
Żylaki nóg to męcząca dolegliwość, która może przerodzić się w poważne schorzenie. Należy również wspomnieć, że prześwitujące żyły nie prezentują się estetycznie. Mogą być one źródłem kompleksów. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby zmniejszyć skalę zaistniałego problemu.
Czynników wywołujących żylaki kończyn dolnych jest wiele. Niemal każdy przypadek jest zupełnie inny – najlepiej więc zgłosić się na konsultację do specjalisty. Pamiętajmy, że problem może być spowodowany zmianami chorobowymi np. układu krążenia. W takim przypadku niezbędne jest leczenie farmakologiczne, które wymaga stałej kontroli lekarskiej.
Co może wywoływać żylaki?
Nie można jednoznacznie powiedzieć, co odpowiada za powstawanie żylaków. Na uwagę zasługuje fakt, że na omawiane schorzenie bardziej narażone są osoby dojrzałe. Im wcześniej zareagujemy na niepokojące zmiany, tym lepiej. Pamiętajmy, że nieleczone żylaki mogą stanowić realne zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia.
Rozciągnięte żyły nie powracają do swojej pierwotnej formy, jeśli ich elastyczność znajduje się na niskim poziomie. To właśnie dlatego są one widoczne już na pierwszy rzut oka. Na skórze pojawiają się charakterystyczne zgrubienia, które zwykle mają niebieskawy odcień.

Żylaki mogą być spowodowane m.in.:
- zbyt małą ilością ruchu,
- niezdrową dietą,
- zaburzeniami hormonalnymi,
- siedzącym trybem życia,
- wielogodzinną pracą w pozycji stojącej,
- częstym chodzeniem w butach na wysokim obcasie,
- noszeniem zbyt obcisłych spodni, rajstop, czy tez podkolanówek,
- używkami,
- niedoborem witamin i minerałów,
- nadwagą i otyłością,
- nawracającymi zaparciami.
Trzeba wspomnieć, że żylaki nóg częściej dotykają kobiety. Nie oznacza to jednak tego, że problem nie występuje u mężczyzn. Warto dodać, że schorzenie nie występuje u rasy czarnej.
Domowe sposoby na żylaki – przegląd sprawdzonych sposobów
Domowe sposoby na żylaki nóg nie zastąpią nam wizyty u lekarza, jednak mogą stanowić skuteczne wsparcie. Pamiętajmy, że podstawą jest zmiana trybu życia. Jeśli nie wyeliminujemy szkodliwych nawyków, to najprawdopodobniej nigdy nie pozbędziemy się schorzenia.
Każdy musi znaleźć własny sposób na żylaki – warto jest więc przetestować kilka różnych metod. Dopiero wtedy można rzetelnie ocenić ich skuteczność. Z domowych sposobów na żylaki i pajączki nie warto rezygnować zbyt wcześnie. Należy mieć świadomość, że pierwsze rezultaty kuracji zwykle pojawiają się dopiero po kilku tygodniach.
1. Czosnek
Zastanawiasz się, jak pozbyć się żylaków na nogach domowymi sposobami? Prawdziwym strzałem w dziesiątkę może okazać się czosnek. Posiada on wiele drogocennych właściwości, które pozwolą nam skutecznie uporać się z omawianą dolegliwością.
Czosnek rozszerza naczynia krwionośne, co umożliwia swobodny przepływ krwi. Na uwagę zasługuje fakt, że wykazuje on również działanie antyoksydacyjne. Wspomaga eliminację toksyn, czy też szkodliwych związków. Wspiera usuwanie wolnych rodników z organizmu.
Czosnek przeciw żylakom warto stosować nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Dobrze jest wprowadzić go do codziennej diety. Plusem jest fakt, że oddziałuje on na organizm w sposób kompleksowy.
- Kompres na bazie czosnku możemy przygotować w ciągu kilku minut. Wystarczy rozgnieść kilka główek, a do powstałej mieszanki dodać następujące składniki: miód, sok z cytryny, oliwę z oliwy.
- Ważne jest to, aby przygotowana mikstura znajdowała się pod przykryciem przez minimum 12 godzin.
- Mieszankę wcieramy każdego dnia w miejsca dotknięte zmianami.
2. Ocet jabłkowy
Ocet jabłkowy powinien znaleźć się w każdej kuchni, a także domowej apteczce. Nie każdy ma świadomość, że jest to produkt o ponadprzeciętnych właściwościach. Skutecznie wspomaga on proces leczenia żylaków i pajączków. Podobnie, jak w poprzednim przypadku tutaj liczy się systematyczność.
Ocet jabłkowy wspomaga funkcjonowanie układu krwionośnego – uelastycznia, a także wzmacnia żyły. To właśnie dlatego istnieje większe prawdopodobieństwo całkowitego wyeliminowania problemu. Pamiętajmy o tym, aby nie odstawiać produktu w momencie, gdy zmiany przestaną być widoczne. Żylaki mają tendencję do nawracania, a więc należy im zapobiegać.

- Stosowanie octu jabłkowego na żylaki może przynieść satysfakcjonujące efekty. Przede wszystkim produkt zmniejsza obrzęki, a także usprawnia przepływ krwi. Ponadto niweluje świąd, czy też pieczenie.
- Masaż z użyciem octu jabłkowego warto jest wykonywać każdego dnia. Ważne jest, aby rozcieńczyć go wodą.
- Wystarczy nałożyć na skórę niewielką ilość produktu i wsmarowywać go okrężnymi ruchami. Opinie użytkowników potwierdzają, że już po pierwszym zastosowaniu można poczuć wyraźną ulgę.
3. Oliwa z oliwek
Mikstura na bazie oliwy z oliwek może okazać się skutecznym sposobem na żylaki nóg. Dzięki niej można złagodzić stan zapalny, a także pozbyć się uporczywych objawów m.in. swędzenia, pieczenia, opuchlizny, dolegliwości bólowych.
Właściwości oliwy z oliwek znane są już od pokoleń. Działa ona antybakteryjnie oraz kojąco. Nie potrzebujemy dużej ilości produktu, aby stworzyć mieszankę. Powinna ona zredukować objawy już po pierwszym zastosowaniu.Jeśli nie wiesz, czym smarować żylaki na nogach, to weź pod uwagę opisywaną miksturę. Cieszy się ona pozytywną opinią użytkowników. Oczywiście tylko systematyczne stosowanie przyniesie najlepsze rezultaty.

- Stosując oliwę z oliwek na żylaki musimy pamiętać o tym, aby ją podgrzać.
- Do mieszanki dodajemy płynną witaminę E.
- Omawiana metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku osób, które borykają się uporczywym bólem np. wywołanym stanem zapalnym.
Jaki suplement diety na żylaki?
Osoby zastanawiające się, co stosować na żylaki powinny wziąć pod uwagę suplementację. Może być ona uzupełnieniem wyżej wymienionych sposobów. Dobrej jakości kapsułki na żylaki oraz pajączki nie obciążą organizmu, ani nie wywołają negatywnych skutków ubocznych. Nie należy jednak podejmować decyzji bez przeanalizowania składu.
Godnym polecenia produktem jest Varicorin. Wspomaga on leczenie niewydolności żylnej. Jest to suplement diety, a więc nie zastąpi nam zdrowego trybu życia, czy tez środków farmakologicznych. Może jednak dostarczyć niezbędnych składników odżywczych wspierających pracę układu krążenia.Varicorin to przede wszystkim naturalny skład – dominują tutaj wyciągi roślinne. Sprawia to, że kapsułki mogą być stosowane niemal przez każdego. Wyjątek stanowią osoby uczulone na dany składnik. Produkt zawiera m.in.:
- Venocin – to opatentowana formuła, która bazuje na ekstrakcie z kasztanowca. Jest to źródło escysyny, która m.in. redukuje obrzęki, usprawnia przepływ krwi, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych.
- Centellin – czyli ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, który przyspiesza regenerację żył, a także zmniejsza ryzyko pojawienia się stanów zapalnych.
- Ekstrakt z gryki zwyczajnej – jest źródłem witaminy C, która w sposób kompleksowy wpływa na organizm. Wspomaga ona produkcję kolagenu, który odpowiada za stan żył.
- Hesperydynę – chroni naczynia krwionośne przed uszkodzeniem. Wspomaga redukcję żylaków i pajączków.
- Winorośl właściwą – wspomaga utrzymanie prawidłowego ciśnienia tętniczego.
- Oczar wirginijski – uszczelnia naczynia krwionośne oraz pobudza ciśnienie krwi.
Producent zapewnia nas, że pierwsze pozytywne efekty suplementacji odnotujemy po kilku tygodniach. Zwykle już po około dwóch miesiącach widać obraz rezultatów. Oczywiście wiele zależy od prowadzonego stylu życia.
Varicorin to suplement diety, którego nie znajdziemy w aptece. Najlepiej zamówić go bezpośrednio u producenta. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że produkt jest oryginalny. Jedno opakowanie kosztuje 169 zł, jednak w przypadku zakupu zbiorczego można sporo zaoszczędzić.

Poniżej umieszczono kilka opinii na temat suplementu diety Varicorin.