Locerin: opinie, cena i skład tabletek na włosy – gdzie kupić?

Locerin - opinie, cena i skład

W ciągu każdego dnia z naszej głowy znika kilkadziesiąt włosów. To proces całkowicie naturalny, który jest związany z cyklem życia włosa. O problemie nadmiernego wypadania włosów mówimy wówczas, gdy ta ilość drastycznie wzrasta.

Wypadanie włosów to przypadłość, która – bez cienia wątpliwości – stanowi większą bolączkę kobiet. Wszak, o ile łysina u Panów nie zawsze stanowi powód do zmartwień, o tyle u kobiet – mówimy o prawdziwym koszmarze!

Na całe szczęście, nasze czasy cały czas oferują nowe rozwiązania, które pozwalają wpływać na nadmierne wypadanie włosów, ale także zapobiegać temu procesowi. Jednym z produktów, który bardzo szybko zyskał na popularności jest Locerin.

Co to jest Locerin?

co to jest Locerin?

Locerin to novum na rynku suplementów diet. Preparat ten dedykowany jest kobietom, które nie tylko pragną ustrzec się przed nadmiernym wypadaniem włosów, ale także;

 • stymulować szybszy porost włosów
 • poprawić zdrowie włosów
 • wzmocnić strukturę oraz kolor włosów

Tabletki na wypadanie i porost włosów Locerin to rozwiązanie, które przez producenta (i nie tylko!) określane jest mianem kompleksowego. Wynika to z faktu, iż  w produkcie znajdziemy aż 16 aktywnych składników! 

Skład tabletek Locerin

Pełen skład suplementu diety Locerin jest bardzo obszerny, jednak dla dociekliwych zamieszczamy pełne zestawienie składników (dane pochodzą z ulotki preparatu):

Kliknij, aby zobaczyć pełen skład suplementu Locerin

Biorąc pod uwagę fakt, że wielu osobom powyższe dane niewiele mówią, postanowiliśmy przeanalizować kluczowe składniki tego preparatu. 

skład Locerin

W oparciu o wiedzę encyklopedyczną oraz badania,  przedstawiamy szczegółowo osiem kluczowych substancji Locerin , które zostały wyróżnione na stronie producenta.

Skrzyp polny

skrzyp polny

Skrzyp polny to roślina wieloletnia rozpowszechniona na całym świecie. Znana od wielu lat ze swoich licznych właściwości pro-zdrowotnych. Skrzyp polny powszechnie wykorzystywany jest w pielęgnacji włosów. Wynika to z faktu, iż roślina ta jest doskonałym źródłem krzemionki – nieorganicznego związku chemicznego, niezbędnego do utrzymywania prawidłowej elastyczności skóry, błon śluzowych i tkanki łącznej. Co więcej, krzemionka jest składnikiem włosów i paznokci.

Miedź

Miedź to mikroelement niezbędny do życia wielu organizmów. M. Sekita-Pilch w publikacji „Dlaczego włosy wypadają?” wspomina, że dla kondycji włosów miedź jest szczególnie ważna. Nie ma w tym nic co mogłoby dziwić – wystarczy zaznajomić się z sekcją „Znaczenie biologiczne miedzi” w polskim artykule na Wikipedii, by zrozumieć jakie znaczenie ma miedź dla zdrowia i urody!

Lucerna siewna

lucerna siewna

Lucerna siewna to roślina należąca do rodziny bobowatych, której zastosowanie do niedawna było mocno ograniczone. Lucerna siewna była traktowana jako klasyczna roślina pastewna, bogata w strawne białko. Jednakże, od pewnego czasu, jej bogactwo mineralno-witaminowe znajduje zastosowanie w pielęgnacji ciała.

Wszak, lucerna siewna to doskonałe źródło:

 • witaminy K,
 • witaminy C,
 • witaminy E,
 • wapnia,
 • potasu,
 • fosforu,
 • miedzi,
 • manganu,
 • folianów,
 • tiaminy,
 • ryboflawiny,
 • magnezu,
 • żelaza
 • oraz wspomnianego wyżej białka.

Pokrzywa zwyczajna

Pokrzywa zwyczajna to jedna z tych roślin, której nie trzeba nikomu szerzej przedstawiać. Jej właściwości są powszechnie znane. To składnik wielu szamponów, odżywek i innych kosmetyków do włosów.

Uwarunkowane jest to przez fakt, iż pokrzywa zwyczajna skutecznie  ogranicza nadmierne wypadanie włosów oraz przyczynia się do poprawy elastyczności i odzyskania naturalnego blasku . Pozytywny wpływ pokrzywy zwyczajnej na włosy został opisany między innymi w „Roślinach kosmetycznych” autorstwa Bohumira Hlavy, Frantiska Starego i Frantiska Pospisila.

BioPerine®

pieprz - piperyna

BioPerine to opatentowana forma ekstraktu z piperyny, której obecność w preparacie Locerin ma na celu zwiększyć wchłanianie związków istotnych dla kondycji włosów. Jak podaje producent, za sprawą BioPerine dochodzi do efektywnego wchłaniania: selenu, witaminy B6, żelaza oraz beta-karotenu.

Selenium SeLECT®, biotyna oraz cynk

Zarówno selen, biotyna, jak i cynk to związki, których wpływ na kondycję włosów jest ogromny. Ich niedobór nie tylko może prowadzić do osłabienia kondycji włosa, ale także sprzyjać wypadaniu włosów.

Co istotne, opatentowana formuła Selenium SeLECT ogranicza ryzyko zatrucia lub podania zbyt dużej dawki. To niezwykle istotne z tego względu, iż selen w zbyt dużej dawce może powodować efekt odwrotny od oczekiwanego. Jak możemy przeczytać w publikacji Barbary Klecha i Bożeny Białkowskiej „Selen w organizmie człowieka – charakterystyka pierwiastka i potencjalne zastosowanie terapeutyczne, skutkiem selenozy (nadmiernego spożycia selenu) może być wypadanie włosów.

Bambus zwyczajny

Bambus zwyczajny, zwany również pospolitym to roślina z rodziny wiechlinowych, która po dziś dzień wykorzystywana jest przez medycynę tradycyjną. Nie ma co prawda żadnych klinicznych badań, które mogłyby potwierdzać pozytywny wpływ bambusa zwyczajnego na włosy, ale „włosomaniaczki” często korzystają (i co najważniejsze – chwalą sobie) z ekstraktu z bambusa. Uważa się, że jest to świetny sposób na grube i lśniące włosy.

AnaGain™ Nu

Na samym końcu, pragniemy przedstawić – zdaje się – kluczowy składnik tabletek na wypadanie i porost włosów Locerin. Mowa o AnaGain™ Nu – formule, która stymuluje specyficzne cząsteczki sygnałowe w komórkach brodawek skórnych:

 • Noggin – białko, które skraca fazę telogenową włosów (tzw. fazę spoczynkową)
 • FGF7 – promuje proliferację keratynocytów na początku nowej fazy anagenu (tzw. fazę wzrostu) (źródło informacji)

Na stronie producenta preparatu dostępne są badania potwierdzające efektywność formuły AnaGain™ Nu.

Opinie na temat tabletek Locerin

tabletki Locerin - opinie

Wszelkiego rodzaju preparaty, kosmetyki i wybory medyczne dla włosów są ochoczo opiniowane i recenzowane przez blogerki. Nie inaczej jest w przypadku Locerinu, który – mimo swojego krótkiego stażu na rynku suplementów diet – doczekał się prawdziwej fali recenzji i opinii.

Przeglądając serwisy tematyczne i fora można dojść do wniosku, iż jest to produkt skuteczny, bezpieczny i wygodny w stosowaniu. Konsumentki chwalą sobie Locerin m.in. za szybkość działania.
Oczywiście, nie brakuje również komentarzy sugerując, iż produkt nie jest tak efektywny jak można by się tego spodziewać. Niemniej jednak, tego typu opinie stanowią zdecydowaną mniejszość.

Póki co produkt nie doczekał się szerszych opinii od lekarzy, trychologów i fryzjerów. Z pewnością uwarunkowane jest to tym, iż Locerin na polskim rynku dostępny jest od zaledwie kilku miesięcy.

Jak stosować Locerin?

Locerin, podobnie jak każdy inny suplement diety, lek lub wyrób medyczny zaleca się stosować zgodnie ze wskazaniami producenta. W przypadku tego suplementu diety zalecenia prezentują się następująco:

 • 2 kapsułki dziennie, na 30 minut przed posiłkiem, popijać dużą ilością wody

Dawkowanie tabletek Locerin można zmienić tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem/specjalistą.

Gdzie kupić Locerin?

Trzeba przyznać, że jedną z największych wad Locerinu jest jego ograniczona dostępność. Produkt nie jest dostępny w żadnym stacjonarnym punkcie – nie znajdziemy go w drogeriach, aptekach czy sklepach ze zdrową żywnością/suplementami.

Locerin dostępny jest tylko i wyłącznie na stronie producenta. Niekiedy pojawia się również w serwisach aukcyjnych. Warto jednak pamiętać, że korzystając takich platform należy zachować ostrożność – nierzadko oferowane są tam zamienniki. W przypadku zakupu na stronie producenta otrzymujemy gwarancję oryginalności produktu.

Ile kosztuje Locerin?

Niewątpliwą zaletą zakupu suplementu bezpośrednio u producenta jest gwarancja stabilności ceny. Produkt odkąd wkroczył na rynek, cały czas kosztuje tyle samo – za jedno opakowanie zapłacić musimy 169,00 zł.

Co istotne,  w przypadku większych zakupów (dostępne warianty po 3 i 6 sztuk produktu) możemy liczyć na rabaty .

Poniżej publikujemy tabelę wraz z informacjami na temat kosztu całkowitego, miesięcznego i dziennego.

Koszt całkowityKoszt miesięcznyKoszt dzienny
Wariant podstawowy (1 szt.)169,00 zł.169,00 zł.5,63 zł.
Wariant standardowy (3 szt.)338,00 zł.112,66 zł.3,76 zł.
Wariant optymalny (6 szt.)507,00 zł.84,50 zł.2,82 zł. najtaniej

1 opakowanie tabletek Locerin zawiera 60 kapsułek (zapas na 30 dni)

Czy warto sięgnąć po Locerin?

Tabletki na wypadanie i porost włosów Locerin to niewątpliwe rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić. 16 aktywnych składników, w połączeniu ze świetnymi recenzjami sprawia, że produkt cały czas zyskuje na popularności.

Oczywiście, decydując się na zakup musimy wziąć pod uwagę, że część z efektów możemy uzyskać sięgając po naturalne sposoby (m.in.: kozieradkę, siemię lniane czy olej kokosowy). Rzecz jasna, Locerin jest znacznie wygodniejszy w stosowaniu i odpowiednio zbilansowany, ale i jego cena jest nieco wyższa. To natomiast nie musi być problemem dla tych, którzy zdecydują się na dłuższą kurację (przy zakupie 6 opakowań koszt dzienny stosowania tych tabletek to niecałe 3 zł.).Dodaj swoją opinię

Twój email nie będzie opublikowany.