Walka z cellulitem: domowe i naturalne sposoby na cellulit

W


domowe sposoby na cellulit

Z lipodystrofią typu kobiecego borykają się panie na całym świecie, zwłaszcza mieszkanki krajów cywilizowanych. Cellulit powstaje z różnych przyczyn. Siedzący tryb pracy, brak wysiłku fizycznego, stres, złe nawyki żywieniowe, antykoncepcja hormonalna, używki, a nawet przyjmowanie niektórych leków i suplementów diety to jedynie kilka czynników wpływających na jego tworzenie się.

Walka z cellulitem

Chociaż nie zagraża on życiu ani zdrowiu kobiety, wpływa na obniżenie samoceny i rodzi kompleksy. Wiele pań decyduje się zatem na długotrwałą, żmudną i nierówną walkę z tym defektem estetycznym. Nie wszystkie jednak posiadają lub po prostu nie chcą przeznaczać dużych środków finansowych na specjalne zabiegi antycellulitowe. Warto zatem poznać odpowiedź na pytanie, jak pozbyć się cellulitu domowymi sposobami.

Znalezienie skutecznego rozwiązania problemu może być trudne. W zwalczaniu cellulitu szczególnie przydatne będą upór i konsekwencja, które przybliżą nas do osiągnięcia wymarzonego wyglądu ud oraz pośladków.

Domowe sposoby na cellulit

Pozbywanie się cellulitu warto rozpocząć od zmiany nawyków żywieniowych. Antycellulitowa dieta powinna opierać się produktach, które przywrócą organizmowi prawidłową przemianę materii. Do przygotowywanych dań należy włączyć takie produkty jak:

  • owoce
  • warzywa
  • chude ryby
  • białe sery
  • pełnoziarniste pieczywo
  • kasze

Warto również zwiększyć codzienną dawkę błonnika, wypijać przynajmniej dwa litry wody oraz ograniczyć wykorzystywanie tłuszczy zwierzęcych, cukru oraz soli.

Koktajle w walce z pomarańczową skórką

Doskonałym sposobem na pozbycie się nieestetycznych zmian na skórze jest regularne spożywanie zdrowych i pożywnych koktajli warzywno-owocowych. Ze względu na kolor i użyte składniki, przez wiele osób nazywane są one „zielonymi napojami” – nie oznacza to jednak, że są pozbawione smaku. Wręcz przeciwnie.

koktajl antycellulitowy

Co może znaleźć się w takim koktajlu? Naprawdę wiele składników. Wspomnieć można chociażby o kiwi, bananie, jabłku, limonce, szpinaku czy jarmużu. Składniki wystarczy umyć, obrać, pokroić i wrzucić do miksera. W ten sposób otrzymujemy pyszny napój, który oczyści nasz organizm z gromadzących się toksyn. W sposób bezpośredni przełoży się to na kondycję naszej skóry.

Zioła na cellulit

Do przyprawiania potraw należy wykorzystywać zioła, w tym zwłaszcza koper, pietruszkę, jałowiec oraz cynamon. Z czarnej rzepy, mniszka oraz ostropestu warto przygotowywać napary do picia, które są pomocne w usuwaniu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, które są współodpowiedzialne za powstawanie cellulitu.

Pomarańczowa skórka może też zniknąć z naszych ud oraz pośladków, jeśli nasze ciało poddamy domowym zabiegom pielęgnacyjnym. Do przygotowania antycellulitowej maski potrzebne będzie dowolne wyżej wymienione zioło oraz odrobina wody. Składniki należy dokładnie wymieszać, aż do uzyskania konsystencji gęstej papki, a następnie nałożyć na części ciała objęte zmianami. Dla wzmocnienia efektu maskę można owinąć folią. Po upływie 30 minut ciało należy dokładnie umyć.

Podobną maseczkę warto przygotować z kawy, która wykazuje działanie wyszczuplające i ujędrniające.

W walce z cellulitem pomocne okazać mogą się różnego rodzaju olejki tłoczone na zimno, na przykład z bluszczu, fenkułu (kopru włoskiego) czy też wspomnianego wcześniej jałowca. Należy nacierać nimi miejsca objęte zmianami.

Ćwiczenia na cellulit

Oprócz zmiany nawyków żywieniowych i stosowania domowych zabiegów pielęgnacyjnych do codziennego trybu życia należy włączyć ćwiczenia antycellulitowe. Pomogą one nie tylko osiągnąć szczuplejszą sylwetkę, ale przede wszystkim doprowadzą do spalenia tłuszczu gromadzącego się w miejscach objętych pomarańczową skórką.

Zwalczanie cellulitu wykrokami to jedna ze skuteczniejszych metod. Aktywuje uda i pośladki oraz pozwala wyrzeźbić nogi. Ćwiczenia należy wykonywać w przynajmniej 3 seriach po około 15 powtórzeń.

Wykroki na cellulit wytłumaczone przez trenera

Innym ćwiczeniem ujędrniającym i wyszczuplającym są wyrzuty nóg wykonywane w klęku podpartym, które doskonale modelują partie ciała objęte cellulitem. Aby efekty były szybciej widoczne, należy podczas ćwiczeń mocno spinać mięśnie nóg i pośladków. Wyrzuty nóg pozytywnie oddziałują także na kręgosłup.

Jak jeszcze można sobie pomóc?

Pomocny okazać może się również masaż limfatyczny, który można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Pobudza on krążenie krwi i limfy oraz prawidłowe funkcjonowanie skóry. Pozytywnie wpływa na jej ujędrnienie. Części ciała, na których występuje cellulit należy masować przy pomocy ruchów okrężnych oraz przepychających, przy jednoczesnym uciskaniu mięśni.

Drenaż limfatyczny wykonujemy przy użyciu gąbki bądź szorstkiej rękawicy, zaczynając od kolan w górę.

Krążenie krwi na udach oraz pośladkach poprawić możemy także masażem wodnym. Podczas codziennego prysznica należy te części ciała obmywać na przemiennie ciepłym i zimnym strumieniem wody.

Jak więc widać, walka z cellulitem wcale nie wymaga od nas wydania ogromnej sumy pieniędzy na rozmaite operacje plastyczne. Wystarczy trzymać się powyższych wskazówek i dążyć do celu. Pamiętajmy jednak o tym, że niezwykle istotna jest systematyczność – bez niej nie osiągniemy nic.

Oceń artykuł:
[Głosów: 31 Średnia ocena: 3.6]
 

Inne naturalne sposoby, które mogą Cię zainteresować:

sposoby na zmarszczki naturalne powiększanie biustu sposoby na chrapanie

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: