Wiosenny detoks – szybka i zdrowa dieta sokowa, która podkręci metabolizm

W

wiosenny detoks

Gdy tylko zbliżają się ciepłe miesiące, wiele osób stwierdza, że należy pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Stosowanie niskokalorycznych oraz eliminacyjnych diet nie jest już uznawane za dobry sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na diety sokowe, które są szybkie i efektywne.

Detoks sokowy – na czym to polega?

W mediach możemy spotkać bardzo podzielone opinie na temat diet sokowych, a wynika to głównie z faktu, że wiele osób nie zna podstawowych zasad detoksu sokowego.

Dieta sokowa nie jest długotrwała, jest to ekstremalnie szybka metoda na oczyszczenie organizmu oraz podkręcenie metabolizmu. Detoks sokowy zakłada picie wyłącznie soków przez maksymalnie 7 dni – nie powinno przekraczać się tego progu, ponieważ nie wpływa to na zwiększenie efektywności diety, a może być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Na detoksie sokowym rezygnujemy z posiłków w formie stałej, a oprócz soków możemy pić wodę mineralną czy też ziołowe herbaty.

na czym polega?

Jakie soki pijemy podczas detoksu sokowego?

Warto podkreślić, że do diety sokowej nie będą nadawały się wszystkie soki dostępne w marketach. Soki muszą być przede wszystkim zdrowe i zawierać wiele witamin oraz minerałów. Nie należy sięgać po soki sztucznie słodzone, zawierające nadmiar konserwantów i barwników. Im bardziej naturalny sok, tym lepiej, więc warto samodzielnie przygotowywać takie napoje. 

Gazetka promocyjna Dino – w niej znajdziemy mnóstwo propozycji zdrowych soków w atrakcyjnych cenach. Co więcej, istnieje ciekawa alternatywa dla osób, które nie mają czasu na samodzielne przygotowanie diety. Mowa tutaj o cateringach dietetycznych, których producenci oferują gotowe zestawy soków na cały tydzień lub krótsze okresy. 

Składniki napojów na detoksie sokowym

Na diecie sokowej warto spożywać nie tylko soki owocowe, które wielu osobom szczególnie przypadają do gustu. Soki powinny być wzbogacone również o warzywa, a także różnego rodzaju zioła. Jeśli chcemy samodzielnie przygotować soki na potrzeby detoksu, warto zaczerpnąć inspirację z książek o sokach lub Internetu, aby przygotowywać różnorodne soki, które będą zarówno odżywcze, jak i smaczne.

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo informacji na temat tego, jakie właściwości ma dany owoc, warzywo lub ziele. Niektóre wpływają korzystnie na kondycję skóry, inne wspomagają koncentrację, czy też wspierają proces rozkładu tłuszczów. 

soki na odchudzanie

Jakie korzyści płyną z detoksu sokowego?

Detoks sokowy ma przede wszystkim oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Kuracja sokowa usprawnia pracę narządów, szczególnie korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego. Oczyszczenie czuć od wewnątrz, ale widoczne zmiany pojawiają się także na zewnątrz – detoks sokowy cenią sobie w szczególności osoby borykające się z trądzikiem, ponieważ podkreślają, że po detoksie stan ich skóry uległ znacznej poprawie

Wiele osób chce zacząć detoks sokowy, aby zgubić nadprogramowe kilogramy. Należy podkreślić, że redukcja wagi przy diecie sokowej to tylko skutek uboczny, a nie główny cel. Podczas detoksu sokowego spożywamy zazwyczaj mniej kalorii, a posiłki są w formie płynnej, więc faktycznie waga naszego ciała może się zmniejszyć. Dieta sokowa nie powoduje, że tracimy tkankę tłuszczową, ponieważ jest zdecydowanie za krótka.

Podczas detoksu sokowego pozbywamy się przede wszystkim nagromadzonej wody w organizmie. Diety sokowe poprawiają pracę metabolizmu, więc jeśli po zakończeniu detoksu, będziemy stosować się do zasad zdrowej, zbilansowanej diety oraz wypracujemy deficyt kaloryczny, wówczas z pewnością skutecznie pozbędziemy się dodatkowych kilogramów.
 

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: