Czy Morwa to dobry naturalny suplement na odchudzanie?

C

morwa na odchudzanie

Czym jest morwa biała i jak działa?

Morwa

biała to roślina, której każda część – liście, owoce, jak i korzeń – wykazuje inne właściwości.

Jej stosowanie pomaga zapobiegać miażdżycy, oczyszczać organizm z toksyn, walczyć z nowotworami, zwalczać gorączkę, wirusy i bakterie, a także przeciwdziałać anemii i zmniejszać obfite krwawienia.

Znana jest również z właściwości przeciwcukrzycowych, przeciwzapalnych, przeciwutleniających, antyoksydacyjnych, antyhiperglikemicznych, obniżających poziom glukozy we krwi, wzmacniających, regenerujących, zabezpieczających komórki przed uszkodzeniami i opóźniających proces ich starzenia.

Poza tym, ma działanie moczopędne, pozytywnie wpływa na laktację i na pracę mózgu, wpływa na perystaltykę jelit i pozwala skutecznie walczyć ze zbędnymi kilogramami.

W jaki sposób morwa biała pomaga w odchudzaniu?

Stosowanie wyciągów z liści morwy białej skutecznie hamuje aktywność enzymów odpowiedzialnych w ludzkim organizmie za rozkład cukrów złożonych do cukrów prostych.

Dzięki temu węglowodany nie zostają wchłonięte przez układ pokarmowy, co hamuje odkładanie się tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, morwa biała powoduje, że zmniejsza się łaknienie, dzięki czemu łatwiej jest wyeliminować problem podjadania pomiędzy kolejnymi posiłkami.

Picie soku z morwy pomaga też zmniejszyć stężenie trójglicerydów w wątrobie, a jej owoce, będące źródłem antocyjanów, mogą wpłynąć pozytywnie na nadwagę  i otyłość.

Jak się odchudzać z pomocą morwy białej?

jak się odchudzać z morwą białą?

Odchudzanie się z morwą białą w roli głównej jest bardzo proste, jednak powinno być każdorazowo poprzedzone konsultacją z lekarzem, który wskaże specyfik najkorzystniejszy w danym przypadku.

Po otrzymaniu zaleceń, warto udać się do apteki stacjonarnej lub odwiedzić aptekę internetową i zakupić morwę białą w jednej z wielu dostępnych form:

  • w tabletkach,
  • w herbatach (regularne picie naparu z suszonej morwy białej powoduje najlepsze efekty kuracji odchudzającej),
  • w sokach,
  • w suszonych owocach.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat sprawdzonych sposobów na utratę nadprogramowych kilogramów? Poznaj 10 cennych wskazówek, jak odchudzać się mądrze i skutecznie!

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: