Srebro koloidalne do picia i jego właściwości

S

srebro koloidalne do picia

O wzmacniających właściwościach srebra wiadomo już od wieków. To za jego pomocą leczono dawniej przeziębienia, infekcje, problemy skórne oraz stany zapalne. Jego działanie wykorzystywane jest także obecnie, za sprawą spożywanych doustnie suplementów zawierających srebro koloidalne.

Srebro koloidalne – co to jest?

Srebro nanokoloidalne to roztwór sporządzony z destylowanej wody oraz drobinek srebra. Dzięki formie koloidalnej, może być bezproblemowo przyswojone przez ciało człowieka. Roztwór koloidalnego srebra charakteryzuje się wysokim poziomem rozdrobnienia, dzięki czemu jego cząsteczki są całkowicie wydalane z organizmu w ciągu kilku dni.

Może być spożywane jako suplement diety lub środek wspomagający leczenie, na przykład w przypadku zaostrzenia objawów niektórych chorób. Jest cenionym surowcem farmaceutycznym, dzięki czemu na jego bazie powstają liczne preparaty i środki lecznicze. Srebro koloidalne to naturalny i nietoksyczny lek, który w przeciwieństwie do antybiotyków nie wpływa negatywnie na enzymy komórek obecnych w organizmie. Jednocześnie jest w stanie również skutecznie zapobiegać różnego rodzaju infekcjom.

Właściwości srebra koloidalnego

Srebro koloidalne charakteryzuje się doskonałymi właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwbakteryjnymi oraz grzybobójczymi. Jest w stanie zabić kilkaset różnych odmian patogenów, co czyni je bardzo skutecznym środkiem do walki z wirusami, grzybami czy bakteriami.

Jednocześnie srebro koloidalne nie niszczy naturalnej flory bakteryjnej, a także wspomaga szybszą regenerację uszkodzonych komórek i łagodzi stany zapalne. Znajduje swoje zastosowanie zarówno w leczeniu zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Stosowanie srebra koloidalnego to jedna z form leczenia alternatywnego, którego celem jest zachowanie pełnej sprawności organizmu oraz zredukowanie objawów wielu chorób.

Srebro koloidalne – czy nadaje się do picia?

Srebro koloidalne może być stosowane nie tylko bezpośrednio na skórę, ale też doustnie. Znaczenie ma jednak jego rodzaj. Srebro jonowe posiada żółte zabarwienie i może zmieniać kolor pod wpływem kontaktu ze światłem. Wchodzi ono w reakcję z kwasem żołądkowym, dlatego nie wolno go spożywać.

Wytwarzany jest wówczas chlorek srebra, który może się gromadzić pod skórą w znacznych skupiskach. Pod wpływem światła dochodzi do jego rozkładu, co prowadzi do wydzielania się srebra metalicznego oraz rozwoju choroby zwanej srebrzycą. W suplementacji stosuje się srebro niejonowe, z płaską nanocząsteczką. Ponieważ nie kumuluje się w organizmie, w połączeniu z kwasem żołądkowym nie zachodzi w nim szkodliwa reakcja. Dzięki temu nie prowadzi do rozwoju srebrzycy i jest bezpieczniejsze. Srebro koloidalne jest ponadto wytwarzane przy użyciu nowoczesnej nanotechnologii, która pozwala na uzyskanie produktów o strukturze wolnej od chemicznych zanieczyszczeń powierzchniowych.

Zastosowanie srebra koloidalnego do picia

Spożywanie srebra koloidalnego do picia jest w stanie załagodzić dolegliwości reumatyczne. Pomaga zwalczać również problemy jelitowe, zapalenia żołądka czy biegunki. Powszechnie stosowane jest jako lek na grypę, zapalenie płuc, przeziębienie czy katar. Może skutecznie załagodzić źródło przewlekłego zapalenia wyrostka robaczkowego oraz objawy cukrzycy.

Suplementację tego typu wykorzystuje się w leczeniu zakażenia pasożytami krwi, paciorkowcami, drożdżakami czy gronkowcami. Srebro koloidalne jest bardzo pomocne w walce z hemoroidami, białymi upławami o dużej obfitości, świądem odbytu oraz czyrakami. Stosowane jest także w leczeniu zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych oraz profilaktyce nowotworowej. Wykorzystuje się je również do leczenia zatruć toksynami we krwi.

Dawkowanie srebra koloidalnego

srebro koloidalne

Suplement diety do picia zazwyczaj zawiera wyłącznie srebro koloidalne oraz wodę dejonizowaną. Dawkowanie polega na odmierzeniu odpowiedniej ilości płynu, najczęściej przy pomocy dołączonej nakrętki z miarką. Zazwyczaj wymagane jest około tygodnia regularnej suplementacji, aby doszło do właściwego stężenia srebra koloidalnego w tkankach organizmu na poziomie około 5 – 7 ppm.

W większości przypadków, suplementacja srebrem koloidalnym zbiera bardzo dobre opinie. Nie wykazano również żadnych interakcji pomiędzy tego rodzaju preparatem, a innymi środkami leczniczymi. Stosowanie go razem z suplementami, ziołami czy lekami nie prowadzi do tworzenia związków biochemicznych, które mogłyby mieć negatywny wpływ na ludzki organizm. Zaletą produktów ze srebrem koloidalnym jest także cena. Opakowanie zawierające 300ml czystego srebra w postaci niejonowej to koszt w granicach kilkudziesięciu złotych.

Przeciwwskazania do stosowania srebra koloidalnego

Srebro koloidalne jest nietoksycznym i naturalnym odpowiednikiem antybiotyków. Nie wpływa bezpośrednio na drobnoustroje, a jedynie funkcjonuje jako swego rodzaju katalizator. Na dodatek mikroorganizmy nie są w stanie rozwinąć odporności na cząsteczki srebra, jak ma to miejsce w przypadku antybiotyków. Srebro koloidalne do picia jest ponadto bezwonne i nie wywołuje żadnych podrażnień. Dzięki temu może być stosowane przez alergików, za wyjątkiem osób uczulonych na srebro.

Przeciwwskazaniem do stosowania srebra koloidalnego jest także nadwrażliwość na jakikolwiek składnik dodatkowy w preparacie. Nie powinny go również spożywać kobiety w ciąży i karmiące oraz dzieci poniżej trzeciego roku życia. Ponadto nie należy przyjmować suplementacji ze srebrem koloidalnym bezpośrednio po zabiegach medycznych oraz w przypadku uszkodzeń błony śluzowej jamy ustnej.

Skutki uboczne suplementacji srebrem koloidalnym

Nadmiar spożytego srebra koloidalnego może mieć skutki negatywne tylko w przypadku przyjmowania srebra jonowego lub źle odmierzonych dawek. Wówczas zwiększa się przede wszystkim ryzyko zachorowania na srebrzycę. Objawia się ona głównie w postaci przebarwień na skórze, paznokciach oraz dziąsłach. Początkowo objawy te mogą być niewidoczne, jednak z czasem przeobrażają się w rozległe i trudne do usunięcia zmiany. Niekorzystny wpływ na wyglądu nie jest jedynym skutkiem ubocznym nadmiaru spożywanego srebra oraz jego kumulowania się w organizmie. Może się to również objawić zaburzeniami w funkcjonowaniu układu nerwowego, a także uszkodzeniami wątroby i nerek. Dlatego przed rozpoczęciem przyjmowania suplementu diety ze srebrem koloidalnym, wskazane jest dokładne wybranie sprawdzonego produktu oraz zasięgnięcie porady lekarza i stosowanie się do zaleceń.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: