Varicorin na żylaki: skład, opinie i gdzie najlepiej kupić naturalny preparat?

V

Varicorin

Niewydolność żylna to problem, który dosięga miliony Polaków. Ogromna rzesza mężczyzn i kobiet w naszym kraju  boryka się z uczuciem ciężkich nóg i zmęczeniem kończyn.

Ponadto, ponad jedna czwarta Polaków zmaga się z innymi defektami świadczącymi o niewydolności żylnej. Żylaki i „pajączki” to defekty, które mogą nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Doprowadzać mogą one między innymi do zakrzepicy żylnej.

Z całą pewnością, problemy ze zdrowiem naczyń krwionośnych nie mogą być lekceważone. Jednym ze sposobów na ich eliminację jest stosowanie suplementów diet.

Jednym ze środków, który zyskuje popularność i zaufanie Polaków jest Varicorin. Czy słusznie? Czy jest to faktycznie skuteczny preparat? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem tego suplementu.

Co to jest Varicorin?

Varicorin to cieszący się niemałą popularnością suplement diety, dedykowany osobom, które cierpią z powodu:

 • żylaków
 • pajączków
 • obrzęku nóg
 • uczucia ciężkich nóg

Co więcej, producent podaje, że Varicorin to także sprawdzone rozwiązanie na nadmiar wody w organizmie i doskonałe wsparcie zdrowia całego układu krwionośnego.

Skład Varicorin

wyciąg z kasztanowca na żylaki

W związku z tym, iż na rynku suplementów diet jest ogromny wybór środków wspierających zdrowie naczyń krwionośnych, wybór nie zawsze jest łatwy.

Czym wyróżnia się Varicorin?

Bez cienia wątpliwości, Varicorin to środek, który zasługuje na uwagę z powodu  unikalnej kompozycji składników . Żaden inny znany nam suplement diety czy nie może być traktowany jako zamiennik dla tego preparatu.

Skład tego suplementu diety nie jest żadną tajemnicą. W Internecie bez trudu znajdziemy ulotkę preparatu, na której rozpisany jest szczegółowy skład Varicorin:

Kliknij, aby zobaczyć pełen skład preparatu

Producent na swojej stronie szczególną uwagę zwraca na 6 składników, uważając je za kluczowe dla efektywności preparatu:

Venocin®

Opatentowana formuła, wysoko standaryzowany ekstrakt z nasion kasztanowca. To doskonałe źródło escyny (Venocin zawiera co najmniej 20% tego związku), która działa przeciwzapalnie, łagodzi ból oraz obrzęki.

Co więcej, wiedza encyklopedyczna podaje, że za sprawą escyny możemy:

 • poprawić przepływ krwi
 • zmniejszyć kruchość naczyń krwionośnych
 • poprawić elastyczność naczyń krwionośnych
 • przyśpieszyć rozpuszczenie zakrzepów krwi
 • lepiej dotlenić tkanki

Centellin®

Opatentowana formuła, ekstrakt z wąkroty azjatyckiej zawierający aż 8% triterpenów. Według niektórych ekspertów, wąkrota dzięki aktywatorom syntezy kolagenu, jest doskonałym wsparciem dla sportowców, gdyż kości, stawy i mięśnie wymagają bezustannej regeneracji. Co więcej, wspomina się o tym, iż trójterpeny wąkrotki przyśpieszają ustępowanie krwiaków oraz wysięków zapalnych.

Witamina C z ekstraktu gryki zwyczajnej

ekstrakt z gryki zwyczajnej

Rola witaminy C w organizmie człowieka jest przeogromna. Jej suplementacja jest ważna także dla zdrowia układu krwionośnego oraz prawidłowej produkcji kolagenu.

Hesperydyna

Organiczny związek chemiczny, o którym można powiedzieć, że jest obowiązkową pozycją we wszelkich środkach zwalczających żylaki i pajączki. Wynika to z faktu, iż wykazuje działanie ochronne względem naczyń krwionośnych.

To jednak nie jedyna właściwość hesperydyny. Jak podaje wiedza encyklopedyczna, związek ten wykazuje działanie:

 • przeciwutleniające
 • obniżające poziom cholesterolu
 • przeciwzapalne
 • hipolipidemiczne
 • antynowotworowe

Co więcej, H.Shiba i inni autorzy, w publikacji „Hesperidin, a citrus flavonoid, inhibits bone loss and decreases serum and hepatic lipids in ovariectomized mice” podają, że hesperydyna może hamować ubytki tkanki kostnej, a także przyczyniać się do redukcji liczby lipidów w surowicy krwi.

Winorośl właściwa

Gatunek rośliny z rodziny winoroślowatych, stanowiącej doskonałe źródło przeciwutleniaczy. Ich stosowanie bardzo często zalecane jest w ramach prewencji układu chorób krążenia.

Producent Varicorin wskazuje na jeszcze jedną właściwość winorośli leczniczej, a mianowicie pozytywny wpływ na utrzymanie prawidłowego ciśnienia tętniczego.

Oczar wirginijski

Gatunek rośliny z rodziny oczarowatych od lat wykorzystywanej przez medycynę niekonwencjonalną. Wszystko to za sprawą ogromu właściwości prozdrowotnych.

Według wiedzy encyklopedycznej oczar wirginijski:

 • uszczelnia naczynia krwionośne
 • zmniejsza kruchość kapilar
 • wykazuje działanie przeciwzapalne
 • działa antybakteryjnie i przeciwkrwotocznie
 • redukuje obrzęki
 • reguluje krążenie podskórne

Trzeba przyznać, że to zestawienie składników powinno czynić Varicorin produktem kompletnym. Czy faktycznie tak jest? Czy Varicorin pomaga?

Opinie na temat Varicorin – suplementu diety na żylaki

opinie Varicorin

Varicorin to produkt, który na polskim rynku suplementów debiutował niedawno. Mimo to – mówiąc kolokwialnie – w mgnieniu oka zyskał wielu swoich zwolenników. Dzięki temu, nie jest trudno znaleźć opinie na temat tego preparatu.

Korzystając z wyszukiwarek internetowych nie trudno natrafić na liczne recenzje tego środka. Co ciekawe, duża część z nich ma charakter pozytywny. To samo tyczy się komentarzy pod blogowymi wpisami czy dyskusji na forach.  Przeważająca część znalezionych wypowiedzi na temat Varicorin ma pozytywny wydźwięk .

Oczywiście, należy mieć na uwadze fakt, iż nie jest to środek uniwersalny. Z całą pewnością – nie pomoże w każdym z przypadków, aczkolwiek – w lwiej części może okazać się naprawdę pomocny.

W naszej ocenie – skuteczność Varicorin uwarunkowana jest od przyczyny występowania żylaków. W przypadku zaawansowanych przypadłości, rekomendujemy wizytę u specjalisty przed zastosowaniem jakiejkolwiek formy leczenia.

Jak stosować Varicorin?

Znaczna część środków dedykowanych osobom borykającym się z żylakami, pajączkami i obrzękiem nóg dostępna jest pod postacią maści i kremów. W przypadku Varicorin mamy do czynienia z suplementem diety pod postacią wygodnych kapsułek.

Zaleceniem producenta jest stosowanie dwóch kapsułek dziennie, na 30 minut przed posiłkiem. Preparat należy popijać dużą ilością wody. Dawkowanie Varicorin można zmienić tylko po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Varicorin jest bezpieczny?

Varicorin to suplement diety oparty na naturalnych składnikach, dzięki czemu ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanych jest niewielkie. Oczywiście, stosując środek należy zachować ostrożność i bezwzględnie dawkować zgodnie z zaleceniami.

Produkt nie jest polecany kobietom w ciąży i karmiącym. Ewentualne stosowanie w ciąży zawsze powinno być konsultowane z lekarzem prowadzącym.

Gdzie kupić Varicorin?

gdzie kupić Varicorin?

W chwili obecnej Varicorin dostępny jest tylko i wyłącznie w sprzedaży wysyłkowej. Zamówienia można dokonać na oficjalnej stronie producenta. Warto przy tym zauważyć, że niesie to za sobą profit w postaci otrzymania gwarancji zwrotu pieniędzy. Na stronie zamówienia natrafiamy bowiem na komunikat:

Skuteczność preparatu Varicorin została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Źródło: strona Varicorin.pl 

Zdarza się, że produkt można kupić na portalach aukcyjnych. Nie mniej jednak, nie rekomendujemy zakupów żadnych suplementów/wyrobów medycznych z niepewnych źródeł. W tego typu serwisach nierzadko sprzedawane są zamienniki, a nawet podróbki popularnych środków.

Ile kosztuje Varicorin?

Varicorin to suplement diety ze „średniej półki cenowej”. Za jednomiesięczny zapas tego suplementu diety (60 kapsułek) zapłacimy 169,00 zł.

Warto wspomnieć, że składając większe zamówienie – producent oferuje spore rabaty:

 • pakiet standardowy (3 opakowania Varicorin) w cenie 338,00 zł.
 • pakiet optymalny (6 opakowań Varicorin) w cenie 507,00 zł.

Aby lepiej zobrazować cenę kuracji Varicorin w przypadku zakupu 1, 3 lub 6 opakowań, przedstawiamy tabelę:

PakietKoszt całkowityKoszt miesięcznyKoszt dzienny
Pakiet podstawowy (1 opakowanie)169,00 zł.169,00 zł.5,63 zł.
Pakiet standardowy (3 opakowania)338,00 zł.112,67 zł.3,76 zł.
Pakiet optymalny (6 opakowań)507,00 zł.84,50 zł.2,82 zł.

Czy warto kupić Varicorin?

Co do tego, że Varicorin to ciekawa propozycja dla osób borykających się z żylakami, pajączkami i uczuciem ciężkich nóg, nie ma żadnych wątpliwości. Warto jednak zdać sobie sprawę z faktu, iż skuteczność leczenia w każdym przypadku uzależniona jest od przyczyn oraz stadium choroby.

Niemniej jednak, biorąc pod uwagę bogaty skład oraz pozytywne opinie – Varicorin może być dla wielu osób atrakcyjnym rozwiązaniem problemów z niewydolnością żylną.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: