Jak dobrze dobrać pampersy dla dorosłych?

J

pampersy dla dorosłych

Odpowiedni dobór pampersów dla dorosłych jest bardzo istotny nie tylko dla higieny i komfortu osoby je noszącej, ale także dla jej samopoczucia. Dobrze dobrane pampersy dla dorosłych zapewniają ochronę przed wilgocią, zapobiegają wydostawaniu się moczu na zewnątrz, a także nie powodują uczucia dyskomfortu podczas ich stosowania.

Podpowiadamy, jak odpowiednio dobrać pampersy dla dorosłych do rozmiaru i stanu pacjenta.

Pampersy dla dorosłych – jakie są ich rodzaje?

Pampersy dla dorosłych różnią się przede wszystkim pod względem wielkości oraz stopnia chłonności.

Te bardziej chłonne przeznaczone są dla osób z ciężkim nietrzymaniem moczu, dla pacjentów leżących i na noc. Pampersy dla dorosłych o mniejszej chłonności będą odpowiednie dla osób z lżejszym nietrzymaniem moczu.

Wielkość pampersów dla dorosłych oznaczana jest zazwyczaj podobnie jak rozmiar ubrań i bielizny. Dostępne są najczęściej rozmiary S, M, L i XL. 

To bardzo ważne, żeby pampersy dla dorosłych dobrane były odpowiednio pod względem rozmiaru. Za małe będą uciskać pachwiny i biodra, powodując dyskomfort i otarcia, zbyt duże nie spełnią swojego zadania i mocz może wówczas przeciekać.

Dostępne są również pampersy dla dorosłych ze specjalnym pasem ułatwiającym ich wymianę oraz pampersy z zewnętrznym wskaźnikiem wilgotności. Tego rodzaju produkty są zalecane zwłaszcza dla osób niesamodzielnych i leżących, którym w wymianie pampersa pomagać musi opiekun.

Dla pacjentów leżących przeznaczone są też pampersy dla dorosłych ze specjalnymi zabezpieczeniami przed wyciekaniem moczu, nawet gdy pielucha jest już mokra. Zabezpiecza to nie tylko pościel i materac, ale przede wszystkim skórę pacjenta. Zbyt długi kontakt skóry z moczem, zwłaszcza w okolicach tak wrażliwych, mógłby skutkować odparzeniami i powstawaniem stanów zapalnych.

Pampersy dla dorosłych – czym kierować się przy ich wyborze?

Jeśli pampersy dla dorosłych stosowane są stale, ważna jest ich cena. Pamiętajmy jednak, że można ubiegać się o refundację tego rodzaju produktów. Cena nie jest zatem najważniejsza, istotny jest komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania.

  • Pampersy dla dorosłych powinny być wykonane z miękkich materiałów pozwalających skórze oddychać.
  • Powinny dobrze izolować skórę od wilgoci, także wówczas, gdy wymagają już wymiany.
  • Nie mogą powodować otarć, uczuleń czy prowadzić do zapocenia się skóry.

Mimo to warto co jakiś czas pozostawić skórę wolną od pampersa, chociażby w trakcie zabiegów higienicznych, należy też szczególnie dbać o jej czystość i dobry stan, zwłaszcza w przypadku pacjentów leżących.

Wybierając odpowiednie pampersy dla dorosłych, kierujmy się przede wszystkim rozmiarem bioder, wielkością osoby mającej je nosić oraz ich jakością. Istotny jest między innymi system zapobiegania powstawaniu przykrego zapachu. Bardzo ważne jest także to, czy pampersy dla dorosłych zostały przetestowane pod względem dermatologicznym.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: