Jak naturalnie obniżyć cholesterol?

J

naturalne obniżanie cholesterolu


Z wysokim cholesterolem zmaga się coraz więcej osób w różnym wieku. Jego stężenie można obniżyć nie tylko za pomocą medykamentów przepisanych przez lekarza, ale także poprzez podjęcie odpowiednich kroków i zmianę trybu życia. Jak to zrobić? O tym można przeczytać poniżej!

Zmiana trybu życia 

Osoby mające podwyższony cholesterol przede wszystkim powinny zadbać o swoje zdrowie i pozbyć się złych nawyków. Bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Nie tylko pomaga obniżyć cholesterol, ale również zredukować masę ciała.

Oczywiście nie chodzi o to, aby brać udział w maratonie sportowym, ale dzienna dawka ruchu przez przynajmniej 30 minut najlepiej na świeżym powietrzu naprawdę może zdziałać cuda.

Kolejnym krokiem w walce z podniesionym cholesterolem jest rzucenie palenia i ograniczenie ilości spożywanego alkoholu. Jednak te zabiegi na nic się zdadzą, jeżeli chory nie będzie miał odpowiedniej diety. Niestety na podwyższony cholesterol najczęściej narażone są osoby, których posiłki bogate są w tłuszcze i cukry. Choć jadłospis można skomponować samodzielnie, ale lepiej jest skorzystać z pomocy dietetyka, który pomoże wyeliminować konkretne produkty. 

Czego nie można, a co należy jeść przy wysokim cholesterolu?

Na podniesiony poziom cholesterolu we krwi największy wpływ mają spożywane tłuszcze, z których polska kuchnia jest dość znana. Dlatego tak istotne jest to, aby w trakcie zakupów dokładnie czytać etykiety półproduktów, ponieważ producenci bardzo często ukrywają tłuszcze pod nietypowymi nazwami dla nas niezbyt jasne. W sieci można znaleźć wiele artykułów na temat tego, jak weryfikować skład produktów i na co zwracać szczególną uwagę. Osoby walczące z wysokim cholesterolem powinny również zmniejszyć ilość spożywanych węglowodanów. Artykuły spożywcze, na które warto uważać to:

  • Pełnotłusty nabiał.
  • Słodycze.
  • Chude i tłuste ryby.
  • Tłuste wędliny typu: żeberka, salcesony, pasztety, bekon, smalec, słonina.
  • Jedzenie typu fast-food.
  • Zupy w proszku.

Natomiast do produktów, po które warto sięgnąć, należą:

  • Warzywa i owoce.
  • Rośliny strączkowe.
  • Chude mięso drobiowe.
  • Produkty pełnoziarniste (są bogate w błonnik).
  • Niskotłuszczowe mleko i jogurty.

Co ciekawe, specjaliści zalecają przygotowywanie posiłków poprzez gotowanie na parze lub grillowanie, ponieważ pozwala to na ograniczenie ilości spożywanych tłuszczów. Z kolei cukier można zastąpić zdrowszym zamiennikiem np. stewią lub słodzikiem.

Jak szybko naturalnie obniżyć cholesterol?

Na to pytanie odpowiedź jest bardzo prosta. Nie ma możliwości szybkiego obniżenia poziomu cholesterolu. W rzeczywistości konieczne jest długotrwałe działanie i podjęcie odpowiednich kroków, ale naprawdę warto, ponieważ efekty będą widoczne przez dłuższy czas. Najprostszym sposobem jest modyfikacja trybu życia, zmiana diety na zdrowszą oraz systematyczny wysiłek fizyczny.

Choć na początku może być dość ciężko, to z czasem uda się wypracować dobre nawyki i cieszyć się lepszym zdrowiem. Należy jeszcze nadmienić, że na rynku dostępnych jest sporo preparatów na obniżenie cholesterolu, ale najlepiej stosować je po konsultacji z lekarzem.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://auraherbals.pl/blog/6-zaskakujacych-roslin-ktore-obnizaja-cholesterol/

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: