Jak poradzić sobie z długimi kolejkami do lekarza?

J

jak poradzić sobie z długimi kolejkami do lekarza?

Na polską służbę zdrowia narzeka każdy, kto musiał szukać specjalisty i dostał karteczkę z terminem wizyty nawet za kilka lat. Tymczasem przez ten okres wiele może się zmienić, problemy zdrowotne mogą się pogłębiać, a część pacjentów ma wątpliwości, czy dotrwa do wizyty…

Trzeba mieć zdrowie, żeby chorować.

Te przewrotne powiedzenie, w dalszym ciągu jest aktualne. Pomimo tego, że rządzący zapewniają, że nowe reformy zrewolucjonizują służbę zdrowia, pacjenci wcale tego nie odczuwają.

Czekają w ciągnących się latami kolejkach, co wiąże się z dużym stresem i frustracją. Jeśli jeździ się od jednej przychodni do drugiej i porównuje terminy, można popaść w zniechęcenie. Nic dziwnego, że tak wielu pacjentów w swojej bezsilności odwiedza prywatne gabinety.

Co leczy ortopeda?

Jednym ze specjalistów, których odwiedza się częściej, jest ortopeda. Przykładem powodów wizyty u tego lekarza są m.in.:

  • bóle kręgosłupa,
  • stawów,
  • obrzęki
  • i bóle rozruchowe oraz startowe.

Ortopeda zajmuje się różnymi urazami, jakie dotykają układu ruchu. Zajmuje się chorobami zapalnymi stawów i kości, wadami postawy, stłuczeniami, nowotworami kości. Są to tylko przykłady, bo schorzeń, przy których pacjent powinien być pod stałym nadzorem ortopedy, jest znacznie więcej.

Łatwo jednak dostrzec, że są to takie problemy zdrowotne, przy których wczesna interwencja może usprawnić powrót do zdrowia i jest niezbędna, by choroby nie postępowały.

Państwowo czy prywatnie?

Najprostszą drogą dostania się do ortopedy jest wizyta prywatna. Jednak nie każdego na nią stać, zwłaszcza jeśli będzie to ciąg wizyt. Dlatego też część pacjentów traktuje to jako ostateczność, chcąc najpierw sprawdzić swoje możliwości dostania się do lekarza z kasy chorych. Tutaj nierzadko czeka na nich niemiła niespodzianka, bo terminy są bardzo odległe.

Teoretycznie wystarczy mieść skierowanie od lekarza rodzinnego i zapisać się w rejestracji. W praktyce jednak czeka się bardzo długo. Wyjątek stanowią pacjenci leczeni szpitalnie lub, których przypadek jest nagły.

Jak najszybciej znaleźć ortopedę we Wrocławiu?

Jak w każdym mieście wojewódzkim, we Wrocławiu przychodni, gdzie przyjmuje ortopeda, jest sporo. Czas oczekiwania w każdej z nich będzie różny. Jednak przejeżdżanie przez całe miasto kosztuje dużo energii, szczególnie kiedy do rejestracji jest długa kolejka.

Można jednak posiłkować się dobrodziejstwem nowoczesnych technologii i sprawdzić, w którym miejscu czeka się najkrócej i to z własnego domu. Przeglądając takie strony jak Świat Przychodni, ma się natychmiastowy pogląd, gdzie przyjmuje ortopeda we Wrocławiu i ile czeka się na wizytę.

W zależności od miejsca zamieszkania i możliwości dojazdu można wybrać poradnię, w której czeka się nie lata, a czasem kilka lub kilkadziesiąt dni. Poza tym pacjenci mają możliwość dodania swoich własnych opinii na temat przychodni i opieki lekarskiej, więc można od razu trafić do dobrego specjalisty, który pomoże wrócić do pełni sił. Na tej samej stronie da się również zweryfikować czas oczekiwania do lekarzy o innych specjalizacjach.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: