Zioła na prostatę: szokująco proste sposoby – ranking naturalnych propozycji

Z
problemy z układem moczowym

Wielu mężczyzn nie przywiązuje zbyt dużej wagi do swojego zdrowia. Niestety może to skutkować wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami, a nawet groźnymi chorobami. Właśnie dlatego warto jest zadbać o prawidłową pracę organizmu. Gruczoł prostaty odpowiada nie tylko za prawidłową pracę układu moczowego, ale również jakość życia seksualnego. Pełni on również szereg innych funkcji.

Problemy z gruczołem kroczowym zwykle pojawiają się w wieku dojrzałym (po około 50 roku życia). Trzeba jednak wiedzieć, że na uciążliwe schorzenia skarżą się również młodsi panowie. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby właściwie dbać o prostatę.

Najczęściej występującą dolegliwością jest przerost prostaty. Oczywiście nie zawsze możemy uniknąć schorzenia, jednak wspomaganie pracy gruczołu krokowego jest niezwykle istotne. Naturalne sposoby na utrzymanie gruczołu prostaty w dobrym stanie mogą nieść za sobą wiele pozytywnych efektów. Tutaj kluczowe znaczenia ma systematyczność.

Należy mieć świadomość, że im wcześniej zaczniemy działać, tym lepsze rezultaty osiągniemy. Po pojawieniu się pierwszych niepokojących objawów zwykle rozpoczyna się kurację farmakologiczną.

Czym jest prostata? Co warto wiedzieć o gruczole krokowym?

Gruczoł krokowy, czyli prostata jest niewielki, jednak ma ogromny wpływ na zdrowie każdego mężczyzny. Jest on zlokalizowany nad pęcherzem moczowym – otacza on cewkę moczową. To właśnie z tego powodu wszelkie schorzenia objawiają się problemami związanymi z układem moczowym, ale nie tylko.

 Warto wiedzieć, że prostata bezpośrednio wpływa na jakość nasienia. Ma ona za zadanie produkować płyn z glukozą, który decyduje o żywotności, a także ruchliwości plemników. Oznacza to, że schorzenia prostaty obniżają płodność.  
Z wiekiem gruczoł krokowy może ulec osłabieniu. Zwiększa to prawdopodobieństwa zaistnienia nieprawidłowości. Powiększanie się prostaty jest zjawiskiem naturalnym. Jeśli jednak rozrost będzie zbyt duży, to będzie ona uciskać cewkę moczową.

U młodych mężczyzn zwykle dochodzi do zapalenia prostaty. Może być ono zjawiskiem wielu różnych czynników. Trzeba wiedzieć, że na poważne schorzenia bardziej narażeni są panowie, którzy np. nadużywają alkoholu, sięgają po używki, czy też prowadzą niezdrowy tryb życia. Dieta również ma znaczenie – tłuste i obciążające organizm potrawy mają negatywny wpływ na organizm.

Najczęściej występujące choroby prostaty

Jak już wspomniano, prostata może być źródłem wielu różnych chorób. Początkowo objawy mogą pojawiać się jedynie sporadycznie. Zdecydowana większość mężczyzn udaje się do specjalisty dopiero wtedy, gdy objawy są uporczywe i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.

  • Zapalenie prostaty – może pojawić się zarówno w młodym, jak i dojrzałym wieku. Na uwagę zasługuje fakt, że choroba może mieć przebieg ostry lub przewlekły. Z tego względu nasilenie objawów jest zróżnicowane. Za występowanie schorzenia odpowiadają przede wszystkim bakterie, a także drobnoustroje. Do innych przyczyn można zaliczyć m.in. przebyty zabieg, zbyt długie noszenie cewnika, infekcje układu moczowego, kamienie zalegające w układzie moczowym, rzeżączkę, a także wiele innych. Do objawów zapalenie prostaty można zaliczyć m.in. ból podczas oddawania moczu, częstomocz, zaburzenia erekcji, gorączkę, zatrzymanie moczu, uczucie parcia na pęcherz, ból podczas wytrysku, ropne wycieki z cewki moczowej. Oczywiście przebieg choroby uzależniony jest od indywidualnego przypadku.

tabletki na prostatę

  • Przerost prostaty – prostata powiększa się wraz z wiekiem. Gwałtowny wzrost gruczołu krokowego zwykle następuje po 50 roku życia. Główną przyczyną tego zjawiska są zmiany hormonalne. Warto podkreślić, że przerost prostaty nie jest równoznaczny z nowotworem. Objawy choroby to m.in. bolesne oddawanie moczu, częstomocz, uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza, uporczywe parcie na pęcherz, pieczenie podczas oddawania moczu, mimowolne przerywanie strumienia moczu, zatrzymanie mikcji, krwiomocz. Łagodnego przerostu prostaty nie należy bagatelizować – już po odnotowaniu pierwszych niepokojących objawów należy zgłosić się do lekarza. Zwiększa to szansę całkowitego wyleczenia.

Co ma wpływ na stan prostaty?

Na stan gruczołu krokowego mają wpływ różne czynniki. Warto wiec dowiedzieć się, co negatywnie wpływa na prostatę. Wprowadzenie zdrowych nawyków jest podstawą do tego, aby wspomóc pracę organizmu.

  • Wiek – choroby prostaty dotykają głownie dojrzałych mężczyzn. Młodzi panowie nie powinni jednak bagatelizować nieprzyjemnych objawów, nawet jeśli ich nasilenie nie jest wysokie. Pamiętajmy, że infekcje bakteryjne oraz wirusowe pojawiają się niezależnie od wieku.
  • Dieta – spożywane posiłki powinny zawierać niezbędne składniki odżywcze, a także witaminy oraz minerały. Z pewnością należy unikać niezdrowych produktów spożywczych m.in. tłustych mięs, słodyczy, fast foodów, żywności z dużą ilością konserwantów.
  • Używki – schorzenia prostaty szczególnie często pojawiają się u mężczyzn, którzy w młodym weku zaczęli palić papierosy. Zagrożenie stanowi również nadużywanie alkoholu, czy też przyjmowanie narkotyków i innych substancji odurzających.
  • Styl życia – organizm osób aktywnych pracuje sprawniej, a także efektywniej. Nadwaga jest sporym obciążeniem, zwłaszcza jeśli pojawiła się ona w młodym wieku. Zbędne kilogramy i brak ruchu to czynniki, które mogą negatywnie wpłynąć na stan prostaty.

Proste sposoby na prostatę – ranking sprawdzonych metod

sposoby na prostatę

Z pewnością wielu mężczyzn zastanawia się, co stosować na prostatę, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się i rozwoju licznych schorzeń. Możliwości jest wiele! Przedstawione w rankingu sposoby są nie tylko bezproblemowe, ale również tanie.

Zioła na prostatę naturalnie wspierają gruczoł krokowy. Odpowiadają za to wyjątkowe składniki aktywne. To właśnie one mogą działać, jako środek zaradczy na schorzenia gruczołu krokowego.

1. Suplement diety Prostate Formula od CHEERS

Prostate Formula to popularne tabletki na prostatę, które bazują przede wszystkim na naturalnych składnikach. To właśnie dzięki temu opisywany produkt może być zażywany przez długi czas. Nie wywołuje on skutków ubocznych (wyjątek stanowią osoby uczulone na dany składnik).

CHEERS Prostate Formula

CHEERS Prostate Formula to suplement, który wspomaga pracę układu moczowego oraz płciowego. Działa on regeneracyjnie na prostatę, co zmniejsza ryzyko rozwoju rozmaitych dolegliwości. W składzie znajdziemy przede wszystkim unikatową kompozycję ziół.

Opisywany produkt posiada w składzie m.in.:

  • Naturalny beta-sitosterol, który wspomaga pracę prostaty, a także zwiększa jej możliwości wydzielnicze.
  • Palmę sabałową, która jest źródłem drogocennych składników odżywczych zmniejszających ryzyko wystąpienia przerostu prostaty.
  • EnoSTIM to niepowtarzalny zestaw składników, gdzie dominują przede wszystkim fitosterole. Mają one wpływ na funkcje seksualne.
  • Śliwę afrykańską, która wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, a także przeciwwirusowe.

Wybrane opinie o CHEERS Prostate Formula:

Suplement diety posiada starannie zbilansowany skład, dzięki czemu nie stanowi on zagrożenia dla organizmu. Najważniejsze jest to, aby stosować produkt systematycznie. W innym przypadku nie odnotujemy żadnych efektów.

Prostate Formula w sposób kompleksowy wspiera właściwe funkcjonowanie gruczołu prostaty. Na uwagę zasługuje również jego pozytywny wpływ na układ moczowy oraz płciowy. Zawarte składniki poprawiają funkcje seksualne, a nawet podnoszą libido.

2. Palma sabałowa

Palma sabałowa to roślina, która jest szczególnie polecana mężczyznom posiadającym problemy z prostatą, czy też układem moczowym. Jej wyjątkowe właściwości znane są już od wielu pokoleń.

palma sabałowa

Wyciąg z palmy sabałowej znajduje się w składzie wielu naturalnych preparatów. Na uwagę zasługuje fakt, że jest on polecany nawet przez specjalistów. Łagodzi ona objawy chorób układu moczowego.

Palma sabałowa może być stosowana, jako wsparcie podczas zapalenia jąder. Dodatkowym plusem jest fakt, że pozytywnie wpływa ona na potencję. Dostarcza organizmowi wielu składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych.

Wybrane opinie o palmie sabałowej

Palma sabałowa to doskonała propozycja dla panów, których interesują wyłącznie domowe metody na prostatę. Działa ona profilaktycznie, co zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu schorzeń gruczołu krokowego, czy też układu moczowego. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią formę stosowania produktu.

Wiadomym jest, że palma sabałowa nie jest lekiem, a więc nie wyeliminuje stanów chorobowych. Może ona jednak stanowić uzupełnienie kuracji leczniczej.

3. Wierzbownica drobnokwiatowa

Zastanawiasz się, jakie zioło na prostatę wybrać? Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być wierzbownica drobnokwiatowa. Jest to roślina, którą wykorzystuje się już od wielu pokoleń. Często sięgają po nią nie tylko panowie, którzy chcą wspomóc pracę gruczołu prostaty, ale również ograniczyć łysienie.

Plusem wierzbownicy drobnokwiatowej jest bezinwazyjne działanie. Oznacza to, że zioło jest w pełni bezpieczne i można stosować je regularnie. Trzeba dodać, że w jego składzie znajdują się m.in. fitosterole, flawonoidy, kwasy tłuszczowe.

Wierzbownica drobnokwiatowa wykazuje działanie antybakteryjne, antyoksydacyjne, czy też przeciwzapalne. Właśnie dlatego jest ona szczególnie zalecana mężczyznom, którzy pragną obniżyć ryzyko pojawienia się, czy też nawrotu stanów zapalnych stercza.

Wybrane opinie o wierzbownicy drobnokwiatowej:

Wierzbownica drobnokwiatowa wspomaga utrzymanie równowagi hormonalnej organizmu. Jest to szczególnie ważne w przypadku mężczyzn dojrzałych. Należy pamiętać, że to właśnie zmiany hormonalne mogą być przyczyną wielu chorób prostaty.

Atutem wierzbownicy drobnokwiatowej jest fakt, że może ona przeciwdziałać łysieniu. Ponadto właściwości przeciwzapalne zmniejszają ryzyko wystąpienia zapalenia mieszków włosowych.

4. Wyciąg z korzenia pokrzywy

Korzeń pokrzywy to naturalne wsparcie dla gruczołu prostaty. Warto wspomnieć, że doskonale wpływa on również na układ moczowy. Zmniejsza ryzyko pojawienia się zapalenia pęcherza moczowego, czy też cewki moczowej.

zioła na prostatę

Ciekawym jest, że korzeń z pokrzywy pozytywnie wpływa na cały organizm. Wzmacnia go od wewnątrz poprzez dostarczenia licznych składników odżywczych. Zwiększa odporność, co redukuje ryzyko infekcji wirusowych lub bakteryjnych.

Wyciąg z korzenia z pokrzywy warto jest spożywać w formie naparu. Jego przygotowanie trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy jedynie zalać dwie łyżki produktu około 1 l gorącej wody.

Wybrane opinie o korzeniu pokrzywy:

Korzeń z pokrzywy może działać ochronnie na gruczoł krokowy. Jest to wynikiem nieprzeciętnej kompozycji składników odżywczych. Warto wiedzieć, że produkt podnosi poziom czerwonych krwinek.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu korzeń z pokrzywy często był stosowany podczas leczenia schorzeń układu moczowego. Oczywiście nie zastąpi on kuracji farmakologicznej.

5. Pestki dyni

Pestki dyni kojarzą się przede wszystkim z odchudzaniem. Tylko nieliczni wiedzą, że jest to produkt, który wspomaga pracę prostaty. Ponadto zmniejsza on ryzyko wystąpienia chorób układu moczowego. Łagodzi stany zapalne, a także podnosi skuteczność tradycyjnych kuracji leczniczych.

pestki dyni na prostatę

Pestki dyni są źródłem wielu witamin oraz minerałów. Znajdziemy tutaj m.in. magnez, fosfor, witaminę B1, witaminę B2, witaminę PP, witaminę C, a także wiele innych.

Pestki dyni obniżają ryzyko wystąpienia stanów zapalnych stercza. Właśnie dlatego warto je wprowadzić do codziennego menu. Na uwagę zasługują również fitosterole, które doskonale wpływają na gospodarkę hormonalną mężczyzny.

Wybrane opinie o pestkach dyni:

Pestki dyni są źródłem cynku – wielu panów cierpi na jego niedobór. Ma to bezpośredni wpływ na stan gruczołu krokowego. Uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów jest podstawą do tego, aby utrzymać prostatę w dobrym stanie.

Pestki dyni mogą stanowić walkę z rozrostem prostaty. Wszystko za sprawą nieprzeciętnych właściwości. Warto sięgnąć również po olej wytwarzany z pestek dyni.

6. Likopen

Likopen to związek o wyjątkowym działaniu. Jest on nazywany „przyjacielem prostaty”. Wynika to z faktu, że skutecznie wspomaga on pracę stercza. Likopen występuje przede wszystkim w roślinach m.in. pomidorach. Z pewnością warto jest wprowadzić produkty spożywcze posiadające ten składnik do codziennej diety.

choroby prostaty

Systematyczne spożywanie likopenu jest wskazane szczególnie w przypadku mężczyzn po 40 roku życia. Dzięki niemu możemy zredukować ryzyko nadmiernego przerostu gruczołu krokowego.

Likopen wykazuje najwyższą przyswajalność w przetworach pomidorowych. Mowa tutaj nie tylko o samym warzywie, ale również koncentratach, ketchupie, czy też sokach. Wiele osób zaleca dodawanie do nieprzetworzonych pomidorów oliwy z oliwek, czy też oleju lnianego.

Wybrane opinie o likopenie:

Likopen powinien znaleźć się w codziennej diecie nie tylko dojrzałych, ale również młodych mężczyzn. Wykazuje on zdolność do wspomagania pracy gospodarki hormonalnej. Ponadto zawiera w sobie wiele cennych składników odżywczych.

Produkty pomidorowe, które zawierają łatwo przyswajalny likopen warto jest spożywać minimum dwa-trzy razy w tygodniu. To wtedy odnotowuje się najlepsze efekty.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: