mango jadane jest na surowo, a także w formie najróżniejszych przetworów. Najbardziej wartościowym elementem tej szlachetnej rośliny są jednak nasiona. Rdzenni mieszkańcy Kamerunu nazywają je Orzechami Dikka. Obecnie pestki afrykańskiego mango często wykorzystywane są do grilowania. W formie sproszkowanej sprawdzają się natomiast jako dodatek do zup, wyraźnie zwiększający wartość odżywczą dania.

Pozyskiwany z nich ekstrakt okazuje się mieć zbawienny wpływ na hormonalną gospodarkę organizmu, znacząco poprawiając ogólne parametry metaboliczne. Wynika to z obecności dużej ilości witamin, polifenoli, błonnika, a także korzystnego zestawienia aminokwasów. Składniki te stymulują funkcjonowanie układu pokarmowego, obniżają poziom cholesterolu oraz stabilizują stężenie glukozy (cukru) we krwi, a także wspomagają leczenie wielu schorzeń metabolicznych – m.in. cukrzycy. Popularność preparatów z afrykańskim mango wynika jednak przede wszystkim z ich właściwości odchudzających, które potwierdza wiele naukowych badań.

Jak afrykańskie mango wpływa na odchudzanie?

african mango na odchudzanie Odchudzające działanie ekstraktu pestek z afrykańskiego mango opiera się na wielu różnych aspektach. Regularne przyjmowanie preparatu o takich właściwościach hamuje nadmierny apetyt i niweluje uczucie łaknienia.

Okazuje się bardzo istotne dla osób mających problem ze spożywaniem zbyt porcji jedzenia, a także podjadających pomiędzy kolejnymi posiłkami. Stosowanie wyciągu z afrykańskiego mango pośrednio więc redukuje tkankę tłuszczową i powstrzymuje jej ponowne nagromadzanie się, przez co faktycznie odczuwalne są efekty odchudzające tego składnika.

Wspomagając wydalanie toksyn z organizmu, tabletki zawierające ekstrakt z nasion afrykańskiego mango skutecznie odciążają pracę wielu organów wewnętrznych. Dzięki temu nie tylko przyczyniają się do utraty masy ciała, jak już wspomniano, ale równocześnie kompleksowo chronią organizm przed wieloma poważnymi dolegliwościami powodowanymi nadwagą oraz procesami związanymi z gromadzeniem się w organizmie szkodliwych produktów przemiany materii. Dotyczy to także różnych negatywnych skutków stosowania niewłaściwej diety.

Ponadto roślina może mieć wpływ na zwiększenie wrażliwości komórek na działanie insuliny. Przez to chroni przed nadwagą i cukrzycą. Do tego wpływa ona korzystnie na wykorzystywanie przez organizm zapasów energii w postaci tkanki tłuszczowej, przyczyniając się do aktywacji procesu lipolizy – potocznie mówiąc „rozbijania” komórek tłuszczowych.

Zbawienny wpływ polifenoli

W owocach afrykańskiego mango występują wartościowe polifenole. Zaliczyć można do nich określone związki roślinne, które w medycynie stosowane są do leczenia rozmaitych dolegliwości.

Optymalne połączenie składników mineralnych oraz witamin z polifenolami sprawia, że afrykańskie mango wykazuje silny wpływ przeciwutleniający. Chroni organizm przed wolnymi rodnikami, redukując tempo starzenia się komórek i zmniejszając ryzyko pojawienia się na przykład chorób nowotworowych.

Które wybrać, gdzie kupić i ile kosztuje?

Preparaty z afrykańskim mango nabyć można w sklepach i aptekach, zarówno stacjonarnych, jak internetowych. Podejmując jakiekolwiek decyzje zakupowe, warto jednak mieć na uwadze kilka aspektów. Dotyczy to przede wszystkim stosunku ceny do jakości nabywanego produktu.

Na rynku sprzedawanych jest wiele tanich substytutów, które zawierają stosunkowo mało ekstraktu z nasion afrykańskiego mango i nie są szczególnie efektywne. Brak zadowolenia z efektów stosowania suplementu wspomagającego odchudzanie, bardzo często powodowany jest właśnie przyjmowaniem preparatu niskiej jakości. Ze względu na niewielką ilość pożądanej substancji, w porównaniu z produktami pochodzącymi ze sprawdzonych źródeł takie rozwiązanie okazuje się znacznie mniej opłacalne.

Aby uniknąć ryzyka zakupu niepełnowartościowego oraz posiadającego niską efektywność preparatu, warto zdecydować się na suplement diety o potwierdzonej skuteczności oraz odpowiedniej renomie.

Suplement diety African Mango

Aby wybrać dobry suplement diety, warto zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych produktów. Zamieszczane są one najczęściej przez użytkowników wybranych preparatów, którzy oceniają ich efektywność oraz tworzą własny ranking najlepszych produktów dostępnych na rynku.

Obecnie do najbardziej rozchwytywanych należy suplement diety African Mango marki Nutrina, który jest także naszym numerem jeden.

suplement diety
Łączna zawartość czystego ekstraktu z afrykańskiego mango wynosi w jego przypadku aż 600 mg

W porównaniu z innymi podobnymi preparatami, świadczy to o wysokiej efektywności oraz lepszej przyswajalności. Suplement wyprodukowany został na terenie Wielkiej Brytanii, zgodnie z obowiązującymi obecnie standardami higieny produkcji GMP. Dzięki temu African Mango spełnia wszystkie wymagania związane z czystością i jakością zastosowanych materiałów, a także dowodzi pełnej kontroli producenta nad pochodzeniem surowców.

Oryginalny suplement w najlepszej cenie nabyć można na oficjalnej stronie produktu, wybierając ilość sztuk, metodę płatności oraz sposób wysyłki, a także wypełniając formularz adresowy. Warto nadmienić, że w przypadku zakupu kilku opakowań wydatek staje się jeszcze bardziej opłacalny.

Efekty stosowania African Mango i wyniki badań

W przypadku regularnego przyjmowania African Mango efekty odnotować można już w ciągu pierwszych tygodni od rozpoczęcia stosowania. Występuje zauważalny spadek masy ciała, a także ogólna poprawa samopoczucia.

Nad działaniem afrykańskiego mango przeprowadzono szereg specjalistycznych badań klinicznych. W 2005 roku odnotowano skuteczność African Mango na kameruńskim uniwersytecie Younde. Zbadano wpływ przeciwutleniaczy zawartych w roślinie na utratę wagi u czterdziestu osób. Trzy razy w ciągu doby 28 osobom podawano 1,05 gram wyciągu z afrykańskiego mango, natomiast pozostałym uczestnikom eksperymentu – placebo. Po czterech tygodniach, u badanych przyjmujących African Mango stwierdzono ubytek masy ciała o ponad 5 procent. W przypadku pozostałych osób, zmiana wagi była nieznaczna.

Warto jednak pamiętać, że dla zwiększenia skuteczności preparatu zalecana jest dobrze zbilansowana dieta oraz zadbanie o odpowiedni poziom aktywności fizycznej. W procesie odchudzania bardzo istotne znaczenie ma odpowiednie dopasowanie kaloryczności diety do indywidualnego zapotrzebowania, a także nie ograniczanie jej zbyt restrykcyjnie. Dzięki temu uniknąć można zgubnego efektu jojo, a efekty stosowania African Mango pozostają trwałe i będą w stanie utrzymać się nawet długo po zakończeniu kuracji.

Jak stosować African Mango?

Decydując się na stosowanie preparatu z wyciągiem afrykańskiego mango należy wiedzieć, jak właściwie brać tego typu tabletki. Sposób aplikacji nie jest przesadnie skomplikowany – suplement diety African Mango powinien być przyjmowany wyłącznie doustnie. Znaczenie ma również odpowiednie dawkowanie. Zalecana dzienna porcja do spożycia to jedna lub dwie kapsułki.
wodaAby uzyskać lepszy efekt, najlepiej przyjmować African Mango w trakcie posiłku lub bezpośrednio po jedzeniu. Tabletki należy popijać odpowiednią ilością wody, aby zapewnić lepsze wchłanianie oraz uniknąć ewentualnego zakrztuszenia. Nie jest wskazane przekraczanie dziennej porcji do spożycia wskazanej na opakowaniu. Poza ekstraktem z afrykańskiego mango w optymalnie dobranym stężeniu, suplementy diety tego typu zawierają jedynie tak zwaną masę tabletkową. Zazwyczaj jest to bezpieczna substancja przeciw-zbrylająca oraz sama kapsułka żelatynowa. Organizm nie ma żadnego problemu z ich przyswojeniem, dzięki czemu są one całkowicie nieszkodliwe.

Skutki uboczne i przeciwwskazania do stosowania African Mango

Tabletki African Mango poddane zostały wielu odpowiednim testom. Badania te potwierdziły ich skuteczność oraz stuprocentowe bezpieczeństwo stosowania. Dzięki temu pozytywne efekty użytkowania preparatu są trwałe oraz szybkie, a także nie wywołują u użytkowników żadnych niepożądanych symptomów.

Wiele osób rozważających przyjmowanie preparatów wspomagających odchudzanie obawia się, że pod ich wpływem wystąpią różne nieoczekiwane efekty uboczne. W przypadku African Mango nie ma ryzyka pojawienia się ewentualnych negatywnych reakcji organizmu.

Formuła produktu przygotowana została wyłącznie w oparciu o naturalne składniki, które zostały uprzednio w odpowiedni sposób wyselekcjonowane.

Pomimo niskiego ryzyka uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu, niektóre osoby powinny mieć na uwadze pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Tabletki przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych, dlatego powinny być niedostępne dla małych dzieci. Stosowanie African Mango nie jest wskazane w przypadku kobiet karmiących oraz w ciąży, bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Produktu powinny unikać również osoby z rozpoznanym nieżytem żołądka oraz chorobami układu krążenia. Należy ponadto uważać, aby nie spożywać suplementu po upływie terminu ważności.

Opinie i komentarze o African Mango

opinie o african mangoZamieszczane w internecie na temat African Mango opinie są w większości bardzo pozytywne. Suplementacja przyniosła najlepsze efekty u osób, w przypadku których stosowanie restrykcyjnych diet odchudzających nie dało oczekiwanych rezultatów.

Preparat ten zapewnia wielu osobom prawidłową kontrolę masy ciała, między innymi poprzez wywieranie bezpośredniego wpływu na redukcję tkanki tłuszczowej. Użytkownicy suplementu jako podstawową zaletę wymieniają jego całkowicie naturalny skład. African Mango opracowany został w oparciu o doskonale przyswajaną przez organizm formułę. Produkt nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, chemicznych wypełniaczy czy środków działających alergicznie.

Przychylne komentarze na temat suplementu bezpośrednio przekładają się na pozytywne opinie o mango afrykańskim – znajdujące się w owocu nasiona wydłużają uczucie sytości, a jednocześnie ograniczają łaknienie. African Mango to jednak nie tylko skuteczny sposób na uzyskanie wymarzonej sylwetki, ale również naturalne wsparcie w walce z podwyższonym cholesterolem czy stanami zapalnymi.
 
Źródła:

  1. Ngondi JL, Oben JE, Minka SR. The effect of Irvingia gabonensis seeds on body weight and blood lipids of obese subjects in Cameroon. Lipids Health Dis. 2005;4:12.
  2. S.M. Ross: African mango (IGOB131): a proprietary seed extract of Irvingia gabonensis is found to be effective in reducing body weight and improving metabolic parameters in overweight humans. Holist Nurs Pract. 2011 Jul-Aug;25(4):215-7.

Weryfikacja merytoryczna

lic. dietetyk Żaneta Michalak

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ziołolecznictwa na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego, trener personalny, diet coach z zamiłowaniem do dietetyki sportowej i klinicznej. Zainspirowana zbilansowanym żywieniem z uwzględnieniem naturalnych, wartościowych produktów. Na codzień praktykuje w poznańskiej poradni dietetycznej.

Dba o merytorykę treści na Naturalnych Metodach i podpowiada swoją rozległą wiedzą, którą bezustannie poszerza na branżowych szkoleniach, konferencjach i kursach z zakresu dietetyki oraz sportu. Poza Naturalnymi Metodami, można ją spotkać także w innych renomowanych polskich portalach o zdrowiu oraz w czasopiśmie Postępy Dietetyki w Geriatrii i Gerontologii. Ponadto, Żaneta to aktywna członkini Stowarzyszenia "Spożywo" propagującego zdrowe nawyki żywieniowe.


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: