Thyrolin: opinie, skład i działanie tabletek na tarczycę – czy warto?

T
Thyrolin

Nawet 22% Polaków może mieć problemy z tarczycą. Niedoczynność i nadczynność tego narządu może powodować szereg rozmaitych defektów. Większość z nich nie jest charakterystyczna, dlatego też według specjalistów – nawet połowa chorujących nie zdaje sobie sprawy, że pojawiające się objawy są uwarunkowane problemami z tarczycą.

Na całe szczęście, nasze czasy w tym zakresie zdają się oferować coraz lepsze i skuteczniejsze rozwiązania. Jednym z ostatnio popularnych suplementów na tarczycę jest Thyrolin.

Czy ten preparat jest skuteczny i faktycznie może wspierać zdrowie tarczycy?

Co to jest Thyrolin?

Thyrolin to suplement diety wspomagający zdrowie tarczycy, który od jakiegoś czasu zyskuje na popularności. Spore zainteresowanie jest wynikiem szerokiego spektrum działania.

Jak podaje producent, Thyrolin:

 • wspomaga prawidłowe funkcjonowanie i produkcję hormonów tarczycy
 • przyczynia się do eliminacji nadmiernego zmęczenia i znużenia
 • redukuje apetyt (zwiększa uczucie sytości)
 • wspomaga regulację gospodarki hormonalnej

Skład tabletek na tarczycę Thyrolin

skład Thyrolin

Biorąc pod uwagę fakt, iż Thyrolin nie jest suplementem diety reklamowanym na szeroką skalę (reklamy tego środka nie pojawiały się ani w radio, ani w telewizji), jego popularność może być sporym zaskoczeniem. Skąd zatem tak duże zainteresowanie tabletkami Thyrolin?

Jednym z czynników kształtujących popularność tego produktu jest niewątpliwie unikalny skład. Weryfikując go, napotykamy na kilka egzotycznych wyciągów i ekstraktów, które dla wielu z Was – mogą stanowić niemałą zagadkę.
Na szczególną uwagę zasługują takie składniki jak:

 • ekstrakt z morszczyna pęcherzykowatego
 • selenometionina
 • ekstrakt z liści lucerny siewnej
 • ekstrakt z korzenia ashwagandhy
 • ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego
 • ekstrakt z owoców pieprzu czarnego

Suplement ten uzupełniony jest również o istotne witaminy, mikro oraz makroelementy: kwas pantotenowy, witaminę B12, witaminę B6, ryboflawinę, biotynę oraz cynk.

Dla dociekliwych prezentujemy pełen skład tabletek na tarczycę Thyrolin (dane pochodzą z ulotki preparatu):

Kliknij, aby zobaczyć pełen skład suplementu Thyrolin

Jak działają zioła na tarczycę zawarte w kapsułkach?

zioła na tarczycę

Jak możemy przeczytać na stronie producenta efektywność Thyrolin uwarunkowana jest przez unikalne połączenie skutecznych składników. Aby to zrozumieć, w oparciu o wiedzę encyklopedyczną i badania, przygotowaliśmy krótki opis poszczególnych składników tabletek na tarczycę Thyrolin.

– Ekstrakt z morszczyna pęcherzykowatego

Jak możemy przeczytać chociażby na Wikipedii, ekstrakt z morszczyna pęcherzykowatego stanowi pierwotne źródło jodu i jest wykorzystywany w leczeniu obrzęku tarczycy związanego z niedoborem właśnie tego składnika.

– Selenometionina – Selenium Select

Unikalna, opatentowana formuła stanowiąca biozgodne źródło selenu. Co ważne, taka formuła eliminuje możliwość zatrucia i przedawkowania selenu.

Selen jest niezbędnym mikroelementem. Liczne źródła wskazują, że jego niedobór może mieć związek z problemami z tarczycą. Warto mieć jednak na uwadze, iż w chwili obecnej nie ma badań naukowych, które potwierdzałyby te hipotezy. Niemniej jednak, suplementacja tego składnika może mieć kluczowy wpływ na eliminację objawów nadczynności i niedoczynności tarczycy.

– Ekstrakt z liści lucerny siewnej

Najszerszy opis właściwości lucerny siewnej znajdziemy w Medline Plus – Trusted Health Information For You. Wskazuje się, że ekstrakt z tej rośliny może przyczyniać się do eliminacji:

 • problemów z nerkami,
 • pęcherzem,
 • prostatą,
 • wysokim cholesterolem
 • i cukrzycą.

Co więcej, lucerna siewna sprzyjać może leczeniu astmy, artretyzmu i rozstroju żołądka.

– Ekstrakt z korzenia ashwagandhy

Ashwagandha, a właściwie – indyjski żeń-szeń to składnik, któremu przypisuje się szereg właściwości pro-zdrowotnych. Jak możemy przeczytać w Wikipedii, Ashwaghanda:

 • pobudza procesy związane z neurogenezą
 • poprawia pamięć i zdolność kojarzenia
 • działa cytostatycznie i przeciwbakteryjnie
 • zwiększa poziom syntezy tlenku azotu

– Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego

Imbir lekarski to jedna z najpopularniejszych roślin wykorzystywanych przez medycynę naturalną. Przypisuje się jej szereg rozmaitych właściwości.

Wiedza encyklopedyczna wyróżnia pozytywny wpływ imbiru na:

 • pracę układu trawiennego i układu krążenia
 • działanie łagodzące w bólach żołądka i zębów
 • aktywizację układu odpornościowego

Co więcej, imbir ma okazywać się pomocny w: dezynfekcji jamy ustnej, obniżaniu poziomu cholesterolu oraz leczeniu przeziębienia, kaszlu oraz nieżytu gardła.

– Bioperine®

BioPerine® to opatentowany ekstrakt uzyskany z owocu czarnego pieprzu (Piper nigrum). Ekstraktowi z czarnego pieprzu przypisuje się mnóstwo właściwości pro-zdrowotnych. Najczęściej, w kontekście piperyny mówi się o właściwości blokującej powstawanie komórek tłuszczowych, co zostało potwierdzone badaniami.

Co więcej, jak przekonuje producent Thyrolin – Bioperine gwarantować ma lepszą wchłanialność selenu oraz witaminy B6.

Ze względu na fakt, iż pozostałe składniki Thyrolin są powszechnie znane i ogólnodostępne, ich opis jest zbędny. Warto jednak zdać sobie sprawę, że ich dostarczanie może mieć bardzo duży wpływ na zdrowie tarczycy.

Wszak, w leczeniu tej przypadłości, wskazana jest  szczególna dbałość o dostarczenie wszelkich niezbędnych witamin, mikro oraz makroelementów .

Opinie na temat Thyrolin

opinie o suplemencie

Mimo że Thyrolin na rynku suplementów dostępny jest od stosunkowo niedługiego czasu, to już zdążył zyskać wielu zwolenników. Wiąże się to również z tym, iż nietrudno o znalezienie opinii na jego temat.

W Internecie, a w szczególności – na forach o zdrowiu i urodzie, portalach oraz blogach tematycznych, znajdziemy wiele recenzji i opinii na temat tego preparatu. Większość opinii ma pozytywny charakter. Rzadko kiedy natrafiamy na negatywny komentarz i niską ocenę produktu.
Oczywiście, opinie na temat Thyrolin mogą stanowić pewien drogowskaz, ale nie są jedynym wyznacznikiem skuteczności produktu. Z całą pewnością, w części przypadków zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż zakup suplementu będzie po prostu wizyta u lekarza specjalisty.

Jak stosować Thyrolin?

W ulotce dołączonej do produktu Thyrolin znajdujemy zalecane dawkowanie przez producenta.

Kapsułki na tarczycę Thyrolin zaleca się stosować raz dziennie (2 szt.) na 30 minut przed posiłkiem. Suplement należy popić dużą ilością wody (około 300 ml).

Oczywiście, dawkowanie może ulec zmianie jednak wyłącznie pod warunkiem, że takie zalecenie wyda lekarza/farmaceuta.

Gdzie kupić tabletki Thyrolin?

gdzie kupić Thyrolin?

To, co bez wątpienia może być uznane za wadę suplementu diety Thyrolin, to fakt, iż jest on trudno dostępny. Nie znajdziemy go bowiem w drogeriach, hipermarketach oraz aptekach.

Produkt możemy zakupić jedynie na stronie producenta. Dzięki temu mamy gwarancję najlepszej ceny za oryginał (brak pośredników i omijamy podróbki), ale niekiedy chcielibyśmy zacząć suplementację od razu. Na całe szczęście, producent realizuje zamówienia szybko i produkt dociera zwykle w ciągu 24-48 godzin (dotyczy zamówień na terenie kraju).

Ile kosztuje suplement?

Thyrolin to suplement diety, który możemy nabyć w kilku wariantach cenowych. To, ile zapłacimy za produkt zależy od wielkości naszego zamówienia. Producent oferuje zakup w trzech wariantach:

 • 1 opakowanie (zapas na 1 miesiąc) w cenie 159,00 zł.
 • 3 opakowania (zapas na 3 miesiące) w cenie 318,00 zł.
 • 6 opakowań (zapas na 6 miesięcy) w cenie 477,00 zł.

Co oczywiste, najkorzystniej cenowo wypada największy pakiet (średnia cena opakowania to 79,50 zł.).

Aby ułatwić wybór pakietu, przygotowaliśmy tabelę uwzględniającą koszt całkowity, miesięczny oraz dzienny stosowania suplementu diety Thyrolin.

Koszt całkowityKoszt miesięcznyKoszt dzienny
Pakiet podstawowy (1 szt.)159,00 zł.159,00 zł.5,30 zł.
Pakiet standardowy (3 szt.)318,00 zł.106,00 zł.3,53 zł.
Pakiet optymalny (6 szt.)477,00 zł.79,50 zł.2,65 zł.

Czy warto skorzystać z preparatu Thyrolin?

Bogaty skład w połączeniu z dobrymi opiniami zdają się potwierdzać efektywność tego preparatu. Oczywiście, należy zdać sobie sprawę, że Thyrolin nie stanowi antidotum w każdym przypadku. Tym bardziej, że przyczyn problemów z tarczycą jest naprawdę wiele.

W każdym razie, Thyrolin to tabletki na tarczyce, którym niewątpliwie warto się przyjrzeć. Pewności dodaje fakt, że producent przy zakupach poprzez oficjalną stronę proponuje gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku braku zadowolenia. Jak dowiadujemy się na stronie zamówienia, wystarczy w przeciągu 90 dni odesłać opakowanie, aby otrzymać zwrot. Mało który producent suplementów diety daje tego rodzaju zapewnienie.


Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: