Dieta dla włosów. Co jeść, by zadbać o fryzurę?

D

dieta dla włosów

Włosy – podobnie jak wszystkie inne elementy naszego organizmu – potrzebują witamin i minerałów, które pozwalają im rosnąć i zachować piękny, świeży wygląd. Niedobory szybko odbijają się na ich kondycji. Włosy zaczynają wypadać, są łamliwe i matowe.

Żeby zagwarantować im zdrowie, trzeba więc zadbać o rozsądną, pełnowartościową dietę. Co jeść, by zatroszczyć się o swoje pukle? Podpowiadamy!

Dieta dla włosów

Najlepsza dieta to taka, która dostarcza organizmowi kompletnego zestawu witamin, minerałów i mikroelementów niezbędnych dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Tak, jak dbamy o mocne kości i zęby, jak troszczymy się o trawienie i krążenie, tak powinniśmy pamiętać o tym, jak jadłospis wpływa na kondycję naszej fryzury. Tym bardziej że wszelkie niedobory szybko się na niej odbijają. Jeśli mamy problem z wypadaniem włosów, matowieniem, łamliwością, być może nasz organizm daje nam znać o jakichś brakach.

Szczególne znaczenie dla włosów mają witaminy z grupy B. W tym kontekście najczęściej wymienia się biotynę, czyli witaminę B7 znaną ze swojego zbawiennego wpływu na nasze pukle. Niedobór tego składnika może się objawiać licznymi problemami z owłosieniem, paznokciami i skórą. Dlatego koniecznie musimy zadbać o to, by zapewnić sobie stałe dostawy biotyny. To jeden z lepszych sposobów na wypadanie włosów wywołane niedoborem.

Co jeść?

Witaminy z grupy B znajdziemy w różnorakich produktach. Żeby organizm odpowiednio przyswoił te składniki, potrzebuje stałej, rozsądnej podaży tych wyrobów w codziennej diecie. Jakie są najlepsze sposoby na wypadanie włosów? Żywieniowe!

Jadłospis powinniśmy wzbogacić o:

  • ryby
  • nabiał i jaja
  • orzechy i pestki
  • rośliny strączkowe
  • drób
  • podroby
  • szpinak
  • produkty pełnoziarniste.

Wszystkie one są bogatymi źródłami witamin z grupy B – w tym biotyny. W razie potrzeby można sięgnąć również po biotynę w tabletkach, która pozwoli sprawnie uporać się z ewentualnym niedoborem. Pamiętajmy jednak, by – w razie jakichkolwiek wątpliwości – skonsultować się z lekarzem.

Misja – nawodnienie

nawodnienie organizmu

Tworząc zdrowe, pełnowartościowe menu, nie możemy również zapomnieć o nawadnianiu organizmu. To niezwykle istotne, tym bardziej że wciąż pijemy za mało płynów.

Średnio powinniśmy spożywać 2-2,5 litra wody dziennie. Ale to nie wszystko. Całość należy wzbogacić naturalnymi, świeżo wyciskanymi sokami, naparami ziołowymi i owocami z dużą zawartością wody.
Pijmy regularnie, niewielkimi porcjami, rozkładajmy nawadnianie na cały dzień. Po przebudzeniu wypijmy szklankę wody, tak samo postępujmy przed położeniem się spać. Taki system zapewni naszemu organizmowi niezbędne nawodnienie. Zyska na tym nasza skóra, zyskają włosy. Dbajmy o siebie, a nasze ciało na pewno nam się odwdzięczy.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: